İçeriğe Yönlendir

Tüketiciye Şok, O Civatalar Hem Sökülmüş Hem Takılmış

Selim Bilgin

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

benim bagaj kapağı komple değişti ve eksper anlayamadıydı, hatta kendi servisi bile anlamadıydı, değiştiren kaportacı boyacıyla köşeden bakıp pis pis gülmüştük 2. ele bakan elemana :)  tabii orjinal kapak orjinal boya kalınlığındaydı, zaten anlasada fiyat kırmazdımya neyse...

demek kaput ayarlıymış dava açacakmış, servisten raporu alırım hakim olsam, davacıya ceza keserim, alırken kıvaranlarada cezayı basarım :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Sıfır araba almaya gittik istediğimiz marka modelden iki tane var. Tüm donanımlari her şeyi aynı. Satış temsilcisi dedi su iki arabanın birinde kaputu sök tak yaptık  diye söyledi ikiside aynı fiyat diye de ekledi.

Biz eğer farketmez ne olacak sök tak yapılmış alalım diyorsak otomobil firması haklı.

Ama aynı paraysa sök tak yapılmamış olanı tercih ediyorsak müşteri haklı.

Bana göre. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Uymaz yazdı:

Sıfır araba almaya gittik istediğimiz marka modelden iki tane var. Tüm donanımlari her şeyi aynı. Satış temsilcisi dedi su iki arabanın birinde kaputu sök tak yaptık  diye söyledi ikiside aynı fiyat diye de ekledi.

Biz eğer farketmez ne olacak sök tak yapılmış alalım diyorsak otomobil firması haklı.

Ama aynı paraysa sök tak yapılmamış olanı tercih ediyorsak müşteri haklı.

Bana göre. 

2 araçta hatasız, satıcı her ikisinede sıfır hatasız diyecek ve satacak....

tek şey önemli, ayar yapılan araçta vidalarda boya atması olmayacak, oda ilk intiba için geçerli, atık varsa canımı sıkar, madem ayar yaptın o vidayı boyayacaksınki yarın öbürgün gözüme takılıp canımı sıkmasın bana tekrar boyatma, bu arada boyandığıda anlayamazsın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

madem ayar yaptın o vidayı boyayacaksınki

kullanılan takım iyi marka ise boya bozulmaz

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

2 araçta hatasız, satıcı her ikisinede sıfır hatasız diyecek ve satacak....

tek şey önemli, ayar yapılan araçta vidalarda boya atması olmayacak, oda ilk intiba için geçerli, atık varsa canımı sıkar, madem ayar yaptın o vidayı boyayacaksınki yarın öbürgün gözüme takılıp canımı sıkmasın bana tekrar boyatma, bu arada boyandığıda anlayamazsın.

Muhtemelen boyanmamis ki ekspertiz de çıkmış abi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

kullanılan takım iyi marka ise boya bozulmaz

buda doğrudur, kolla asıl yüklen lokmaya ondan sonra olsun laçka aha sana civata köşelerinde yassılaşma, dediğin çok doğru :good1: hele birde anahtarı lokmayı falan tam oturtmadan lak diye yüklenip sıyırttırıyorlarya fitil oluyorum resmen, çok gıcık olurum,bisiklette tork anahtarı kullanan biri olarak ifrit olurumda diyebiliriz :)

Ali Uymaz yazdı:

Muhtemelen boyanmamis ki ekspertiz de çıkmış abi.

hem boya olacak hemde civatata ezilme yamulma olmayacak...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

buda doğrudur, kolla asıl yüklen lokmaya ondan sonra olsun laçka aha sana civata köşelerinde yassılaşma, dediğin çok doğru :good1: hele birde anahtarı lokmayı falan tam oturtmadan lak diye yüklenip sıyırttırıyorlarya fitil oluyorum resmen, çok gıcık olurum,bisiklette tork anahtarı kullanan biri olarak ifrit olurumda diyebiliriz

doğru değil, doğru, kaliteli takım ustanın yüz akıdır, paslı , köşeleri yuvalanmaış civatayı da yağ gibi sökmesi gerekir kaliteli ise. 1 tornavida 5 li parası oluyor hali ile ama 20 yıl iş görür

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

doğru değil, doğru, kaliteli takım ustanın yüz akıdır, paslı , köşeleri yuvalanmaış civatayı da yağ gibi sökmesi gerekir kaliteli ise. 1 tornavida 5 li parası oluyor hali ile ama 20 yıl iş görür

yanlış anladın, dandik takımla söküyorsun ve kolla yükleniyorsun, hemde tam oturmadan, aha sana laçka civata, kaldır at..

takım kalite olacak, en babasından, o zaman dediğin gibi sıyırmış ama azıcık tutacak yeri kalmış civatayı bile çok sıkı değilse, kaynamadıysa  locktite falan abanmadılarsa sökersin

wurth ürünlerine bakıyordum bir ara, tabii tonla marka var acaip kaliteli ama düz tornavidanın teki bile deli para, her tamirci alamaz bunları...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Darbaz yazdı:

Araba hyundai i20 . Yerli üretimi. Kaputu söküp takılınca milletin cinnet geçirteceğini nasıl düşünmezler. 

Haberlerde gördüm şimdi, Ford Eco sport gibi geldi bana.

Ali Darbaz yazdı:

Araba hyundai i20 . Yerli üretimi. Kaputu söküp takılınca milletin cinnet geçirteceğini nasıl düşünmezler. 

Ali Darbaz yazdı:

Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hareketli parçaların sökülüp takılmasında sorun görmüyorum ben.

Misal bi arıza var kapıyı söktük, geri aynı civataları kullanarak geri taktık, bu durumda kapı değişmiş muamelesi mi görecek ?

Hemen o kapiyi yerine takmadan oldugu yere birak abi, yerine takarsan degisensiz yazamasin :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

araba pert sayılır, ama sökme çiz arabayı, 2. el sat sıfırdan pahalı satarsın :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...