İçeriğe Yönlendir

Samsung M31 mi Xiaomi Note 8 Pro mu?

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Burak Tokcan

Samsung'u bilmiyorum ama Xiaomi'de kronik sorunlar oluyor. Mesela geçenlerde aldığımız Note 8 cihazında ekran kendi kendine hareket ediyor, ses/ekran ışığı kısılıp açılıyor, bir uygulamadayken kendiliğinden ana ekrana atıyor. Biraz araştırma yaptım ve bir çok kullanıcı aynı durumdan şikayetçi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çift hat + sim card ihtiyaç ise bunu iyi araştırmalı. çoğu modelde aynı anda ciftsim+kart takılmıyor. sim yuvasının birisi seçimli olarak kart yuvası oluyor

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Xiaomi in bu modelinde görüşme esnasında ses gitmesi oluyor bunu dikkate alın.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Telefonlar hem zamlanıyori hemde kalitesi düşüyor. 2018 de aldığım Xiaomi mi5s telefonumun kamerasındaki kaliteyi, babama yeni aldığım Samsung a20 modelinde göremiyorum. Görüntü kalitesi çok cuvallamış durumda. Üstelik 2 kamerası var. Teknoloji geliştikce daha iyisinin olacağını düşünmeyin. Malesef artık eskisi gibi nitelik değil nicelik önemli. :( 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hem çift hat hemde hafıza kartı takılabilen bir model olabilir

Xiaomi karşılamıyor isteğinizi.

Card slot microSDXC (dedicated slot)

microSDXC (uses shared SIM slot)

Burak Tokcan yazdı:

Samsung'u bilmiyorum ama Xiaomi'de kronik sorunlar oluyor. Mesela geçenlerde aldığımız Note 8 cihazında ekran kendi kendine hareket ediyor, ses/ekran ışığı kısılıp açılıyor, bir uygulamadayken kendiliğinden ana ekrana atıyor.

O modelde öyle sıkıntılar var ama bu bütün Xiaomi lerde kronik sorunlar var anlamına gelmiyor. 3 buçuk senedir mi5 kullanıyorum sıkıntı yok, 3 senden fazla mi6 kullanan 5-6 arkadaşım var şikayet edeni görmedim. Eşim 1 buçuk senedir mi8 lite kullanıyor onda da bir sıkıntı yaşamadık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Xiaomi karşılamıyor isteğinizi.

Aynen, sevdiğimiz bir arkadaşımız doğruladı.

Xiaomi yi diğer özellikleri için portföyde tuttuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Bende redmi note 9s i arastiriyorum bu aralar. Yeni cikti, note 8 pro ile note 9s arasinda kaldim

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Note 9 s varken note 8 pro ya bakmamak lazım zaten, SD kart yuvası da ayrı 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Xiaomi mi5s telefonumun kamerasındaki kaliteyi, babama yeni aldığım Samsung a20

2 ayrı segment. biri i10 diğeri mondeo o derece

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Redmi 2 ay öncesine kadar yaklaşık 1000 tl zam gördü. Bu kadar değer mi bilmem. Herkes tutturmuş bir redmi modası gidiyor.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

2 ay önce eşime A71 aldık. Şimdi biraz zamlandı. Çift sim kart. Ben çok beğendim. Fiyatına göre kıyaslama yapıldığında bir çok model arasından öne çıkıyor. İncelemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

çift hat + sim card ihtiyaç ise bunu iyi araştırmalı. çoğu modelde aynı anda ciftsim+kart takılmıyor. sim yuvasının birisi seçimli olarak kart yuvası oluyor

htc telefonumda üç yuva vardı. İki sim kart, bir hafıza kartı yuvası; şimdiki telefonumda sadece iki yuva var. İki sim kart varken, hafıza kartı olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Note 9s Çift sim ve hafıza kartını aynı anda takılabiliyor, işlemci özelliği 8 pro ya göre iyi ama diğer kısımlarda sanki 8 pro daha iyi gibi.

Seçeneklere eklenebilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Selçuk Bakış yazdı:

Note 9s

Bunda 128 gb olanında 6 gb ram var 64 gb da 4 gb ram varmış.

Haliyle 128 gb ile alınabilir, AMOLED ekran olması diğer tercihim...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bunda 128 gb olanında 6 gb ram var 64 gb da 4 gb ram varmış.

Haliyle 128 gb ile alınabilir, AMOLED ekran olması diğer tercihim...

Şu linki şuraya bırakayım ve antutu puanlarına da ayrıca dikkat etmeli.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/345128-420165-556519/redmi-note-8-pro-128gb_samsung-galaxy-m31_xiaomi-redmi-note-9s-128gb/

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammet Ergün yazdı:

Redmi 2 ay öncesine kadar yaklaşık 1000 tl zam gördü. Bu kadar değer mi bilmem. Herkes tutturmuş bir redmi modası gidiyor.

fiyatları mantıklı ürünleri başarılı karşılaştırmalarda

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu testlere göre M31 bir adım öne geçiyor

Cazibeli gelen neydi :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Note8 pro kullanıyorum 6 aydor, sahane. Gorusme sirasinda ses gitmesi yaşamadim hic ki, gun icinde bayagi gorusurum telefonla. Oyunlarda en yuksek ayarlarda oynuyorum, bana misin demiyor. Wireless falan da cok iyi. Cift sim takiliyor ama bu durumda hafiza karti takilamaz. Boyle istenirse 128 lige bakilabilir
Geçen test okudum, orta seviye telefonlarda ilk 3 te alet. Bu paraya daha iyisini almak imkansiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

2 ayrı segment. biri i10 diğeri mondeo o derece

Abi beni biliyorsun, kurcalamadan durmam. Her şeyin kalitesini ölcerim. Ekranı büyük, kamerasıda çok  olabilir. Ama ekran renk derinliği çok vasat. 

Kameralar desen, hiç emeğe geçer kalitede resim çekemiyor. Tek kamera kosunlar güzel foto çeksin. Bu 3 4 kamera olayı çıktığından beri saçmalayıp duruyorlar. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Ocak ayından beri note 8 pro kullanıyorum. Ben en çok A 70 ile 8 pro arasında kaldım ama arada 600-700 lira fark olduğu için 8 pro yu seçtim. İyi ki seçmişim ciddi memnunum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...