İçeriğe Yönlendir

Ruhsatım Kayboldu

Tugay Tiken

Recommended Posts

Tugay Tiken

Herkese merhabalar aracımın ruhsatını kaybettim sanırım heryere baktım arabayı iç dış yaptırdım düşmüştür bulurlar diye yok montumun cebinemi koydum diye bütün montlara baktım ordada yok kafayı yicem araç pederin üzerine nasıl bir yol izlemeliyiz şimdi ne yapmamız gerek? 

Forumda yeniyim konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun,

Aklımda kaldığınca yazayım, Önce ikametinizin olduğu yerdeki karakola gidip ruhsat kayıp dilekçesi vermeniz ve bir suretini almanız gerekiyor.(ruhsat sahibince)

Sonra vergi borcu -trafik cezası vs yok ise ruhsat sahibi karakola verdiği dilekçe ile herhangi bir notere gidip başvuruyor. 230 TL gibi ücreti var.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tugay Tiken
Cem Işık yazdı:

Geçmiş olsun,

Aklımda kaldığınca yazayım, Önce ikametinizin olduğu yerdeki karakola gidip ruhsat kayıp dilekçesi vermeniz ve bir suretini almanız gerekiyor.(ruhsat sahibince)

Sonra vergi borcu -trafik cezası vs yok ise ruhsat sahibi karakola verdiği dilekçe ile herhangi bir notere gidip başvuruyor. 230 TL gibi ücreti var.

Teşekkür ederim illa ikametin olduğu karakolamı gitmek gerekiyor? Ücreti nereye yatırıyoruz noter mi tahsil ediyor?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İkametin olduğu karakol ilgilenir diye biliyorum. Ücretleri de noter alıyor. Yakınınızda başka karakol varsa oraya da sorabilirsiniz. Ancak işlemlerin tümünü ruhsat sahibi yapacak.

• Noter evrak bedeli: 148,50 TL
  • Noter ücreti:54 TL
  • Belge baskı ücreti: 22 TL olarak toplam 224 TL.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benimde ruhsat yaklaşık 3 aydır kayıp bulamıyorum.Evde biryerde.Muayene yaklaşıyor mecbur çıkartmak gerekecek.Çevirmede soruyorlar yok diyorum onlarda pilakadan bakıyor.Ruhsatı beyan edememeninde cezası varda adamlar insaflılar birşey demiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tugay Tiken
Fatih Sarıkaya yazdı:

Benimde ruhsat yaklaşık 3 aydır kayıp bulamıyorum.Evde biryerde.Muayene yaklaşıyor mecbur çıkartmak gerekecek.Çevirmede soruyorlar yok diyorum onlarda pilakadan bakıyor.Ruhsatı beyan edememeninde cezası varda adamlar insaflılar birşey demiyorlar.

Valla benimde kaç aydır kayıp bilmiyorum geçen karakolda işim oldu ruhsatı getir dedi gittim arabaya yok şaka gibi başımdan kaynar sular döküldü dedim abi valla evde kalmış getir pazartesi dedi maalesef yok şuandada aracı tamir ettirdiğim yerle görüştüm fotokopisi varmış onlarda sanırım onu vericem karakola :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cem Işık yazdı:

Geçmiş olsun,

Aynen bu şekilde.. 

Emniyete dilekçe. emniyetten yazı, sonra notere. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...