İçeriğe Yönlendir

Bu Dönemde Ameliyat Olmak

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

Arkadaşlar yaklaşık 3 ay dir Fatih uyurken çok zorlanıyordu. (Bilmeyen arkadaşlar için Fatih benim oglum 9 yaşında) uyurken nefes almakta zorlanıyor, horluyor, ağzından nefes alarak anca uyuyabiliyordu. Yaşanan süreçten dolayı hastanelere gitmek istemediğimiz için biraz erteliyorduk ancak artık iyice zorlanmaya başladı artik uyurken nefes alırken dışarıdan bakinca boyun derilerileri içeri dışarı hareket ediyor. Sanki iceride vakum pompasi var. Artık ertelememek için bu gün doktora marmara egitim araştırma hastanesine gittik yapılan muayene sonrası tomogrofi çekildi. Teşhis olarak antrokaal polip teşhisi koyuldu ve hemen ameliyat olması gerekli denildi sağ taraf sinüs boşluklarını tamamen kapatmış bu yüzden nefes almakta zorluk çekiyormuş. Tomografi ekranin doktor gösterdi boş olması gereken yerlerin tamamı dolu birde kamera girip baktığında ekranda baya büyük bir kitle olduğunu gördük. ameliyat ile temizlenecek önümüzdeki hafta arayarak ameliyat günü verecekler. Bu süreçte ameliyat olmak beni çok düşünduruyor. Pazartesi günü daha önce beni ameliyat eden doktoruma ulaşmaya çalışacağım birde onun fikrini almak istiyorum siz olsanız ne yapardınız kafam çok karışık 

× Ameliyat olması gerekiyor bir an once yapmak gerekli diyor doktor gün geçtikçe daha fazla zorlanacak

× şimdi yapmayalım 2 ay sonra yapalım desek zaten bu yıl okul yalan oldu seneye birde okul zamanı ameliyat olsa oradan da baya bir kayıp olacak eğitimi için 

Kafam çok karışık 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Mehmet abi olsun rahatlasın çocuk 

çok geçmiş olsun tez zamanda eskisi gibi olur allahın izniyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Gök yazdı:

Mehmet abi olsun rahatlasın çocuk 

çok geçmiş olsun tez zamanda eskisi gibi olur allahın izniyle

İnşallah Ali 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Büyük geçmiş olsun. Ameliyatı ertelemeden yaptırmak mantıklı olur. Allah en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını nasip etsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Geçmiş olsun, hijyen tedbirlerine riayet edersiniz. Ameliyat olması gerekli. İçinde bulunduğu durum hem çocuğa acı veriyor hem de gelişimini engelliyor. Benzer durumu yaşamıştık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Çok geçmiş olsun. Şahsen zaman kaybetmeden yaptırırdım. TV'de konunun uzmanları hastanelerde Covid-19 harici durumlardan dolayı yapılan tedavilerin ertelenmemesi gerektiğini söylüyor. Herhangi bir problem olmayacağı kanaatindeler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Mehmet çok çok geçmiş olsun. Marmara da klinik araştırmalarımızın olduğu bir hastanedir. Son zamanalarda oradaki Kovid-19 vakaları oldukça azaldı ve onların tedavi oldukları alan normal hastalarımızın olduğu alanlar tamamen birbirinden ayrılmış durumda.

Benim naçizane tavsiyem bir başka hekimin de mutlaka evladımızı görmesi ve önerisi çok çok önemli. Şayet ikinci bir hekimde aynı yönde karar veriyorsa o zaman operasyon yapılmalıdır.

Evladımız tez zamanda inşallah iyileşir. Dualarımızı eksik etmiyoruz. Tekrar tekrar çok geçmiş olsun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Mutlaka başka bir doktora muayene ettirip teyit edin akıl akıldan üstündür belki başkaca bir çözümü vardır eğer o da kesin ameliyat diyorsa yaz döneminde halledilmeli. Ameliyathaneler sterildir havalandırmalarda hepa filtre kullanılır sağlıkçılar daha çok dikkat eder endişe etmeyin. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Hacı Şenyurt yazdı:

Mehmet çok çok geçmiş olsun. Marmara da klinik araştırmalarımızın olduğu bir hastanedir. Son zamanalarda oradaki Kovid-19 vakaları oldukça azaldı ve onların tedavi oldukları alan normal hastalarımızın olduğu alanlar tamamen birbirinden ayrılmış durumda.

Benim naçizane tavsiyem bir başka hekimin de mutlaka evladımızı görmesi ve önerisi çok çok önemli. Şayet ikinci bir hekimde aynı yönde karar veriyorsa o zaman operasyon yapılmalıdır.

Evladımız tez zamanda inşallah iyileşir. Dualarımızı eksik etmiyoruz. Tekrar tekrar çok geçmiş olsun.

Hacı çok teşekkür ederim. bakalım pazartesi daha önce beni ameliyat eden doktor ilede görüşmek istiyorum ulaşabilirsem Dediğin gibı ikinci görüş önemli. benim korkum hastede tedavi olan hastalar değil onun önlemini hastane mutlaka alıyordur benim çekincem hastalığından haberibmayan serseri mayın gibi maskesiz dolaşan bilinçsiz insanlar 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hacı ve Koray’ın dediklerini de yaparak. Gerekiyorsa yaptırırdım ben ameliyatı.
Ertelemek gereksiz.
Biraz daha ertelersen zaten sıra bulamazsın hastanede.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Geçmiş olsun, erteleme yapmayın derim solunum ile ilgili tüm sıkıntılar kalbi ciddi yoruyor. Daha önce bende kemik eğriliği ve ciddi kanal darlığı vardı senelerce kaçtım ettim en son oldum ciddi nefes almıyormuşum diyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Bu süreçte ameliyat olmak beni çok düşünduruyor.

en streil yer ameliyat ve bakımı değil mi . sağlık bekletilmze dr da söylemiş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Allah kolaylık versin, yeğenimde de geniz eti vardı doktorlar gelişimini tamamlaması için 2 yıl bekleyelim dediler. Sonra küçük bir operasyon ile alındı çocuk rahatladı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Mehmet Abi, farklı hekim kontrolü sonrası karar vermekte fayda var. Malum durum sebebiyle beklemek ise mantıklı olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Hiç korkmayın. Mümkünse tek odada kalın, giren çıkan maske taksın, hatta ziyaretçi dahi kabul etmeyin. Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçmiş olsun. Ertelemeyin , çocuğa yazık. Bizimki 2 yaşında genizeti ameliyatı oldu, yeniden doğdu sanki, mutluluk , yaşam kalitesi arttı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Çok geçmiş olsun. Benim çocuğum sürekli hasta oluyordu ateşi çıkıyordu hangi doktora getirdiysem özel muayene dahil hepsi kulak iltihabı deyip gönderdiler tabi antibiyotik ve ateş düşürücü veriyorlardı. Başka bir doktora getirdim hastalandığında evet kulakta iltihap var ama başka sebep var içerdeki sıvı akamıyor gibi dedi kbb görsün dedi. İyi bir hekim var (oğlum sayesinde ahbap olduk) Gittik baktı östeki borusu tıkalı dedi ilaç vereceğim geçmezse bu ilaçlarla küçük tüp koyacaz 3-4 dk operasyon dedi fakat ilaçlar etkisini gösterdi ve gerek kalmadı. Diyeceğim mutlaka başka doktora da gösterin ve fikir alın. Çocuğunuzun sıkıntısız nefes aldığında ise yeniden doğmuşum diyeceğinden eminim. Ben bile 23 yaşında burun etini yaktırdığımda bunu söyledim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim. Ben 2014 uyku apnesi teşhisi sonucu baya kapsamlı bir ameliyat oldum. Burun kemiğim traşlandı , geniz etti alındı, küçük dilimin boyu kısaltıldı, damak çökmesi varmış yakarak yukarı çekildi. Ameliyat sonrası nefes almanın ne demek olduğunu çok iyi anlamıştım. Olayın yaşayan biri olarak geciktirmek istemiyorum sizilerin dedigi gibi ikinci görüş için kendi doktoruma gitmeyi planlıyorum ama benin çekincem ameliyat sonrası hastanede kalmasi gereken süre. Marmarada araştırma da tek oda talep etme hakkımız var mu acaba yoksa özel bir hastane mi tercih etmeliyim   

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Çoçuk uykusunda yeterli solunum yapamaz ise beyin hücresi kaybı yaşar. Coviti boş verin ameliyat olsun.  Hemde bir an evvel olsun. Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Pandemi dolayısı ile çoğu hastane kendine çeki düzen verdi, artık hastaneler güvenli yerler, ameliyat çözüm ise yaptırmalı.

Fatih'in yaşam konforu artırılmalı bence.

Eğer başkaca şikayetleri var ise bu ameliyattan sonra düzeldiği görülecektir misal, daha iyi uyuyacak, daha iyi dinlenecek, daha zinde olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Arkadaşlar yaklaşık 3 ay dir Fatih uyurken çok zorlanıyordu. (Bilmeyen arkadaşlar için Fatih benim oglum 9 yaşında) uyurken nefes almakta zorlanıyor, horluyor, ağzından nefes alarak anca uyuyabiliyordu. Yaşanan süreçten dolayı hastanelere gitmek istemediğimiz için biraz erteliyorduk ancak artık iyice zorlanmaya başladı artik uyurken nefes alırken dışarıdan bakinca boyun derilerileri içeri dışarı hareket ediyor. Sanki iceride vakum pompasi var. Artık ertelememek için bu gün doktora marmara egitim araştırma hastanesine gittik yapılan muayene sonrası tomogrofi çekildi. Teşhis olarak antrokaal polip teşhisi koyuldu ve hemen ameliyat olması gerekli denildi sağ taraf sinüs boşluklarını tamamen kapatmış bu yüzden nefes almakta zorluk çekiyormuş. Tomografi ekranin doktor gösterdi boş olması gereken yerlerin tamamı dolu birde kamera girip baktığında ekranda baya büyük bir kitle olduğunu gördük. ameliyat ile temizlenecek önümüzdeki hafta arayarak ameliyat günü verecekler. Bu süreçte ameliyat olmak beni çok düşünduruyor. Pazartesi günü daha önce beni ameliyat eden doktoruma ulaşmaya çalışacağım birde onun fikrini almak istiyorum siz olsanız ne yapardınız kafam çok karışık 

× Ameliyat olması gerekiyor bir an once yapmak gerekli diyor doktor gün geçtikçe daha fazla zorlanacak

× şimdi yapmayalım 2 ay sonra yapalım desek zaten bu yıl okul yalan oldu seneye birde okul zamanı ameliyat olsa oradan da baya bir kayıp olacak eğitimi için 

Kafam çok karışık 

Geçmiş olsun. Yapılacak cerrahi tedavinin şeklininde önemli olduğunu düşünüyorum.

şöyle bir yazıya rastladım.

Antrokoanal polip, maksiller sinüs antrumundan köken alan, ostium yoluyla orta meatus ve buradan koanaya uzanan pediküllü benign lezyondur. Antrokoanal polipli olgularda en sık saptanan başvuru şikayeti burun tıkanıklığıdır. Horlama semptomu nadirdir. Bu çalışmada başlıca şikayeti horlama olan 2 çocuk olgu sunuldu, ayırıcı tanı ve cerrahi tedavi seçenekleri tartışıldı. Yedi yaşındaki kız olguda sol antrokoanal polip, koanayı kısmen tıkayan adenoid vejetasyon ve kronik sinüzit saptanıp Endoskopik Sinüs Cerrahisi ve Adenoidektomi yapıldı. On iki yaşındaki erkek olgu 6 yaşından itibaren 5 kez sağ antrokoanal polip nedeniyle opere edilmişti. Nazal endoskopide rekürren antrokoanal polip izlendi. Bu olguya Endoskopik Sinüs Cerrahisi ve Transkanin Sinoskopi uygulandı. Birinci olgunun postoperatif 4. ayında, ikinci olgunun postoperatif 6. ayında yapılan kontrollerinde rekürrens saptanmadı. Horlayan çocukta antrokoanal polip ayırıcı tanıda göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle çocuklarda seçilecek olan tedavi şekli Endoskopik Sinüs Cerrahisi olmalıdır. Tekrarlayan olgularda ve orta meatal antrostomi yoluyla maksiller antrumun tam temizlenemediği olgularda Transkanin Sinoskopi eklenmelidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Mehmet abi cok gecmis olsun. Bu surec boyunca yapabilecegim bir sey olursa alo demen yeterli. Hemen gelirim abi yanina. Simdiden yigenimize Allah sifa versin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Geçmiş olsun Mehmet bey, Allah acil şifalar versin çocuğunuza...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...