İçeriğe Yönlendir

Fabia - Araba Çalışmama Sorunu

Mesut Kara

Recommended Posts

Mesut Kara

Herkese merhaba, aracım 1.4 tdi 2008 model fabia, 3 defadır başıma geliyor, ilk kontak vurduğumda immobilizer ve kızdırma bujisinin lambası yanıp sönüyor, araba 1 saniye çalıştıktan sonra stop ediyor, kışın hiç sorun yoktu geceleride olmuyo sıcakla alakası olduğunu düşüyorum. Krank sensörü de arızalı bağlantısı var mı bilmiyor bazen marş vurduğumda araba çalışmıyor, nadir yapsada, yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
(düzenlendi)

Abi şöyle bi 2 saat veya 3 saat sonra çalışıyor genelde, geceleri sorunsuz, gündüz çalışmıyor ne yapsamda sıcaklıkla alakası var mı bilmiyorum gündüzleri ne yapsam boş, arıza kodu ben telefondan baktım çıkmıyo 

tarihinde Mesut Kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mesut Kara

Araba güneş altında çalışmıyor gölgeye itince 1 saat sonra falan çalışıyor geceleri sorun yok krank sensörü değiştir , yeni anahtar yaptırdık, immobilizere bakıldı sorun yok denildi. Yardımcı olur musunuz

Yorum bağlantısı
Mesut Kara

Dün ve bugün röleleri biraz kurcaladım kurcalarken araba gene aynı hatayı verip çalışmamaya başladı bir arıza koduda attı p0118 motor sıcaklık suyu sensörü arızası özellikle yakıt pompa rölesini kurcaladım bundan dolayı dün ve bugün arıza nüksetti, sensörün fişini çekincede çalışmadı, gölge geldi arabaya gene çalıştı, p0118 arıza kodu röleyle alakalı mı yoksa bütün bu sorunlar bundan kaynaklı mı yardımcı olur musunuz

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Metin Akbal yazdı:

Hararet müşiri arızasında motoru boğuyor fazla yakıt gönderiyor ihtimal dahilinde.

Yazın başında ustanın birine söylemiştim sağlam demişti hiç üzerinde durmadık, biri sağolsun söyledi sizin gibi ustam, sipariş verdim elime ulaşmasını bekliyorum detayları yazarım buradan teşekkür ederim cevabınız için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Kara

Arabam tüm yaz boyunca güneşte çalışmadı, immobilizer ve kızdırma bujisi yaktı, Çok zorda olsa deneme yoluyla sorunu buldum, hergün kendimce bir yeri sensörü söküp denedim, sorunum göstergeden, en son çok saçma gelse de göstergeyi söktüm, detaylı bilgim yok 2 tane soket var, sağdaki soketi çıkarıp geri takınca araba çalışıyor neden yaptığını bilmiyorum ama nerede sorun olduğu belli, aynı durumu yaşayan olursa diye paylaşmak istedim sizinle.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

İmmo hatası var o zaman.

Ben diyecektim arabada immo hatasi var. Dizel bir vw skoda olsun calisinca kendi kendine stop etmez kolay kolay.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Gösterge de soğuk lehim olur kroniktir Bora da başıma gelmişti .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...