İçeriğe Yönlendir

Park Halinde Temas

Aytac Sakal

Recommended Posts

Aytac Sakal

Geçen gün benim arabanın arka tarafındaki boşluğa Nissan yanaştı ve arabayı park etti o an birşey farketmedim akşam işe giderken arabanın yanından geçtim ve manzara bu arkadaş Nissanı Benim Focusa temas ettirip bırakmış.Bende fotoğraflarını çekip söylenip arabayı biraz ileri aldım.Adamı sonradan görmedim ama arabayı buralarda sürekli görüyorum.
Bizim Lokasyonda bu sürekli oluyor ben asla bunu yapmam ama insanlar umursamıyor görünüyor ! Teması farkettimi farketmedimi ? anlamak zor esas can sıkan arkada yeterli mesafe var.

Siz olsanız bu durumda ne yapardınız ?

y1GScH.jpg

y1GIHI.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Maalesef bu insanlardan çok var.

Arkada mesafe olsa da ben bu araya girmezdim mesela.

Belki önümden veya arkamdan çıkacak olan adam kabiliyetli değil?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Aytac Sakal yazdı:

Bu resmen saygısızlık! Öndeki arabayı sıkıştırmış gereksiz yere!

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Ben ariza cikartirim bu adam arabasini duvara dokundurup birakabilir ,benim arabama bunu yaapamaz,he kazadir olur o ayri, umursamamazlik yapamaz .o ara o arac icin uygun boyutlarda degil ayrica .onde ve arkada 30 cm kalmali ,hicbir arabayi kitlemeye de hakki yok

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

pasta cila yaparım cizik varsa. ne yapabilirsinizki... şehirde yaşamanın sorunları bunlar.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Cama not bırakın, lütfen dikkat edin diye. Bir daha olursa polis çağırın. Ya çekerler ya da park cezası yazarlar. Ya da çeki demirli bir araçla hafiften geri geri gelin [emoji51]

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Dogan Arsiray yazdı:

pasta cila yaparım cizik varsa. ne yapabilirsinizki... şehirde yaşamanın sorunları bunlar.

Adamla konuşacağım o net yanlışlıkla olduysa sorun etmem kaza bu sonuçta insanlık hali ama farketti ve umursamadıysa ters cevap verirse kendimi tutmam zor olabilir.

Ben dikkat ediyorum kimseye zarar vermek istemem ama bu tip yaklaşımlarda uyarılmalı saygı kavramı belirtilmeli diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Bizim hanim buna benzer durumlarda sey der
"Olacak dandik bi pikap araban üstüne cikacaksin bu adamin "
Tehlikeli kadinlarin siniri [emoji16]

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

pickup olunca yapamıyrosunuz ki deneni. haklıyken haksız olunuyor. yada zararlı olunuyor.

zamanında nissan pathfinder aracım vardı .metal tamponlu filan. minibüscünün birisi zart diye yola atladı bende  arkadan adama "tıkladım" frensiz. tamponu düştü, benim sis farı kırıldı. ne oldu? dolmuşçu aynı mallıkta hayatına devam ediyor, benim para eksildi. e ne oldu?

"öfke, bir başkasının hatası yüzünden kendine ceza vermektir"

pandemi sırasında fark etmiş olmalısınız, kalabalık olmayınca daha sakin olunuyor. yani olay asında şehirde yaşamamakta bitiyor. iş güç okul vs izin verse dakika durmam şehirde. küçük şehir yada kasabada yaşardım.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
Dogan Arsiray yazdı:

pandemi sırasında fark etmiş olmalısınız, kalabalık olmayınca daha sakin olunuyor. yani olay asında şehirde yaşamamakta bitiyor.

Bu konuda çok haklısınız sokağa çıkma yasağı olan günlerde işe arabayla giderken şehir içi hız sınırı olan 50'yi hiç geçmeden sakin sakin gidiyorum. Ama normal günlerde sürekli sıkıştıranlar ya da garip garip araç kullananlar yüzünden hız sınırlarını aşıyor insan...

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
İsmail Avcı yazdı:

Bizim hanim buna benzer durumlarda sey der
"Olacak dandik bi pikap araban üstüne cikacaksin bu adamin "
Tehlikeli kadinlarin siniri emoji16.png

Bizimki jeep kj kullandığı yıllardaki kadar fütursuzca hiçbir zaman araç kullanmadı. Naapıyorsun kendine gel diyordum, isterse çarpsın ona olan olur diyip gidiyordu

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

yahu beyler çözüm basit. Park yeri iki araba için riskli ise ben tam ortalarım. Zaten sığmayacaği bellidir. Önden 2 metre yer bırakırım. Arkadanda 2 metre miss gibi oluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

yahu beyler çözüm basit. Park yeri iki araba için riskli ise ben tam ortalarım. Zaten sığmayacaği bellidir. Önden 2 metre yer bırakırım. Arkadanda 2 metre miss gibi oluyor. 

İnsan gibi park etmiş olsa nissan da çok rahat sığarmış oraya.

Ama sığılamayacak şekildeyse bende dediğiniz gibi tam ortalarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

yada arabayı eski model ve büyük alacaksın.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Aytac Sakal

Mahallede Park sorunu aldı başını gidiyor ...

Sokak Dar araçları tek sıra Park edebiliyoruz yandan 1 araç geçecek yer kalıyor.Yüklediğim Resimde komşu Pikapın arkasına burası benim evin önü diyerek hiçbir aracı parkettirmiyor.Sonuçta burası kaldırımın yanı ve asfalt.

Kanuni olarak böyle bir hakkı varmı ? Problem yaşasak Hukuki olarak ne yapılabilir ?

COLLAGE_20230503_185922.jpg

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gıcğın biri vardı, Baktım dar ayarlıyor park etmiyelim diye..İnadına inadına girdik oraya 😂 Sonra baktı olmuyor Ben onu darlamaya basladım.. Oyle bi bıraktım 1 hafta cıkaramadı. Maçasıda yemedi gelip söylemeye..  Biz de yürüdük o hafta 😂 inat pis bisey siz yapmayın 😂 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Alpay Sumer yazdı:

Gıcğın biri vardı, Baktım dar ayarlıyor park etmiyelim diye..İnadına inadına girdik oraya 😂 Sonra baktı olmuyor Ben onu darlamaya basladım.. Oyle bi bıraktım 1 hafta cıkaramadı. Maçasıda yemedi gelip söylemeye..  Biz de yürüdük o hafta 😂 inat pis bisey siz yapmayın 😂 

Ben arabanın burnunu çöpe veriyorum Arka tamponun siyah olmasından son derece memnunum sürtselerde iz kalmıyor.Ön tampona yada Çamurluğa en azından sadece çöp toplayıcılar sürtüyor. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Aytac Sakal yazdı:

Ben arabanın burnunu çöpe veriyorum Arka tamponun siyah olmasından son derece memnunum sürtselerde iz kalmıyor.Ön tampona yada Çamurluğa en azından sadece çöp toplayıcılar sürtüyor. 

Sukunet iyidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Alpay Sumer yazdı:

Sukunet iyidir. 

Cidden uğraşıyorum yaşlandıkça bu konuda yol alıyorum.Daha genç dönemlerde öfkemi kontrol edemezdim.

Sükunet bana göre karşındakine göre iyidir ölçülü tepki daha iyidir :).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

İstek şarkıyı çalmadı diye müzisyrni öldürüyorlar sokakta. Kimse ile atışmamak lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Servet Abinin dediği gibi eğerki binanın yapılması sırasında herhangi bir ücret ödeyerek belediyeden o parseli satın almadıysa halka açık alandır. Mesela benim apartmanın önü kaldırımdan sonra 1 metre kadar içeride. Müteahhit yapım esnasında kaldırım dahil satın alma yada 1 metre alanı satın almış parayı yatırarak projede ve ödeme kayıtlarında görülüyor. Alt binada oturan kişi sürekli arabayı çekiyor ve apartman sakinlerinden 1 kişi dışarıda kalıyor sürekli, Söyledik kendisine bina yapılmadan önce ben buraya çekiyordum vs vs demeye başladı şikayetin varsa belediyeye söyle kaldırım işgali var ve araba park ediliyor diye dedik. Şikayet sonrası kendisi haksız çıktı artık çekmiyor :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Aytac Sakal yazdı:

Mahallede Park sorunu aldı başını gidiyor ...

Sokak Dar araçları tek sıra Park edebiliyoruz yandan 1 araç geçecek yer kalıyor.Yüklediğim Resimde komşu Pikapın arkasına burası benim evin önü diyerek hiçbir aracı parkettirmiyor.Sonuçta burası kaldırımın yanı ve asfalt.

Kanuni olarak böyle bir hakkı varmı ? Problem yaşasak Hukuki olarak ne yapılabilir ?

COLLAGE_20230503_185922.jpg

hukuki açıdan bilmemde *kazara iki ittirse arabaya yazık olur...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Arif Aykın yazdı:

Servet Abinin dediği gibi eğerki binanın yapılması sırasında herhangi bir ücret ödeyerek belediyeden o parseli satın almadıysa halka açık alandır. Mesela benim apartmanın önü kaldırımdan sonra 1 metre kadar içeride. Müteahhit yapım esnasında kaldırım dahil satın alma yada 1 metre alanı satın almış parayı yatırarak projede ve ödeme kayıtlarında görülüyor. Alt binada oturan kişi sürekli arabayı çekiyor ve apartman sakinlerinden 1 kişi dışarıda kalıyor sürekli, Söyledik kendisine bina yapılmadan önce ben buraya çekiyordum vs vs demeye başladı şikayetin varsa belediyeye söyle kaldırım işgali var ve araba park ediliyor diye dedik. Şikayet sonrası kendisi haksız çıktı artık çekmiyor :) 

Biz oturma ruhsatı alırken Belediyeye otoparkında olmadığı için Ücret ödemiştik  diye hatırlıyorum.

Sanırım Belediyeye danışacağız...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Alpay Sumer yazdı:

İnat deyince bizim köyde iki kardeş, babaları ölünce, miras paylaşmaya başlamışlar ama ikisi de inat, hiç bir şekilde orta yolu bulamamışlar. İş iyice inada binince her şeyi ikiye böleceğiz demişler ve bütün tarlaları ikiye bölmüşler. Sıra eve gelince evi yıkmışlar, arsayı ikiye bölmüşler. Evin yıkıntısından taşları, ağaçları seçmişler, onları da ikiye bölmüşler. En son tuvalet kalmış. Eski zaman tuvalet dışarıda tabi. Tuvaleti de yıkmışlar, onun da taşını iki bölmüşler. Eee ne kaldı geriye, tuvaletin pisliği. Onu da içine kül katarak ikiye bölmüşler. 

İnat gerçekten pis bir şey. :onder:

• Mutlu 3
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...