İçeriğe Yönlendir

El Feneri Tavsiyesi - Alan Aydınlatma Lambası

Ali Gök

Recommended Posts

Yurdaer Elay
Cihaner Öztürk yazdı:

Heider doğa fotoğrafçıları tarafından en çok tercih edilen ürün. Gece zifiri karanlıkta en az 50 m den netleme yapıp fotoğraf çekiyoruz. Gece fotoğraf çekenler zorluğu bilir. Bizimkiler tabi büyük tipler (benimki 750 m.) ve henüz sorun yaşayan duymadım. Görülen oki daha iyi ürün yapmak yerine vasat bir CF1 yapmışlar. Bende bizim ornito siteye sakın bu modeli almayın diye uyarıda bulunacağım. 

Cihaner abi sizin kullandığınız fener muhtemelen CFX super power onun da fiyatı zaten malum :) CF1'den elbette o kadar performans beklenemez ama web sitelerinde o kadar güzel allayıp pullayıp, piyasada benzerleri satılan fason bir ürünü 3 katı fiyata satmak (üstelik indirimli) amiyane tabirle tuttuğunu öpmek demektir. O kadar çok özenmişler ki ürüne, marka ismini ve ürün ismini bile doğru dürüst basmamışlar fenerin üstüne. Geçen kargoyla gönderdiğim paketin içine A4 kağıda fotokopi bir kılavuz koymuşlar başka da bir şey yok. Aynı ürünü tekrar göndermişler. Üstelik bu sefer paket kargoda ezilmiş, yıpranmış epey. Muhatap bulabilirsek derdimizi anlatacağız bakalım tekrar.

Hülasa sizdeki CFX fener E350 CDI, CF1 ancak C200d olur (Renocular alınmasın :) ).

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aydın Sert

Lanet olsun nereden bulaştım bu firmaya.

Bir adet fener ve bir adet yedek pil sipariş etmiştim. Toplamda 128,90 TL ödedim. Hem yedek pili göndermediler hem de sadece fener bedeli ve kargo ücretinin faturasını keserek gönderdiler, 109,00 TL. Firmayı ilk kez aradım ve ulaştım bir kişiye eksik olan ürünü ertesi gün kargo yapacağını belirtti. Neyse ertesi gün oldu, bu arada da annem feneri beğenmedi ona almıştım. İade için tekrar aradım, yine ulaştım bir kişiye; zaten eksik olan pil gönderilmemiş ve iade etmek istediğimi belirttim. PTT kargo kodu verdi, feneri gönderdim. 19/06 tarihinde teslim edildi. O günden sonra firmaya bir daha ulaşamadım. Derken ilgili kişi olan birisinin cep telefonu geçti elime (!). Aradım ve durumu anlattım. İade ile ilgileneceğini söyledi fakat hiçbir hareket yok. Whatsapp üzerinden yazıyorum cevap da vermiyor. Kendi numaramdan arıyorum açmıyor. Başka bir numaradan aradım açtı telefonu, yoğunum hemen yapıyorum dedi, tahmin ettiğiniz gibi yine ses yok. Bu arada 12/06 tarihinde tüketici hakem heyetine başvurmuştum, ondan da ses yok.

İnanın çektiğim stres para iadesi için değil. Fakat insanı enayi yerine koymaları zoruma gidiyor. 

Ne yapmam lazım benim şimdi?

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Şikayet var sitesine yazın. Çoğu firma hemen tepki veriyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bu konuyu okuduktan sonra bahçede gece de çalışabilmek için projektör almaya karar vermiştim. aşağıdai ürünü aldım.

https://urun.n11.com/projektor/artech-50-watt-cob-led-projektor-beyaz-gunisigi-P410251030

tabiki bir halojen projektör değil ama 100w lık ampulden de daha iyi aydınlatıyor. Ancak ışık kaynağı tek olduğundan ve kenardan aydınlattığından gölgeler çok oluyor. Şimdilik sundurmanın köşesine monte ettim, bahçenin heryerini aydınlatmıyor, belki buna bir ayak yaparak uzatma kablosu ile işim olan yeri aydınlatmak için kullanabilirim.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Cihaner Öztürk yazdı:

Şikayet var sitesine yazın. Çoğu firma hemen tepki veriyor.

Yazdım.

Sonuç yok.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erhan Doruk

https://www.hepsiburada.com/yopigo-2836-t-gunes-enerjili-sarjli-aydinlatma-cihazi-1w16-led-cift-yonlu-el-feneri-p-HBV00000W72EX?magaza=mugofi

Linkteki ürünü hırdavatçıdan 29 tl ye aldım. Aydınlatması çok iyi fener kısmı 50m den fazla aydınlatıyor. Şarjı 2 saatten fazla gidiyordur. Yandaki güneş paneli süs sanırım, güneşte beklese de şarj olmuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Koray Demir yazdı:

Heider CF1 modelinde 2020 jenerasyonu  (V3) iyileştirmeye gidilmiş yeni nesil başlık, artırılmış aydınlatma süresi ve mesafesi düşük modda 240 dk ve zoom 400 metre. Ayrıca gövde flaşı fonksiyonu eklenmiş.

https://www.heider.com.tr/urun/heider-cf1-super-power/

Hiç inandırıcı değil niyeyse.. Düşük modda taş çatlasın 120 dak. Kapasitesi yüksek bir pil koymadılarsa tabi. Diğer yandan tedarikçi firma iletişim ve müşteri memnuniyeti konusunda berbat. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Heider CF1 modelinde 2020 jenerasyonu  (V3) iyileştirmeye gidilmiş yeni nesil başlık, artırılmış aydınlatma süresi ve mesafesi düşük modda 240 dk ve zoom 400 metre. Ayrıca gövde flaşı fonksiyonu eklenmiş.

https://www.heider.com.tr/urun/heider-cf1-super-power/

Aman diyorum!!! 

Ne bu markaya ne de bu siteye yaklaşmayın bile.

Benim ağzım yandı, tövbe bir daha.

Gidin ucuzluk pazarlarından rastgele bir ürün alın daha çok faydalanırsınız.

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...