İçeriğe Yönlendir

Fiesta Soğutma Suyu Seviyesi

Hasan Güdüllü

Recommended Posts

Hasan Güdüllü

Arkadaşlar herkese merhaba. Bugün aracın triger , devirdaim , v kayışı ve soğutma suyunu değiştirdim. Usta soğutma suyunu boşalttı ve su haznesini max yazısının üstüne kadar doldurdu , kapağı kapatmadan aracı çalıştırdı biraz bekledik ve kapağı kapatıp biraz turladı. Su min çizgisinin altına düştü ve tamamladı. Aklımda şüphe kaldı havasını almadığına dair. Ustaya sorduğumda bu araçların havası otomatik kendi alıyor dedi. Aracın soğutma suyu derecesine baktığımda rölantideyken ısı artıyor ve 95 derecede fan devreye giriyor ve ısı düşüyor. Araç hareket halindeyken ısı 85-92 arasında gidip geliyor. Sizce araçta hava kalmış olabilir mi. Araç 2011 fiesta tdci.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Soğutma suyunda hava olan araç çok çabuk hararet yapar özellikle rampa çıkarken zorlandığında 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Güdüllü
Soğutma suyunda hava olan araç çok çabuk hararet yapar özellikle rampa çıkarken zorlandığında 

Hararet derken kaç dereceye yükselir üst sınırı var mı. 1 saat turladım sıcakta. Çevre yoluna çıkıp biraz bastımda ama bir sıkıntı yoktu. Araç ısınmış vaziyette iken aracı çalışır vaziyette beklediğimde derece yükseliyor sonra fan devreye girip düşüyor

Fiestalar otomatik hava alır.

Soğutma suyu deposunu açmaya gerek yok değil mi. Kapalı sistem olduğundan havanın nereden çıkacağını bilmediğim için soruyorum. Kafaya takmadan sürmeye devam edeyim mi yani [emoji1]

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Hasan Güdüllü yazdı:

Hararet derken kaç dereceye yükselir üst sınırı var mı. 1 saat turladım sıcakta. Çevre yoluna çıkıp biraz bastımda ama bir sıkıntı yoktu. Araç ısınmış vaziyette iken aracı çalışır vaziyette beklediğimde derece yükseliyor sonra fan devreye girip düşüyor

Soğutma suyu deposunu açmaya gerek yok değil mi. Kapalı sistem olduğundan havanın nereden çıkacağını bilmediğim için soruyorum. Kafaya takmadan sürmeye devam edeyim mi yani emoji1.png

Hava alırken kapak açık olması lazım, usta doğru işlem yapmış.

Bu arada tapatalk imzanız açık kalmış kapatır mısınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Güdüllü
Antifriz ?

Ne demek istediniz anlamadım
Hava alırken kapak açık olması lazım, usta doğru işlem yapmış.
Bu arada tapatalk imzanız açık kalmış kapatır mısınız?

Tamamdır hocam teşekkürler
Yorum bağlantısı
Kemal Demirden

Rölantide fanın devreye girmesi normal diye biliyorum. Hareket halinde araç soğuk hava ile sıcaklığı düşürür bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

Antifiriz koydurun kesinlikle ve su olarak saf su ya da içme suyu kullanin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...