İçeriğe Yönlendir

Hisse Senedi Dersleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Darphane Altın Sertifikası,  0,995 saflıkta 5 ton altın ihraç tavanı kapsamında her biri 0,01 gram altını temsil edecek şekilde vadesiz olarak ihraç edilen ve sahibine KAP’ta yayınlanan İzahname kapsamında fiziki altına dönüşüm imkânı tanıyan sermaye piyasası aracıdır.

diyor.. 

Darphane

https://www.darphane.gov.tr/darphane-altin-sertifikasi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ama gariplik şurada. 

gariplik yok

Mehmet Ozyurek yazdı:

Nerde arz ediliyor bu.. ben rastlamadım hiç.. 

Normal altın fonundan farklı bir şey mi. 

rastlama zaten yok say

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Gram altın dolardan dolayı %5,5 düştü. Darphane altın %2 düştü. 

2 gün önce darphane uçarak çıkarken gram altın gıdım gıdım çıktı. 

sevdim bu darphane hissesini. Bakalım bu nerede patlar 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tam kazaniyorum dedigin anda? 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

tam kazaniyorum dedigin anda? 

Altın ve kur çökmedikçe bişi olmaz. Bu ilginç bir yatırım aracı. Hisse değil, tabi fon  da değil, altın karşılığı arac diyelim. Piyasada eğer altın alırsanız, özellikle kuyumcularda 100 tl fark oluyor. burada olması bir nebze normal ama bazen dün olduğu gibi 300 tl marj oldu normal mi ? değil ama arz talep meselesi, alan razı satan razı.

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bunu en büyük avantajı altının gr fiyatı altına düşmeyeceği garanti. Hep yukarıdan seyredecektir. Şunu farkettim. Borsa düşünce altıns1 e talep artıyor. Borsa şahlanınca tam tersi hareket ediyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

Bunu en büyük avantajı altının gr fiyatı altına düşmeyeceği garanti. Hep yukarıdan seyredecektir. Şunu farkettim. Borsa düşünce altıns1 e talep artıyor. Borsa şahlanınca tam tersi hareket ediyor. 

Bunun sebebi... : insanlar TL de kalmak istemiyor.. 

Nasıl olsa anlık alınıp satılıyor.. 

Anlık dolar alamayan, anlık dolar endeksli altın alıyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunun sebebi... : insanlar TL de kalmak istemiyor.. 

Nasıl olsa anlık alınıp satılıyor.. 

Anlık dolar alamayan, anlık dolar endeksli altın alıyor.. 

birde bankalardaki alış satış arası makas çok açık. Bunda çok yakın. 

birde denizbank ın yeni uygulaması var. Algolab. Şu an yeni yeni geliştiriliyor , sürekli takip yapamayan ve indikatör bilgisi olmayanlar için çok iyi uygulama. Şimdi ücretsiz ama ilerde paralı olur. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Vakıfbank binde 2 komisyon alıyor. Osmanlı yatırım hisseye on binde 4, vadeli işlemde onbinde 2. 

bu darphane hissesi galiba vadeli işleme giriyor. Alırken başka bi form imzalattı vakıfbank

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

birde denizbank ın yeni uygulaması var. Algolab. Şu an yeni yeni geliştiriliyor , sürekli takip yapamayan ve indikatör bilgisi olmayanlar için çok iyi uygulama. Şimdi ücretsiz ama ilerde paralı olur. 

Detay versene.. Ne bu ?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Detay versene.. Ne bu 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Detay versene.. Ne bu ?

Eskiden sadece zincir emir verilebiliyordu. Yani şuraya gelirse stopla gibi. Bu emri de her gün yenilemek gerekiyordu. 

algolab da algoritma çalıştırabiliyorsun. Mesela yükseliş trendi aşağı kırınca sat veya trend yukarı kırınca al diyebiliyorsun. Avantajı şu , borsa güzelce yukarı gidiyor. Ancak olağanüstü birşey oldu ve indikatörler sat sinyali verdi. Algoritma ayarladıysan otomatik işlem yapıyor. Sen durdurana kadar işlem çalışıyor. Hazır sistemler de var. Kendin de yazabiliyorsun. 

https://www.algolab.com.tr/Anasayfa

denizbank ın uygulaması. Sadece onun kullanıcı adı ve şifresi ile giriliyor.  

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

Eskiden sadece zincir emir verilebiliyordu. Yani şuraya gelirse stopla gibi. Bu emri de her gün yenilemek gerekiyordu. 

Dur bi :)  

Bunu denizbank yapabiliyor mu ?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dur bi :)  

Bunu denizbank yapabiliyor mu ?

Algolab ile artık çok daha fazlasını yapabiliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çalışıyor mu şu an.. 

Al Sat yapıyor mu bu 

Çalışıyor da tam randımanlı değil. Ara ara bakıma giriyor. Algoritmalar duruyor. Tekrar çalıştırmak gerekiyor. Güncelleme yapıyorlar sürekli. Geçen sert düşüşte benim stoplar çalıştı. Alttan tekrar aldım işe yaradı. Şimdi trendler üzerine emir gireceğim ama zaman bulamadım. 3 vakte kadar endekste bir düzeltme bekliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bunu osmanlı yatırım da yıllardır yapıyor. Bir sürü algoritma seçeneği ile alış satış zincir emirler otomasyona bağlanabiliyor. Kullanıcının isteği şeklinde tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

Çalışıyor da tam randımanlı değil. Ara ara bakıma giriyor. Algoritmalar duruyor. Tekrar çalıştırmak gerekiyor. Güncelleme yapıyorlar sürekli. Geçen sert düşüşte benim stoplar çalıştı. Alttan tekrar aldım işe yaradı. Şimdi trendler üzerine emir gireceğim ama zaman bulamadım. 3 vakte kadar endekste bir düzeltme bekliyorum. 

Hazır stratejilere baktım. Çok güzel.  
Gayet yeterli.  

Yarın denerim ben bunu. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bunu osmanlı yatırım da yıllardır yapıyor. Bir sürü algoritma seçeneği ile alış satış zincir emirler otomasyona bağlanabiliyor. Kullanıcının isteği şeklinde tabi

Osmanlı ile mi çalışıyorsunuz?  Tavsiye eder misin Abi? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
O.Yücel Çetin yazdı:

Osmanlı ile mi çalışıyorsunuz?  Tavsiye eder misin Abi? 

bi dönem al satı fazla yaparken çalıştım. Hiç sorun yaşamadım. Çoğu aracı kurumdan daha iyi sistemi var. Otomasyon robot al sat seçenekleri fazla. Komisyon çok az. Eft de para kesiyor birazcık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...