İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2005 için Bakım Önerileri

Mehmet Aydinn

Recommended Posts

Mehmet Aydinn

Herkese merhabalar. Uzun süredir takip ettiğim forumda sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Forumda yeniyim. Yaklaşık 3 yıldır 2005 1.4i fiesta kullanıcısıyım. Aracım 125bin kmde ve bu yıl 4bin km yapmama rağmen 1 yıl dolduğu için bakım yapmak istiyorum. Motor yağı olarak mobil 3000 5w30 kullanıyorum. Öncelikle bu yağ aracım için uygun mudur? İkinci bir sorum ise daha önce hiç motor iç temizleyicisi yapmadım. Aracı aldığım ilk bakımda 10w40 yağ konulmuş. Ford tecrübem olmadığı için viskotizesini bilmiyordum. Engine flush kullanmamı önerir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Flush yapilirsa iyi olur ama yapilmazsa ölüm yok ucunda. Ben olsam yaptirmadam 5 30 devam ederdim.
Castrol magnatec kullaniyordum ben, memnundum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ford WSS-M2C-913-D onayını karşılayan herhangi bir 5w30 yağ uygundur. Motora yağdan başka bir şey koymayın düzenli bakım yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Aydinn
Sani Gerşon yazdı:

Flush yapilirsa iyi olur ama yapilmazsa ölüm yok ucunda. Ben olsam yaptirmadam 5 30 devam ederdim.
Castrol magnatec kullaniyordum ben, memnundum.

Teşekkürler değerli yorumunuz için. 

Koray Demir yazdı:

Ford WSS-M2C-913-D onayını karşılayan herhangi bir 5w30 yağ uygundur. Motora yağdan başka bir şey koymayın düzenli bakım yeterli.

Çoğu yerden baktım istenen şartları bulamamıştım. Karşılaştırdım ve kullandığım motor yağının onayı karşıladığını gördüm. Değerli yorumunuz için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

aynı kasayı kullanıyorum. 2006 model olarak. 

benzinli araç için 5-30. mobil marka uygundur. 

ben petronas kullanıyorum. memnunumda. motor iç temizleyicisi kullanmamanızda bir sakınca yok bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Aydinn
Ümit Türk yazdı:

aynı kasayı kullanıyorum. 2006 model olarak. 

benzinli araç için 5-30. mobil marka uygundur. 

ben petronas kullanıyorum. memnunumda. motor iç temizleyicisi kullanmamanızda bir sakınca yok bence.

yorumunuz için teşekkürler. Ortak karar olarak kullanmamaya karar verdik 😃

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...