İçeriğe Yönlendir

Ev Alma Danışması

Ali Darbaz

Ev alma seçeneği   

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tünel kalıptan sonra çok tavana alçıpan yaptık mastara gelsin diye :) 

Laminat neden özel? Bunun doğalı olan lamine parke fiyatını geçmemiştir umarım. Bir de süpürgelikler çağ dışı olmuş :) şöyle dikdörtgen kesim yakışırdı bu eve

yahu dur değişmeyen bi o kaldıydı.  1300 tl verdim mutfak ve korudora. 

Azmı verdik çokmu verdik bilmiyom. Hanım ve iç mimar arkadaşı bayıla bayıla yazışıyorlar. 

Ben hiç karışmıyorum. Evle ilgili tek derdim buderus marka kombinin performansı. Hanım mutluysa benim için sorun yok. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güle güle otur Ali. Bunlar güzel şeyler. terapidir ilaçtır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayırlı olsun.. Ev artık kendinizin, ara ara bu tür masraflara hep hazırlıklı olmalısın. Tam borç bitecekken bir bakmışsın yeni bir tadilat, yeni bir eşya, hatta belki borç bitmeden... :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Yarın içine oturamayacağın evi almak bu devirde ciddi risk. 
Herkes Bilas yapı değil ki [emoji4]

Abi teşekkür ederim bizi onurlandırmışsın.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Güle güle otur Ali. Sonrasında tüm iş borç bittikten sonra "Ali bu evden sıkılmaya başladım şu ev nasıl" diye bir cümle duymadığın sürece huzur var rahat var [emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Allah'a şükür günü gelmeden buy ay sonuda evin 5 nci taksitini ödemeyi başardım.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Şimdi diyceksiniz bu yabancı adeti nerden çıktı. Hep o koca ayı ve maşa yüzünden. Bi bu eksikti. :D 38 yaşındayım hiç noel papaz ağacım olmamıştı. İkeada çakmasını alıp süslemekte nasip oldu :D

Hayır şimdi neden bunu paylaştım o görünen nişler bir sürü işlem için 19000 tl ek borca girmiştim. Devlet faizi artırınca ödemesi bir hayli yükseldi. Allah sonumuzu hayrede :D 

ACtC-3eksyTzIrWo_YCXG3f5UG9s2Kj5LQn2C_ow

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Şimdi diyceksiniz bu yabancı adeti nerden çıktı. Hep o koca ayı ve maşa yüzünden. Bi bu eksikti. :D 38 yaşındayım hiç noel papaz ağacım olmamıştı. İkeada çakmasını alıp süslemekte nasip oldu :D

Hayır şimdi neden bunu paylaştım o görünen nişler bir sürü işlem için 19000 tl ek borca girmiştim. Devlet faizi artırınca ödemesi bir hayli yükseldi. Allah sonumuzu hayrede :D 

ACtC-3eksyTzIrWo_YCXG3f5UG9s2Kj5LQn2C_ow

En az 200’ü var. Tüketim sıfır ama. Işık yok :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

En az 200’ü var. Tüketim sıfır ama. Işık yok :) 

Ne ikiyüzü. + led bağladım. 350 tl tuttu. 

ACtC-3eKkLNOPjZXh3xwYOoAzBgBjXNssc00NzbU

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Darbaz yazdı:

Bir hristiyan geleneği olsa da kökleri Şaman atalarımıza kadar uzanıyor.. Güzel olmuş, güle güle keyfini çıkarın. Teolojiyle hiç alakam yoktur ama garip bir şekilde çam ağacı ve süslemeler her zaman huzur vermiştir bana. Canlı bir ağacı kesmedikleri sürece tabi. Bu arada o ışıklar beyaz değil kesinlikle mum ışığına yakın sarı bir renk olmalı :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Darbaz

Babam Nişe elektrik tesisatı yapmış. Güzel olmuş. Malzemeler 100 tl tuttu.

ACtC-3cc6SbOCm7eSLS9MaMWrnPGsSxYhPwI5Pbr

Hanım bu tip bir ayakkabılık almış. Bende nun üstünü telefon şarj istasyonu yaptım Burası için bir çözüm arıyorum. Aynı anda bir kaç telefonu şarj etmek için bir yöntem varmı 

ACtC-3eqjsySUzdbOW_ZzlFXRH54Ly7kBekqsS-B

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

telefonlar titreşimde yürürler. bence yanlış lokasyon. 

Abi biz titreşim kullankıyoruz. Hepsinin titreşimi kapalı. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

telefonlar titreşimde yürürler. bence yanlış lokasyon. 

Aynen. Çevresine bi limonluk lazım. 

Bim’den bunu almıştım. Çok iş görüyor

polosmart-mp08-akim-korumali-3-lu-priz-3

Ali Darbaz yazdı:

Abi biz titreşim kullankıyoruz. Hepsinin titreşimi kapalı. 

Yine ilginç bir bilgi geldi :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yine ilginç bir bilgi geldi [emoji4] 
Niye ki bende titreşim kullanmam :)
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Niye ki bende titreşim kullanmam :)

Toplantı oluyor, sinema oluyor, evde çocuk uyuyor, gece oluyor. Sessizken bildirim almam diyorsunuz heralde :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Toplantı oluyor, sinema oluyor, evde çocuk uyuyor, gece oluyor. Sessizken bildirim almam diyorsunuz heralde [emoji4] 
Canım ekstrem durumlar hariç titreşim kullanmam :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toplantı oluyor, sinema oluyor, evde çocuk uyuyor, gece oluyor. Sessizken bildirim almam diyorsunuz heralde :) 

Valla hiç ihtiyac duyduğum bir pozisyonda kalmadım. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Darbaz yazdı:

Babam Nişe elektrik tesisatı yapmış. Güzel olmuş. Malzemeler 100 tl tuttu.

ACtC-3cc6SbOCm7eSLS9MaMWrnPGsSxYhPwI5Pbr

Hanım bu tip bir ayakkabılık almış. Bende nun üstünü telefon şarj istasyonu yaptım Burası için bir çözüm arıyorum. Aynı anda bir kaç telefonu şarj etmek için bir yöntem varmı 

ACtC-3eqjsySUzdbOW_ZzlFXRH54Ly7kBekqsS-B

FA2A4175-5F13-4B76-9271-064C85E1038B.jpeg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Asgari ücret %21 zam yapıldı biliyounuz. Bu açıdan bakıldığında Ev kredisi için aldığım, aylık 2700 ödemesi olan kredinin enflasyon karşısında %21 erimiş olduğu anlamınamı geliyor. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Asgari ücret %21 zam yapıldı biliyounuz. Bu açıdan bakıldığında Ev kredisi için aldığım, aylık 2700 ödemesi olan kredinin enflasyon karşısında %21 erimiş olduğu anlamınamı geliyor. 

sen de %21 aldıysan mis

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

sen de %21 aldıysan mis

Karı koca en az %21 alırız :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...