İçeriğe Yönlendir

Kişisel Bir Duyuru

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Emre geçmiş olsun. Karaciğer uyumu için herhangi bir hastanede test kafi mi? Diyelim tuttu. Oradan direk size bilgi mi gelecek

Abi çok sağol. 
Şöyle oluyor. Devlet organ nakliyle ilgili her şeyi karşılıyor fakat hasta nerede kayıtlıysa kayıtlar onun üzerinden açılacağı için olsa gerek sadece bizim başvurduğumuz hastaneden yapılacak testleri kabul ediyorlar. Yani sebebinden emin olmasam da bunu sabah özellikle sordum ve donörlerin sadece Bursa Acıbadem’den test yapabileceğini söyledi koordinatör.

Önce telefondan bilgi veriyorsunuz gideceğinizi mesela, sonra sabah aç karna gidip öncelikle kan tahlili veriyorsunuz. Kan tahlili 1-2 saate belli oluyor  ve  onun sonucu uygunsa yine aç karnına tomografiye giriyorsunuz. Bütün işler bittiğinde saat neredeyse 14:00 ve donör halen aç oluyor.

Tomografi raporu ise belli olmuyor 1 gün ya da 3 güne belli olabiliyor. Eğer donör şehir dışından gelmişse işlemleri hızlandırabilmek için etik kuruluna göndermek üzere bir sürü kağıt imzalatılıyor donöre ve olay ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.  Daha sonraki aşamayı hiç görmedim diyebilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Emre Şimşek yazdı:

Abi çok sağol. 
Şöyle oluyor. Devlet organ nakliyle ilgili her şeyi karşılıyor fakat hasta nerede kayıtlıysa kayıtlar onun üzerinden açılacağı için olsa gerek sadece bizim başvurduğumuz hastaneden yapılacak testleri kabul ediyorlar. Yani sebebinden emin olmasam da bunu sabah özellikle sordum ve donörlerin sadece Bursa Acıbadem’den test yapabileceğini söyledi koordinatör.

Önce telefondan bilgi veriyorsunuz gideceğinizi mesela, sonra sabah aç karna gidip öncelikle kan tahlili veriyorsunuz. Kan tahlili 1-2 saate belli oluyor  ve  onun sonucu uygunsa yine aç karnına tomografiye giriyorsunuz. Bütün işler bittiğinde saat neredeyse 14:00 ve donör halen aç oluyor.

Tomografi raporu ise belli olmuyor 1 gün ya da 3 güne belli olabiliyor. Eğer donör şehir dışından gelmişse işlemleri hızlandırabilmek için etik kuruluna göndermek üzere bir sürü kağıt imzalatılıyor donöre ve olay ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.  Daha sonraki aşamayı hiç görmedim diyebilirim.

Geçmiş olsun Kardeşim acil şifalar dilerim.

Hasan'ın paylaştığı sayfada Verici 4. dereceye kadar akraba olmalıdır denmiş ama anlayamadım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Acil şifalar dilerim, çok geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede bulunur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

Akraba şartı yok mu?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun Kardeşim acil şifalar dilerim.

Hasan'ın paylaştığı sayfada Verici 4. dereceye kadar akraba olmalıdır denmiş ama anlayamadım.

Fikri Keleş yazdı:

geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

Akraba şartı yok mu?

Çok sağolun. Akraba haricinde etik kuruluna giriliyor ve etik kurulu neden organ bağışlamak istediğini donöre soruyor. Eğer cevabı yeterli görmezse direkt reddediyor. Koordinatörün söylediğine göre de en ufak bir şüphesi varsa vazgeçecek şekilde zorluyorlarmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun, Rabbim tez zamanda şifasını versin inşallah.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Allah acil şifalar versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Allah şifa versin. AB uyuyor mu acaba (A olmalı denmiş de AB grupları hem A hem B olabiliyor muhabbeti gibi bir şey vardı sanki).

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Selçuk Bakış yazdı:

Konu hakkında bir gelişme var mı?

Şöyle bir gelişme var, İzmirde yaşayan ortaokuldan arkadaşım yarın Bursaya gidip test yaptıracağını söyledi. Onu bekliyoruz.

Genelde şöyle oluyor. Sağolsunlar ben veririm diyorlar ama aileleri karşı çıkıyor..

Bu şekilde çok uygun bir donör vazgeçti.

Muhtemel akraba çocukları da bu şekilde başkalarının korkusu yüzünden vazgeçti. Kimseyi yargılayamam, yüzde 0,2 de olsa ölüm ihtimali var sonuçta.

Ahmet Caliskan yazdı:

Allah şifa versin. AB uyuyor mu acaba (A olmalı denmiş de AB grupları hem A hem B olabiliyor muhabbeti gibi bir şey vardı sanki).

Allah razı olsun. Eğer AB verebilseydi ben veya abim vermişti:(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sonucu yazarsan memnun olurum, Allah yardımcınız olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün arkdaşım gitti. Doktor kilolusun demiş arkadaşa. Önce bi 20 kilo falan ver demiş. Arkadaş diyete gireceğini söyledi. Güzel insan.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ön test vs olarak farklı şehirde yapılamıyor mu acaba?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Selçuk Bakış yazdı:

Ön test vs olarak farklı şehirde yapılamıyor mu acaba?

İlk baktıkları kan testi. O tutarsa tomografi çekiyorlar. Kandaki hangi değerlere bakıldığını öğrensek en azından uzaktan onlara bakılabilir diye düşünüyorum.

Ama zaten kendini sağlıklı hisseden bir insanda da o değerler zaten istedikleri gibidir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sanırım şu anda başladığımız noktadayız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çapraz nakil isteyen birileriyle whatsapp'tan görüşüyoruz şu anda..

Nasip.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Emre Şimşek yazdı:

Çapraz nakil isteyen birileriyle whatsapp'tan görüşüyoruz şu anda..

Nasip.

Hadi inşaallah..

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sabahleyin sağlık bakanlığını aradım. Az bilgi aldım.

Puanının 20 olduğunu öğrendim(ki durumu daha iyiyken de aynıydı).

Bilmiyorum sanırım sistemde babamın durumu eksik kaydedilmiş olabilir.

Haftaya bir doktora götürüp ayrıntılı bir rapor yazdıracağım onu da doktoruna göndereceğim nasipse.

Perşembe Civic'in teker döner inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...