İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2004 Direksiyon Ağır Dönüyor

Ahmet Göçmen

Recommended Posts

Ahmet Göçmen

Merhabalar arkadaşlar bende 2004 ford fiesta var aldıgımdam beri bu vaziyete kullanıyorum önceki muayenelerden hep gecti ama bu sefer muayenede agır kusur yazmışlar böyle sorun yaşayan  varmı  ve bildiginiz yaptıracagım yer vamı iyi usta nokta atışı yapacak o çok kıymetli fikirlerinizi bekliyorum saygılar

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Problemi daha detaylı anlatırsanız cevaplar gelecektir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Göçmen

Nasıl yani avuç içiyle dönmüyor mesela oldugu yerde giderken sorun yok rahat sizler sorun ben yazayım ilginiz için teşekür ederim

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Direksiyon hidroligini kontrol ettiniz mi alttaki keçelerden yağ kaçmış olabilir. Böyle bir durum varsa direksiyon sistemi sökülüyor ve tamir kitleri ile onariliyor. Böyle bir sorun yoksa yeterli basınç olusmuyordur. Bu da ancak usta tarafından tespit edilir

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

aracın direksiyonu normaldede aşırı olmasada serttir.  olduğu yerde avuç içi ile elektirkli gibi çeviremezsiniz.  zor döner.  yolda giderken bir sorunu olmaz orta sert ayarındadır.  geneli öyle. 

ağırlaşmasını sebebi de hidrolik kutu bozuk olabilir. yağına baktınız mı mesela tammı?  

araştırdığıma göre uzun yolda direksiyonun yumuşaklığından çok şikayet eden vardır.  ford fiesta uzun yolda direksiyon konusunda gerçekten çok iyi. ben çok beğeniyorum.

ağır kusurun nedenini belirtmemişsiniz ne yazdılar? 

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Ümit Türk yazdı:

aracın direksiyonu normaldede aşırı olmasada serttir.  olduğu yerde avuç içi ile elektirkli gibi çeviremezsiniz.  zor döner.  yolda giderken bir sorunu olmaz orta sert ayarındadır.  geneli öyle. 

ağırlaşmasını sebebi de hidrolik kutu bozuk olabilir. yağına baktınız mı mesela tammı?  

araştırdığıma göre uzun yolda direksiyonun yumuşaklığından çok şikayet eden vardır.  ford fiesta uzun yolda direksiyon konusunda gerçekten çok iyi. ben çok beğeniyorum.

ağır kusurun nedenini belirtmemişsiniz ne yazdılar? 

Merhaba bende de 2004 fiesta var. Aracım elektrikli direksiyon mu hidrolik mi bilmiyorum ancak direksiyon gerçekten hidroliksiz 94 model şahinmiş gibi direksiyonu. Bunu ilk test ettiğimdede söylemiştim. Acaba direksiyon hidroliğini sıfırı ile değişsem düzelme olur mu

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Merhaba bende de 2004 fiesta var. Aracım elektrikli direksiyon mu hidrolik mi bilmiyorum ancak direksiyon gerçekten hidroliksiz 94 model şahinmiş gibi direksiyonu. Bunu ilk test ettiğimdede söylemiştim. Acaba direksiyon hidroliğini sıfırı ile değişsem düzelme olur mu

hidrolik.

bence ilk önce göstermelisiniz. 

nerde oturuyorsunuz. istanbul için size usta önerebilirim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

ancak direksiyon gerçekten hidroliksiz 94 model şahinmiş gibi direksiyonu. Bunu ilk test ettiğimdede söylemiştim. Acaba direksiyon hidroliğini sıfırı ile değişsem düzelme olur mu

v kayışına bağlı klasik pompalı direksiyonunuz. o kadar da ağır olmaz, sorun var. rot ayarcıdan başlayın derim.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Benim 2006 ağır en az 5 fiesta baktım hepsi ağır başka arabaya binince değişik geliyor birde lastik tabanı geniş ise standarta göre tam toros direksiyonu oluyor alıştım ben artik

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Ümit Türk yazdı:

hidrolik.

bence ilk önce göstermelisiniz. 

nerde oturuyorsunuz. istanbul için size usta önerebilirim. 

İstanbul sancaktepedeyim. 

Çağlar Bayur yazdı:

v kayışına bağlı klasik pompalı direksiyonunuz. o kadar da ağır olmaz, sorun var. rot ayarcıdan başlayın derim.

Çağlar Bey, Birde araç çukura girince veya fren yapınca direksiyon sola çekiyor.  Eski sahibi ben araştırdım fiestalarda sorun olmasa bile fren yapınca falan direksiyonu hafifde olsa yana çekme olayı varmış falan dedi.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Çağlar Bey, Birde araç çukura girince veya fren yapınca direksiyon sola çekiyor.  Eski sahibi ben araştırdım fiestalarda sorun olmasa bile fren yapınca falan direksiyonu hafifde olsa yana çekme olayı varmış falan dedi.
Alt tabladaki plastik takozlar işlevini kaybetmiştir. Bende öyle olmuştu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...