İçeriğe Yönlendir

Ne Diyorsunuz Bu İşe :) (Servis Bakım Fiyatı Hakkında)

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba arkadaşlar, bir süredir takibimde olan ve artık ihtiyacımında yaklaşması sebebiyle faydalanmak amacıyla Ford Yetkili servislerin birinden hem net rakamı hem de randevu almak amacıyla aradım. İhtiyacım olan şey sadece yağ ve filtrelerin değişimi birde elbette genel kontrol ve ihtiyaç duyulan şeylerin duruma göre yapılması idi. Aradığım servisteki ilgiliye "2015 model 1.5 dizel fiestam için yağ ve filtre bakımı yaptırmak istiyorum, ücreti ne kadar acaba" dedim. Aldığım yanıt; "aracınızın yağ ve filtre bakım fiyatı 1300 lira civarında" oldu. Yakıt filtresini de ekletince aldığım teklif 1600 lira :) Bir şey diyemedim ve görüşmeyi bitirdim. Websayfasında yakıt filtresi hariç yağ bakım rakamları bu şekilde verilmiş ve 30 Hazirana kadar geçerli rakam olarak sunulmuş. Yakıt filtresini eklemeden 1300 lira gibi rakam istenen şeyin rakamı bu. Şimdi siz söyleyin ne yapmak lazım 🙄

A7uA6w.png

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ü.Emre Kartal yazdı:

Merhaba arkadaşlar, bir süredir takibimde olan ve artık ihtiyacımında yaklaşması sebebiyle faydalanmak amacıyla Ford Yetkili servislerin birinden hem net rakamı hem de randevu almak amacıyla aradım. İhtiyacım olan şey sadece yağ ve filtrelerin değişimi birde elbette genel kontrol ve ihtiyaç duyulan şeylerin duruma göre yapılması idi. Aradığım servisteki ilgiliye "2015 model 1.5 dizel fiestam için yağ ve filtre bakımı yaptırmak istiyorum, ücreti ne kadar acaba" dedim. Aldığım yanıt; "aracınızın yağ ve filtre bakım fiyatı 1300 lira civarında" oldu. Yakıt filtresini de ekletince aldığım teklif 1600 lira :) Bir şey diyemedim ve görüşmeyi bitirdim. Websayfasında yakıt filtresi hariç yağ bakım rakamları bu şekilde verilmiş ve 30 Hazirana kadar geçerli rakam olarak sunulmuş. Yakıt filtresini eklemeden 1300 lira gibi rakam istenen şeyin rakamı bu. Şimdi siz söyleyin ne yapmak lazım 🙄

A7uA6w.png

özel servis candır. 

soygun yani o kadar ederi edecek bir tarafı da yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

%30-40 daha ucuza kendiniz orijinal parçaları temin edip yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ümit Türk yazdı:

özel servis candır. 

soygun yani o kadar ederi edecek bir tarafı da yok. 

Mesele özel servis değil ki, bir yetkili servisin bu şekilde tutum sergilemesi.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Gönül istiyor servise gideyim, kahvemi yudumlarken işler hallolsun. Ama faturayi düşününce iştahım kaçıyor. Tamam, iş yeri giderleri, güvenlik, kalite standartları faturayı artırır ama %50 fiyata aynı işlemi dışarıda yaptırinca hafiften yağlanmış koltukta beklemek, kahveyi de evin balkonunda içmek pek dokunmuyor [emoji51][emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

haha . 

opelde 650 liraya yetkili serviste bakım yapılıyor araca astra için.

benim opel özer servisindede aynı para. arabanın bakım geçmişi hep orda olduğu için orda devam ettim. yetkili servisten farkı da yok büyük yer sevdim

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

şu 'den başlayan fiyatlarla lafına uyuz oluyorum. Gidiyorum giyim mağazasına 30 TL yazıyor, bakıyorum 30 tl lik hiçbirşey yok, sorduğumda onlar satıldı diyorlar, :)

Siz arayın reklamdaki fiyatları sorun, sizin aracın da kampanyaya girmesi lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Evren Erakçora yazdı:

İndirim olması lazım yaştan dolayı.

Haluk Şentürk yazdı:

Gönül istiyor servise gideyim, kahvemi yudumlarken işler hallolsun. Ama faturayi düşününce iştahım kaçıyor. Tamam, iş yeri giderleri, güvenlik, kalite standartları faturayı artırır ama %50 fiyata aynı işlemi dışarıda yaptırinca hafiften yağlanmış koltukta beklemek, kahveyi de evin balkonunda içmek pek dokunmuyor emoji51.pngemoji16.png

İnan Çınar yazdı:

500 tl tutar dışarıda  max. 

Ali Gök yazdı:

haha . 

opelde 650 liraya yetkili serviste bakım yapılıyor araca astra için.

benim opel özer servisindede aynı para. arabanın bakım geçmişi hep orda olduğu için orda devam ettim. yetkili servisten farkı da yok büyük yer sevdim

Erhan Doruk yazdı:

şu 'den başlayan fiyatlarla lafına uyuz oluyorum. Gidiyorum giyim mağazasına 30 TL yazıyor, bakıyorum 30 tl lik hiçbirşey yok, sorduğumda onlar satıldı diyorlar, :)

Siz arayın reklamdaki fiyatları sorun, sizin aracın da kampanyaya girmesi lazım.

Bu kampanyayı bilmemelerine imkan yok, işlerine gelmiyor sadece. Müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım, bana kampanyadan bahsettiniz mi diye sordu ilgili kişi. Kampanyadan haberim olmayabilir ama oradaki kişinin işi bu bilmesi gerekirdi deyince ses kesildi ne hikmetse. Kayıt oluşturdular, dönüş olacakmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teelfonda rakam verebilmek beceri işidir, sadece bunun için excel de ufak bir makro yapmıştım serviste, rakam soranlara kuruşuna kadar doğru bilgi verilebiliyordu.

bir de şu var: telefondaki rakam size kesilmiş bir fatura değilidr, bağlayıcı da değildir , 100 TL de dese 5000 bin TL de dese gidince 100 veya 5000 TL fatura çıkamaz .

servise araba ile giriş yapsa idiniz, bu kampanya uygulanırdı kart açılırken

Yorum bağlantısı
Emre Durna

Aracımı ilk aldığım zamanlar  ücretsiz kış bakımı kampanyası yaz bakımı kampanyası yapıyordu ford. Gittim alakası yok . Şunu değiştirelim bunu değiştirelim  antifriz ekleyelim vs derken  fatura oluyordu 200-300 tl. Bir kere gittim aracın garantisi var diye  hevesle. Bir daha da gitmedim. Bu tür kampanyaları oltalama kampanyası olarak görüyorum ben. Müşteri yeter ki gelsin , güzel bir üfleyelim. Ama az ama çok.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

teelfonda rakam verebilmek beceri işidir, sadece bunun için excel de ufak bir makro yapmıştım serviste, rakam soranlara kuruşuna kadar doğru bilgi verilebiliyordu.

bir de şu var: telefondaki rakam size kesilmiş bir fatura değilidr, bağlayıcı da değildir , 100 TL de dese 5000 bin TL de dese gidince 100 veya 5000 TL fatura çıkamaz .

servise araba ile giriş yapsa idiniz, bu kampanya uygulanırdı kart açılırken

Bunu sordum müşteri hizmetlerine ancak fiyat konusunda garanti veremediklerini iletti. Yani giriş yapılırken kampanya kodu tanımı artık ne ise o başlık altında açılması gerekiyor. Servise gittiğinizde de bunu her servis uygulamama hakkına sahip anladığım kadarıyla. 

Fiyatı verirken araç bilgilerini sisteme giriyorlar zaten. Daha öncede aynı parça ve aynı iş için yetkili servisler arasında ciddi fiyat farkları oldu. Birinin 1500 dediği işe 2500 diyende oldu 1000 lira diyende. Parça kodlarının alternatifli olması ve birde giriş açarken açtıkları tanım etkili. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)

Bu kampanya epeydir vardı benim fiestayı götürdüm servise. Yağ yağ filtresi yakıt filtresi değiştirildi. Polen ve hava filtresini ben değiştirmiştim. İşçilikle birlikte motor temizliği de yapılıp 750 TL verdim. Lastiklere de bizim hediyemiz ntrojen bastık dediler. Tabi bunda araç 2013 olunca her yaş için yüzde 5 indirim de dahil :)Eğer polen ve hava filtresini de ekletsem muhtemelen 1000i rahat geçecekti. Fiyat niye böyle sitenizde kampanya var bu kadar olmamalı dedim eğer öyle bir kampanya varsa tekrar hesaplanır gibisinden konuştular haberleri yokmuş gibi :)

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağatay Kılınç yazdı:

Bu kampanya epeydir vardı benim fiestayı götürdüm servise. Yağ yağ filtresi yakıt filtresi değiştirildi. Polen ve hava filtresini ben değiştirmiştim. İşçilikle birlikte motor temizliği de yapılıp 750 TL verdim. Lastiklere de bizim hediyemiz ntrojen bastık dediler. Tabi bunda araç 2013 olunca her yaş için yüzde 5 indirim de dahil :)Eğer polen ve hava filtresini de ekletsem muhtemelen 1000i rahat geçecekti. Fiyat niye böyle sitenizde kampanya var bu kadar olmamalı dedim eğer öyle bir kampanya varsa tekrar hesaplanır gibisinden konuştular haberleri yokmuş gibi :)

Ne yazıkki tutturduklarına göre fiyat veriyorlar. Bana verdikleri 1600 liralık rakamda bahsettiğiniz şeylerden ibaret. Kampanya var ama uygulama kısmı ne yazıkki keyfi. Başka marka araçlarımız oldu ilk defa böyle bir şey gördüm. Kampanya varsa zaten otomatik yapılması lazım. İlla yalvaracak mı müşteri uygulansın diye

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Eko servis ayrı periyodik bakım ayrıdır. Servise gidip eğer aracınız için sistemde uygunsa eko servis için kayıt açtırırsanız sadece kısıtlı yazılan işlemler (yağ, hava ve filtresi değişimi) yapılır ekstra kontrol prosedürleri uygulanmaz ve garanti kapsamında bir bakım yapılmış sayılmaz. Bu kampanya Ford’un periyodik bakım için düzenli olarak yetkili servise gelmeyip de uygun yollu yağ bakımını yetkilide yaptırmak isteyen müşterilere hitaben çıkartılmıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Servis fiyatları model yılına göre değişiyor. Ford card indirimi vs oluyor. Ayrıca otosan ürünü kullanımı ve eski müşteri indirimi oluyor. Bir kaç ay içinde 1.25 fiestanın 30k ve 1.6 tdci mondeonun 2. Yıl bakımı var gitmeden fiyat alır paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Astra GTC varken emme manifoldu ile ilgili sorun yasamistim... Parça degisimi ve iscilik ile birlikte 4800 gibi rakam cikiyodu serviste karsima... Biraz internet arastirmasından sonra sadece parca fiyatinin 2600 kusur oldunu buldum... 

Arac surekli serviste bakim gordugu icin iyi niyet garantisi kapsamina alindi ve parca iscilik dahil 1700 TL odeyip çıktım...

Bugun kaçtıgınız 300 500 TL ler yarın 3000 5000 TL olarak karsiniza cikabilir... 

Etraflica dusunun derim... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ü.Emre Kartal yazdı:

Kampanya varsa zaten otomatik yapılması lazım. İlla yalvaracak mı müşteri uygulansın diye

servise araç girşi yapıp kampanya varken ona rağmen yüksek fatura mı çıktı?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

600,700 Tl civarına yaptırıyorum ben.Yılda bir yapılan bir bakım için bence makul. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

servise araç girşi yapıp kampanya varken ona rağmen yüksek fatura mı çıktı?

Ben kampanyayı biliyordum zaten öncesinde, servisi aradım aracımın bilgilerini vererek kampanyadaki işlemleri birde ekstra yakıt filtresini eklettim. Yakıt filtresiz 1300 yakıt filtresi ile 1600 civarı bir rakam söylendi. Doğal olarak randevu oluşturmadım. O kadar fazla bir rakamı duyuncada kampanya var vs demek içimden gelmedi açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ü.Emre Kartal yazdı:

Mesele özel servis değil ki, bir yetkili servisin bu şekilde tutum sergilemesi.

onu diyorum ya bende yetkili servisin bu tutumları başka kararlar almamıza vesile oluyor. indirim falan hikaye. 

ben sadece bir tane far için 2006 ford fiesta aracım için 900 TL tanesine fiyat aldım. şaka gibi. 

dışarda orjinali max 400 tl tanesi. yan sanayileri ortalama yarı fiyatına. 

iş yapamadıklarında fiyatları nasılda aşağı çekiyorlar çok denk geliyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...