İçeriğe Yönlendir

Peugeot e-208 Gt Hakkında Görüşleriniz

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Yeni yeni testleri düşmeye başladı. Hepsini izledim, arabanın tipi olsun boyutları konvansiyonel otomobillerden farklı değil. Ama %100 elektrikli olması benzi cezbediyor. Bjorn Nylan menzil testi birde yayla gezisi testi yapmış. Menzil testinde otobanda 90 ve 120 km hızlarda menzil ölçümü yapıyor. Geilo tetsi ise "haftasonu gezisi" testi olarak düşüne bilirsiniz. Ailenizi alıp piknik yapmaya şehir dışına gittiniz. Dağa bayıra çıktınız, bu koşullardaki menzili ve şarj sürelerini ölçtüğü bir test. Geilo tetsinde arabada en az 2 kişi olsa daha güzel olur ama, bu şekildede idare eder. 

Uzun lafın kısası, araba otobanda 90 km gps sürati ile 156 wh/km tüketimi yakalıyor. 45 kw/h batarya ile 260 km menzile ulaşıyorsunuz. 45 kw bataryayı evde şarj etmek isterseniz kw için 0,348202  tl ödeme yapmanız gerekiyorki bu da 260 km yol için 15,3 Türk lirası ödeme demek. 

Hyundai i10 ile tecrubeliyim küçük yakıt deposuyla neler yapıldığını görüyorum. Yeni pejo 208 ve onun 260 km menzili yeterince iyi. Mühtemelen 75 km hızla sürülse 300 km menzili aşacaktır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Onlarca 0-100 km hızlanma videosunu çekip çekip paylaşmışlar. Ama akıllının biride ekonomik süratte menzil testi yapmayı akıl etmiş. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

evde şarj etmek isterseniz kw için 0,348202  tl ödeme yapmanız gerekiyorki

hangi ülkede bu fiyat elektrikte? bizim faturda 0,71  gözüküyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

200-250 bin tl den aşağı olmaz bu... kimse de gidip almaz. alacak olsa yaris hibrit deli satardı. kaldı ki sadece basit bir hibrit o makine.

Çağlar Bayur yazdı:

yakıtın da ucuz olduğu biryer dir kesin. ne yaman çelişki. en çok hibrit araba ,california eyaletinde satılıyordur kesin. en çok CO2 emisyonunun ve kocaman kamyonetlerin cenneti.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

Abi googlede yazdım arattım.

kopye yapıştır yaptım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi googlede yazdım arattım.

kopye yapıştır yaptım. 

en güvenilir bilgi kaynaklarından alınan bilgiler ile plan yapmak ..... iyiiymiş.. teknik adamım, yanlış bilgiye hunharca karşıyım

başkasının yazısın burda neden görüş belirtelim yahu? :rofl:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

en güvenilir bilgi kaynaklarından alınan bilgiler ile plan yapmak ..... iyiiymiş.. teknik adamım, yanlış bilgiye hunharca karşıyım

başkasının yazısın burda neden görüş belirtelim yahu? :rofl:

Abi yalan değil doğru. Elektrik bedeli 0.348 lira görünüyor. Tabi dağıtım bedeli ve vergiler hariç. 

Vergilerle beraber 0.72 tl oluyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi yalan değil doğru. Elektrik bedeli 0.348 lira görünüyor. Tabi dağıtım bedeli ve vergiler hariç. 

Vergilerle beraber 0.72 tl oluyor 

tamam bundan sonraki yakıt tüketimi de hesaplarken öyle yap sen de? 250 km de kaç tl lik lpg ödüyorsun?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

tamam bundan sonraki yakıt tüketimi de hesaplarken öyle yap sen de? 250 km de kaç tl lik lpg ödüyorsun?

340 km si 65 tl

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Yeni yeni testleri düşmeye başladı. Hepsini izledim, arabanın tipi olsun boyutları konvansiyonel otomobillerden farklı değil. Ama %100 elektrikli olması benzi cezbediyor. Bjorn Nylan menzil testi birde yayla gezisi testi yapmış. Menzil testinde otobanda 90 ve 120 km hızlarda menzil ölçümü yapıyor. Geilo tetsi ise "haftasonu gezisi" testi olarak düşüne bilirsiniz. Ailenizi alıp piknik yapmaya şehir dışına gittiniz. Dağa bayıra çıktınız, bu koşullardaki menzili ve şarj sürelerini ölçtüğü bir test. Geilo tetsinde arabada en az 2 kişi olsa daha güzel olur ama, bu şekildede idare eder. 

Uzun lafın kısası, araba otobanda 90 km gps sürati ile 156 wh/km tüketimi yakalıyor. 45 kw/h batarya ile 260 km menzile ulaşıyorsunuz. 45 kw bataryayı evde şarj etmek isterseniz kw için 0,348202  tl ödeme yapmanız gerekiyorki bu da 260 km yol için 15,3 Türk lirası ödeme demek. 

Hyundai i10 ile tecrubeliyim küçük yakıt deposuyla neler yapıldığını görüyorum. Yeni pejo 208 ve onun 260 km menzili yeterince iyi. Mühtemelen 75 km hızla sürülse 300 km menzili aşacaktır. 

Kağıt üzerinde cazip, gerçekte ise tam bir macera :) 
Türkiye fiyatları Almanya ile nerdeyse aynı oluyor
https://www.peugeot.de/modelle/alle-modelle/neuer-peugeot-208/preise-und-ausstattungen/neuer-208-like.html

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

340 km si 65 tl

yeni arabaya ödenen bedel  ne olacak?

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

tr ye gelmesi bi 10 sene sürer heralde :) ayrıca hızlı şarj mevzusu çözülmedikçe çok yaygınlaşacağını sanmıyorum,gönlümdeki aslan Model X gerisi yalan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

340 km si 65 tl

340 km de 70 lt lpg yakıyor yani yukarıdaki hesaba göre vergisiz hesaplayınca?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mehmet Göktürk yazdı:

geldi mi ki? Şık olmuş.

208'ler sene sonu bekleniyor. Elektriklisi gelir mi bilmiyorum. 
Pejo'nun yeni iç tasarımlarını pek beğenmiyorum. :)  Reklamlarda kullanılan model için GT line almanız gerekiyor. 180'den aşağı olmayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Tayfun Aydın

Şahsen çok beğendim en pahalısı 222 bin gözüküyor. Fiyat bana uygun geldi ama batarya konusu kafa karıştırıcı?? Komple elektrik 385 km menzil..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Agresif arac gorunumlerini seviyorum. aferin.

Cekik gözlünün ne anlattığını anlamayanlar icin 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Peugeot e-208 GT modeli 222.71 TL

Peugeot e-208 Allure modeli 196.30 TL

50 kWh bataryaya sahip e-208, 136 beygir ve 260 NM tork ile birlikte geliyor, 0-100 8.1 sn. Bence en uygun fiyatlı elektrikli olmuş.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

50kwh bataryanın %kaçını kullanıma sunuyor? sitede yazan menzil 349km. Şehir içinde kaç km gidiyor? 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

50kwh bataryanın %kaçını kullanıma sunuyor? sitede yazan menzil 349km. Şehir içinde kaç km gidiyor? 

Şehir içi daha uzun menzil sunuyordu muhtemelen z şehir dışı epey düşük, şehir aracı olarak tasarlandığı belli.

HySU0H.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Şehir içi daha uzun menzil sunuyordu muhtemelen z şehir dışı epey düşük, şehir aracı olarak tasarlandığı belli.

HySU0H.jpg

Şehir içinde rejenerasyon yapıyor. O yüzden menzil uzundur. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Saate 90 km hızla uzun yol yapılır. Çiçek gibide olur. 90 km hız ile sunulan menzil gayet yeterli. 12 saate rahat bodruma gidersin.  Gecen yaptığım rüzgar hesabı ile aynı durum. 120 ile gitmek epey fazla rüzgar direnci anlamına gelir. Bu yuzden menzil kısalır. 90 ile gitmede 105 ile git. Ondada epey menzilli gidersin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...