İçeriğe Yönlendir

Bu Dişi Pin Soket Nerde Bulunur?

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Tesisat orijinale en yakin olsun istiyorum bundan lazim ara tara yok nerde bulurum?

1ede06c211a5efa2ddfcda2b87dab96a.jpg

9272e54534a57907ece8fc6733f69fde.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ölçü ver tam olarak. İki tip bunlar.
Boy 20 mm uc soket 2 mm soketin arka kismi 4 mm

706522adc22960e3165f2c0f81570f2f.jpg

6c1dd7fb041edcbde3ea9debc65518d3.jpg

6dc037fd09e465a1921653756a31c8cd.jpg
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Sayın hocam dişi iso teyp fakrası alıp parçala içinden çıkar 8 adet 5 veya 10 liradır [emoji846] .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Ölçü ver tam olarak. İki tip bunlar.
Abi numaranı gönderir misin birşey sorsam elektronik ile ilgili tıkandım kaldım çözemiyorum sorunu [emoji846].
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sayın hocam dişi iso teyp fakrası alıp parçala içinden çıkar 8 adet 5 veya 10 liradır [emoji846] .
Parcalansa eyvallah yamuluyor kiriliyor elimde var 4 tane ama kablo bagli.
Saab soket konnektör. Olmalı elimde ama kaç adet lazım.. Pek kıymetli
1 kilo leblebi? Corumun altinidir. [emoji16]

Bu naletin satildigu biyer yok mu yav
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Servet Aydın yazdı:

Pek kıymetli

Bakın burası çok önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi numaranı gönderir misin birşey sorsam elektronik ile ilgili tıkandım kaldım çözemiyorum sorunu [emoji846].

Nedir konu.. Bi çıtlat bakam
1 kilo leblebi? Corumun altinidir. [emoji16]

Bu naletin satildigu biyer yok mu yav

Yurt dışında. Getirmek dert imansızın.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bir araba amfisi vardı elimde denerken 2 ayrı kanalın artısı birbirine değdi alet bozuldu +12v ve gnd terminalleri kısa devreye düştü ölçtüm biçtim bir besleme birde çıkış mofseti arızalanmıştı değiştirdim o sırada küçük bir transistör daha arızalanmış aynı çıkışta onu bulamadım yerine muadili bir transistör taktım.Cihaz açıldı her kanalı denedim sorunsuzca çalışıyordu lakin değiştirdiğim kanalın transistörleri çok ısınıyor sadece o kanal ısınıyor daha demin hem çıkış hem besleme bozuldu cihaz yine arızalandı.Soracağım şey çıkış mofsetlerinin bacaklarından voltajı nasıl ölçeriz acaba fazla voltaj geliyor ondan mı çok ısınıyor ve bozuluyor.Çıkış transistörlerinin biri PNP biri NPN.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çıkış mosfet, p ve n kanal doğru mu? Sürücüleri vardır ve uçmuştur birileri. Sükunet anında iki mosfetin de gate voltajları 0 olacak.. Dc olarak hop çıkışı 0 olacak. Amfi rca girişi canlı uç ve gnd terminali kısa devre, tüm gain ve diğer ayarlar en düşükte olacak. Çıkış moslar muadil mi oem mi? Ve datasheet ile karşılaştırma yapıldı mı muadil ise?
Dv dt zamanı, iç direnç ve gate kapasitesi aynı mı?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bakın burası çok önemli.
Nevsehir cik aradan.

Sadede gelelim.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Adete gelelim cicim

10 tane falan lazim. 4 tane sis fari soketine, 6 tane sigorta bolumune.
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Çıkış mosfet, p ve n kanal doğru mu? Sürücüleri vardır ve uçmuştur birileri. Sükunet anında iki mosfetin de gate voltajları 0 olacak.. Dc olarak hop çıkışı 0 olacak. Amfi rca girişi canlı uç ve gnd terminali kısa devre, tüm gain ve diğer ayarlar en düşükte olacak. Çıkış moslar muadil mi oem mi? Ve datasheet ile karşılaştırma yapıldı mı muadil ise?
Dv dt zamanı, iç direnç ve gate kapasitesi aynı mı?
En iyisi elektronik tamiri yapan yere vermek [emoji3] bu elektrik elektronik işine hiç kafam basmıyor
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çokmuş. Yerinden çıkarmak için iki toplu iğne sokuluyor yuvaya. Yarın bakayım çıkar mı o kadar

Komponent nedir nasıl çalışır bilmek lazım tabi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çokmuş. Yerinden çıkarmak için iki toplu iğne sokuluyor yuvaya. Yarın bakayım çıkar mı o kadar
Komponent nedir nasıl çalışır bilmek lazım tabi
Bosta mi soketten kablodan mi sokeceksin abi. Ben soketteki kablodan sokerken fena oluyor. Sana lazimsa kalsin bu illet bana ilerde de lazim olacak illaki.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Servet Aydın yazdı:
Adete gelelim cicim

10 tane falan lazim. 4 tane sis fari soketine, 6 tane sigorta bolumune.

Sis mi 😊

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bosta mi soketten kablodan mi sokeceksin abi. Ben soketteki kablodan sokerken fena oluyor. Sana lazimsa kalsin bu illet bana ilerde de lazim olacak illaki.

Çıkarmak çok kolay. Yarın foto çekeceğim
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sis mi [emoji4]
He cicim :)

Çıkarmak çok kolay. Yarın foto çekeceğim
Tamamdir abi. Beklemedeyim.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

He cicim :)Tamamdir abi. Beklemedeyim.

Abi röle işi tamam öyleyse 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Abi röle işi tamam öyleyse 
Daha gelmedi nalet gelsin bu MNG ye. Aras olumlu MNG olumsuz anlamda sasirtiyor. Yarin gelir tahminim. Gelir gelmez denemeyi yapiyorum. Far anahtarindan tesisat cikardim sadece. Basinca calisti ampul. Start Stop rolede nasil olacak bakacagiz.

Bu konnektorleri sis farina olan baglanti yekpare olsun diye ariyorum. Sis tesisati aldim h11 soket takimi aldim ama hat tek parca olsun diye degisiklik yapiyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kibarca iğne ile kastırınca çıkıyor.f479a2f447dce723996d9ef0ade354a2.jpg
Cikiyor ama ben o kabloyu ordan sokerken kibarca cikmiyor ;) Yoksa bende de var. Hat tek olsun diye kabloya ek yapmak istemiyorum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...