İçeriğe Yönlendir

Yerli Üretim Araçlara 0.49 Faizle Yeni Kredi Kampanyası

ibrahim Tiryaki

Recommended Posts

ibrahim Tiryaki

Kaynak:https://www.emlak365.com/amp/tasit-kredisi/araba-almak-isteyenlere-buyuk-mujde-3-devlet-bankasi-anlasmali-h31238.html

Yakın zamanda bankalar açıklar.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

ohh şükür 180 bine kilyo alacaktım tam

Ben arka camları kolla açılan kilyo alacam 150 ye . Hava atacam köyde sıfır kilyom ile

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

tüketim toplumuna ver kredi ver babam ver,geçim derdi,iş herşeyi geçtik....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Erdem Bozkurt yazdı:

tüketim toplumuna ver kredi ver babam ver,geçim derdi,iş herşeyi geçtik....

Düşük kredi ile devlet ötv almış olacak hemde bankalara faiz kazandıracağız, bir taşla 2 kuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İthal araç istemiyoruz demişler, yerli olsun, 200 bin olsun.

Ayrıca 2. ele de kredi kampanyası var. Artık fiyatlar çoştukça çoşar. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Yahu halkın ödeme gücü nasıl artar diye kafa yoran yok daya ucuz krediyi yürümüyor işte para yok para vatandaşta...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Üretime dönük bişeyler yapmak lazım. Belki sanayi kredilerine çok ağırlık vermeli idi. Sanayide en büyük sıkıntı arazinin yahut kiralayacağın fabrikanın pahalılığı. Fabrika kirasının pahalı olmasının nedeni yine arazinin pahalılığı. Yeni organize sanayi bölgeleri ilan edilip hemen süreç başlatılabilir. Otomobil vs bunlar fasa fiso işler. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Vatandaş halihazırda eldeki krediyle kıvranıyor geri ödeyemiyor gören yok galiba...

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Osman Yücel Çetin yazdı:

Vatandaş halihazırda eldeki krediyle kıvranıyor geri ödeyemiyor gören yok galiba...

Hocam bu krediler daha çok garanti işi olan kesim için, paraları yastık altına, dövize, altına yatırmasın gelsin mal edinsin diye yapıyorlar, para dolaşımda olsun tasarrufda olmasın mantığı hakim bizim devletimizde. Zaten bankalar bu kredileri puanı düşük kişilere, geliri iyi olmayanlara vermezler. 

Şöyle özetlenebilir: 

Gelir durumu garanti (memur vb.) --> Kredi  ---> Tüketim ---> Sektörel Canlanma.. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
ibrahim Tiryaki yazdı:

Hocam bu krediler daha çok garanti işi olan kesim için, paraları yastık altına, dövize, altına yatırmasın gelsin mal edinsin diye yapıyorlar, para dolaşımda olsun tasarrufda olmasın mantığı hakim bizim devletimizde. Zaten bankalar bu kredileri puanı düşük kişilere, geliri iyi olmayanlara vermezler. 

Şöyle özetlenebilir: 

Gelir durumu garanti (memur vb.) --> Kredi  ---> Tüketim ---> Sektörel Canlanma.. 

Anladım ama kredi faiz oranları düşünce ev ve araba fiyatlarına da aynı oranda zam geliyor, alım gücü olan malını yeniliyor veya bir tane daha alıyor ama görece dar gelirli ev ve araba hayalinden sürekli uzaklaşıyor, bir ev ve bir araba dar gelirli de olsa herkesin ihtiyacı,  benim bir arabam var ikinciye ihtiyacım yok geliri olanları sürekli mal almaya, malların da fiyatlarını yükseltmeye yarıyor benim gözümde bu yapılan ve doğru bulmuyorum. Kredi oranı düşüyor mal sahibi evine 100k zam yapıyor, ne anladım bu işten köle düzenine devam...

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Osman Yücel Çetin yazdı:

Anladım ama kredi faiz oranları düşünce ev ve araba fiyatlarına da aynı oranda zam geliyor, alım gücü olan malını yeniliyor veya bir tane daha alıyor ama görece dar gelirli ev ve araba hayalinden sürekli uzaklaşıyor, bir ev ve bir araba dar gelirli de olsa herkesin ihtiyacı,  benim bir arabam var ikinciye ihtiyacım yok geliri olanları sürekli mal almaya, malların da fiyatlarını yükseltmeye yarıyor benim gözümde bu yapılan ve doğru bulmuyorum. Kredi oranı düşüyor mal sahibi evine 100k zam yapıyor, ne anladım bu işten köle düzenine devam...

Devlet bunada çözüm bulabilir. Evin ekspertiz fiyatı vardır, bu fiyattan yukarı satış yapamazsın der. Yeter ki çözüm bulunmak istesin. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
ibrahim Tiryaki yazdı:

Devlet bunada çözüm bulabilir. Evin ekspertiz fiyatı vardır, bu fiyattan yukarı satış yapamazsın der. Yeter ki çözüm bulunmak istesin. 

Bulmuyorlar ama sıkıntı orada...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Osman Yücel Çetin yazdı:

Bu bir arz talep olayı. Talep artarsa arz aynı ise fiyat yükselir. Niye suçluyorsunuz ki vatandaşı. Talep düşerse yine düşer. Sonuçta ev hala ilanda. Satılmamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Size uzman sorusu?

Otomobilde 0,49 sıfırına, 0,82 ikinci eline kredi faiz oranı veriliyor. Hadi sıfır yok, bu rakam bir şey ifade etmez diyelim. Siz hiç ikinci elde 0,82 ye taşıt kredisi gördünüz, duydunuz mu? Üstelik 60 aya kadar taksitlendirilebiliyor. Üstelik 6 ay ertelenebilir. Tüketici kredileri ise 0,79 den başlıyor 0,99 a kadar verilebiliyor. İNG den 50 000 lira tüketici kredisi al, 0,79 ile öde. 250 TL masrafı var.

Madem hem sıfır hem de ikinci el araçlar bu kadar hızlı satılıyor. Ve rağbet görüyor. Neden ikidir hem emlak hem taşıt hem de tüketici kredileri bu kadar düşüyor? Tüketim var ise krediler bu kadar düşük olmamalıydı. Acaba araç fiyatları balon mu? 

Yanıtlarımız politik cümleler içermesin. Mehmet abiyi kızdırmayalım. Fırça yemeyelim. 

Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Bülent Tarakçı yazdı:

Size uzman sorusu?

Otomobilde 0,49 sıfırına, 0,82 ikinci eline kredi faiz oranı veriliyor. Hadi sıfır yok, bu rakam bir şey ifade etmez diyelim. Siz hiç ikinci elde 0,82 ye taşıt kredisi gördünüz, duydunuz mu? Üstelik 60 aya kadar taksitlendirilebiliyor. Üstelik 6 ay ertelenebilir. Tüketici kredileri ise 0,79 den başlıyor 0,99 a kadar verilebiliyor. İNG den 50 000 lira tüketici kredisi al, 0,79 ile öde. 250 TL masrafı var.

Madem hem sıfır hem de ikinci el araçlar bu kadar hızlı satılıyor. Ve rağbet görüyor. Neden ikidir hem emlak hem taşıt hem de tüketici kredileri bu kadar düşüyor? Tüketim var ise krediler bu kadar düşük olmamalıydı. Acaba araç fiyatları balon mu? 

Yanıtlarımız politik cümleler içermesin. Mehmet abiyi kızdırmayalım. Fırça yemeyelim. 

Hocam araç fiyatları balon mu değil mi bilmem ama bu yeni kredi kampanyası açıklandı, honda,toyota,hyundai hemen zamları yapıştırdı.

Buyrun: https://forum.donanimhaber.com/1-haziran-otomobil-zamlari--143779681-3#&gid=1&pid=627f7049e6947f0e1b029ebb4165f95a-143796982

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
ibrahim Tiryaki yazdı:

Hocam araç fiyatları balon mu değil mi bilmem ama bu yeni kredi kampanyası açıklandı, honda,toyota,hyundai hemen zamları yapıştırdı.

Teneşir paklaya!

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu bir arz talep olayı. Talep artarsa arz aynı ise fiyat yükselir. Niye suçluyorsunuz ki vatandaşı. Talep düşerse yine düşer. Sonuçta ev hala ilanda. Satılmamış.

Hocam fiyatlar hep yukarı taşınıyor bana göre. 

Bir de mevduat faizi haram kredi faizi helal galiba bizim sistemde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hane halkının elindeki dövizi yüksek kurdan bozdurup, banka faizi ve ötv ile dolaşıma sokmaya çalışıyorlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Osman Yücel Çetin yazdı:

Hocam fiyatlar hep yukarı taşınıyor bana göre. 

Bir de mevduat faizi haram kredi faizi helal galiba bizim sistemde...

Nominal (enflasyondan arındırınca) bazen düşüyor. 

Eskiden aileler bir çamaşır makinesi alınca onun taksidini ödemeye başlar, buzdolabı yeni alamazdı başka taksit ödemek mümkün olmazdı. Çok sıkıydı herşey. (buzdolabı yoktu pardon)

Şaka bir yana diğer konuda haklısın. Faiz konusu ekonominin temeli. Faiz olmayınca insanlar dövize, gayrimenkule ve otomobile para gömüyor. Bu sayede de "tasarruf" konusunda dünyada en geride kalıyoruz. Araplar gibi petrol de yok. Parayı bu kez yabancıdan çok yüksek dolar faizi ile ödünç almak zorunda kalıyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki
Mehmet Göktürk yazdı:

Nominal (enflasyondan arındırınca) bazen düşüyor. 

Eskiden aileler bir çamaşır makinesi alınca onun taksidini ödemeye başlar, buzdolabı yeni alamazdı başka taksit ödemek mümkün olmazdı. Çok sıkıydı herşey. (buzdolabı yoktu pardon)

Şaka bir yana diğer konuda haklısın. Faiz konusu ekonominin temeli. Faiz olmayınca insanlar dövize, gayrimenkule ve otomobile para gömüyor. Bu sayede de "tasarruf" konusunda dünyada en geride kalıyoruz. Araplar gibi petrol de yok. Parayı bu kez yabancıdan çok yüksek dolar faizi ile ödünç almak zorunda kalıyoruz. 

Hocam Avrupa'da da tam tersi değil mi? Faizler düşük olduğu halde insanlar hep tasarruf eğiliminde. Bunda temel sebep nedir? Avrupa'lı alacağını aldığı ve refah seviyesi belli bir noktaya geldiği için artık mala mülke doymuş durumda mı? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...