İçeriğe Yönlendir

Aşırı Motor Sıcaklığı

Samet YILMAZ

Recommended Posts

Samet YILMAZ

Herkese iyi forumlar.

Aracimi 1 saat kullanmadan sonra park ettigimde kapiyi acinca bir sicaklik vurdu altindan ayaklarima , kaputu acip baktigimda motor un cok isindigini fark etttim. Ama hararet gostergesi normal gosteriyordu. Bunun sebebi sizce ne olabilir ?  Pazartesi 650 km yol yapip istanbula gelicem. Yolda kalmak istemiyorum acikcasi. Bakimlari yapildi 6bin km daha var yag degisime falan.

Pentastar 3.6 V6

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Tam o esnada fan açmış olabilir doğal olarak esinti ayaklariniza vurabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
Ömer Sarıgül yazdı:

Tam o esnada fan açmış olabilir doğal olarak esinti ayaklariniza vurabilir

Agzin bal yesin insallah oledir. Yarin 1 saat dolasip digital gostergen motor sicakligina ve sanziman sicakligina bakicam. Arac farkli bir arac oldugundan yolda kalmak en buyuk korkum. Hele Bulgaristanda.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3.7LT hacimli alet. 12LT tüketimle o ısı vermeyecek de, ben mi ısınacağım :D

Normal. Muhtemelen tam o esnada önden rüzgar esti, alttan sıcağı verdi alet.

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Benzer hacim bir aracım vardı onada genelde ilk defa binen inen çok sıcaklık vuruyor nie öyle flan derlerdi

bişe olmaz normaldir 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Cok normal 3.7 jeep kullanirken cok basima gelirdi resmen ates fiskirirdi camurluk aralarindan

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yol öncesi öyle kötü şeyler akla gelmesin gelirse çeker kötüyü

Fatih Keskin yazdı:

Cok normal 3.7 jeep kullanirken cok basima gelirdi resmen ates fiskirirdi camurluk aralarindan

ne güzel ben çok az kullanabildim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet YILMAZ
Ali Gök yazdı:

Benzer hacim bir aracım vardı onada genelde ilk defa binen inen çok sıcaklık vuruyor nie öyle flan derlerdi

bişe olmaz normaldir 

Profil resminizdeki aracin motoru ile ayni motor sanirim nette biraz baktimda. Pentastar 3.6

Sani Gerşon yazdı:

3.7LT hacimli alet. 12LT tüketimle o ısı vermeyecek de, ben mi ısınacağım :D

Normal. Muhtemelen tam o esnada önden rüzgar esti, alttan sıcağı verdi alet.

12 litre tuketimi ne zaman gorurum acaba  :)  17den asga indiremedim sehir icinde.  Pazartesi uzun yolda bakicam 120-140 arasi gelicem max.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
İstesen bi kac haftA verirdim kullanirdin
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Fatih Keskin yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

İstesen bi kac haftA verirdim kullanirdin

Başına belamı alacak adam jeep alıp 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Samet YILMAZ yazdı:

2 saat dolastim bugun ve araci park ettigimdeki degerler bunlar. Sanirim dediginiz gibi motora aliskin degilim.

club takılmanın zararları her yeri mıcncıklamak :) maaşallah güzel araba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu neki bizim curcur 105 derece olmadan ekonomik gitmiyor. Motor 90 derece geçmeden gaza kökleyemiyoz. Çok yakıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu neki bizim curcur 105 derece olmadan ekonomik gitmiyor. Motor 90 derece geçmeden gaza kökleyemiyoz. Çok yakıyor. 

hep senin yüzünden , alem obd lerde gezer oldu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

hep senin yüzünden , alem obd lerde gezer oldu

Abi obd ile bir kere iki kere gezersin, kaç dakikada neler olduğunu görürsün. Sonra bir daha takmazsın. Benim hararet göstergem yok, ama obd ile yaz kış bir kaç turdan sonra ne kadar sürede 80 deeceye ulşatığını öğrendim. Belli bir süre sonra ne zaman kaloriferi açmam gerektiğinide ölçümledim. 

Bu sayede ben geçen sene ve bu sene soğuk kalorifer havası yemedim. Bu kış hiç hasta olmadan atlattım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu kış hiç hasta olmadan atlattım. 

evdekalırsan hasta olmassın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

evdekalırsan hasta olmassın

ABi bizde evde kalma yok. Sektörün bana ihtiyacı var. Covit döneminde en çok çalışan iş alanından biriyiz. Her gün işe gidiyorum. Ben evde kalırsam EBA dan eğitim alacak D*** kullanıcısı gençlerimiz kimden destek alacak :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

ABi bizde evde kalma yok. Sektörün bana ihtiyacı var. Covit döneminde en çok çalışan iş alanından biriyiz. Her gün işe gidiyorum. Ben evde kalırsam EBA dan eğitim alacak D*** kullanıcısı gençlerimiz kimden destek alacak :) 

önce evde kal sonra eğitime bakarız

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...