İçeriğe Yönlendir

Devlet Hastahanesinde İmplant Var mı?

Muhammed Orak

Recommended Posts

Muhammed Orak

iyi günler, annemin ağzında 2 3 diş kaldı çok zor durumda, devlet hastahanesinde implant yaptirtmak istiyorum kendisi 4c emekli sandığı, bunu devlet karşılıyor mu şartlar nedir? İnternette pek bilgi yok bu konu hakkinda. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Muhammed Orak yazdı:

iyi günler, annemin ağzında 2 3 diş kaldı çok zor durumda, devlet hastahanesinde implant yaptirtmak istiyorum kendisi 4c emekli sandığı, bunu devlet karşılıyor mu şartlar nedir? İnternette pek bilgi yok bu konu hakkinda. 

Devlete ait ağız ve diş hastalıkları hastanelerinde yapılıyor. Ama ücretli. Özele göre daha uygun fiyata. Diyelim özelde 3.000 TL ise devlette 1.000 TL.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1000 TL civarı sanırım, yerli yabancı fiyat değişiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

implant devlet karşılamaz,sadece doktor çeneye takma işlemini yapar,

implatı kendiniz tedarik etmeniz gerek,marka modeline göre fiyatı var tabi,avrupa malı en pahalısı,çin malı ve yerli malıda var,çok karışık bir süreç.

ünivesite hastanelerindede bu tedavi olunabilir.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Kutluay Selçuk yazdı:

implant devlet karşılamaz,sadece doktor çeneye takma işlemini yapar,

implatı kendiniz tedarik etmeniz gerek,marka modeline göre fiyatı var tabi,avrupa malı en pahalısı,çin malı ve yerli malıda var,çok karışık bir süreç.

ünivesite hastanelerindede bu tedavi olunabilir.

tam anlamadım implant çivisini ben alacağım diş kısmını da devlet mi yapacak? implant çivisini aldığım zaman devlete ayrıca para ödeyecekmiyim? 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Muhammed Orak yazdı:

tam anlamadım implant çivisini ben alacağım diş kısmını da devlet mi yapacak? implant çivisini aldığım zaman devlete ayrıca para ödeyecekmiyim? 

Hayır üstad. Sen malzemeleri alacaksın diş hekimi implantı takacak. Devlet implant masrafını karşılamıyor. Size tavsiyem özel poliklinikleri de araştırın uygun fiyata yapılıyor. Eğer kronik kalp rahatsızlığı gibi durumlar yoksa ucuz implant sorun olmuyor. Ucuzdan kasıt yerli olması. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Bildiğim kadarıyla eğer yapılması sağlık açısından önemli ve elzem ise yapıyorlar ama diş hastanesinde çalışan bir arkadaşım bu zamana kadar  2 - 3 kere gördüm çok zor demişti..

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Anneniz kaç yaşında bilmiyorum. Ancak uzun süredir eksik dişleri varsa bu bölgelerde kemik çekiliyor. Kemik dolgusu yaparak 1 2 diş halledilebilir. Ama anneniz belli yaşın üzerindeyse, damak yapısı bozulduysa implant bir anda zor olacaktır. Eşim 2 tane taktırdı, ölsem bir daha taktırmam diyor. En doğruyu doktor söyleyecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Eyüp Çetin yazdı:

Hayır üstad. Sen malzemeleri alacaksın diş hekimi implantı takacak. Devlet implant masrafını karşılamıyor. Size tavsiyem özel poliklinikleri de araştırın uygun fiyata yapılıyor. Eğer kronik kalp rahatsızlığı gibi durumlar yoksa ucuz implant sorun olmuyor. Ucuzdan kasıt yerli olması. 

Kalp rahatsızlığı ile ucuz implantın nasıl bir ilgisi var? Bilmediğim için soruyorum. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Erhan Doruk yazdı:

Kalp rahatsızlığı ile ucuz implantın nasıl bir ilgisi var? Bilmediğim için soruyorum. 

https://sezgidisklinigi.com/implant-kalp-hastalarina-uygulanir-mi/

Bu makaleyi okuyabilirsiniz ilişkisi için. Fakat ucuz implant ile pahalı implant arasında bu hastalığa etkisi nedir bende bilmiyorum. Çünkü eşime implant yapılırken herhangi bir kalp rahatsızlığı yoksa ucuz olmasının sorun olmadığını söyledi doktor. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Düzeltiyorum; doktora sordum implantın pahalı olması şeker hastalığı ile ilgiliymiş. Şeker hastalığı varsa implantın iyileşmesine etki ediyormuş. Ancak kalp rahatsızlığı da implant yapımı için mühim. Kan sulandırıcı kullanılarak yapılabiliyormuş. 

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Kutluay Selçuk yazdı:

herkese ayrı ayrı teşekkür ederim, eğer başlarsak tedavi sürecini yazacağım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...