İçeriğe Yönlendir

2006-2012 Rav 4

Ömer Vural

Recommended Posts

Ömer Vural

Herkese merhaba uzun bir süredir bir araştırma içerisindeyim ve burada kullanıcılardanda bilgi almak istedim, araştırma içerisinde olduğum rav 4 2006 ile 2012 yılları arasında olan kasa belli başlı farklılıkları mevcut makyaj olarak v.s sizlere sorum şu yanlış hatırlamıyorsam 2011 yılında olan makyajlı kasada otomatik şanzımandada değişikliğe gidiliyor toyotanın şanzıman olarak sorun yaratıcağını düşünmüyorum ama hangisi daha konforlu daha sorunsuz daha fazla tutulmakta kronik olarak sıkıntı yaşanır mı ? Şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

2008. Beton gibi idi. Ama arazide şaşırtıcı derecede iyi idi. Ortak benzinle gezdi bir süre. Ev için nakit olarak gitti. Yoksa çok memnundu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

2008 bizde de vardı bir döne.  Sağlam arabaydı. Zıp zıp seker, 4 ileridir. Uzun yolda biraz bağırır. Sağlamdır. Bagajı çok iyidir, kapağı yana açılır yüklemesi çok kolaydır. Benzinle iyi yakar. 
Ben olsam makyajlı cvt olandan alırdım. 

Yorum bağlantısı
Ömer Vural
Selim Bilgin yazdı:

2008 bizde de vardı bir döne.  Sağlam arabaydı. Zıp zıp seker, 4 ileridir. Uzun yolda biraz bağırır. Sağlamdır. Bagajı çok iyidir, kapağı yana açılır yüklemesi çok kolaydır. Benzinle iyi yakar. 
Ben olsam makyajlı cvt olandan alırdım. 

Evet makyajlı kasa bi tık daha güzel duruyor ama onlarında bir çoğunda ısıtmalı deri koltuk ve anahtarsız çalıştırma gibi özellikli olanları pek yok gibi piyasada 7 ileri olması çok iyi tabi hem çekiş hemde yakıt açısından tatmin eder 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

4000 km kadar kullandım tamamı uzun yol. Yalıtım b segmenti araçlarla eş değer. Hem motor sesi hem yol sesi alır. Süspansiyon sanırım yapmadılar, esnemiyor çok settir. Şanzıman 4 ileri uzun yolda çok yorucu oluyordu.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

2010 modelini benzinli olarak aldım. LPG takip kullandım. Kronik olarak sayabileceğimiz arka stepne tıkırdaması vardır. Ki buda sonraki modellerde stepne arkadan kaldırılarak ortadan kaldırıldı. Süspansiyon sert, şanzıman arkadaşların dediği gibi göreceli olarak uzun yolda yorar. Bakımları normal.

Eğer alacağınız araçta anahtarsız çalıştırma var ise  iyi kontrol edin.Bir kac kere kumandanın aracı kontrol edemediğine şahit oldum.  Aynı zamanda aracıda çalıştıramadım. Servise gittiğimde kumandadan olan bu durumun normal olduğu söylenmiş idi. Sonrasında farkettim ki aracın çalışmadığı yerler fotoselli kapıların olduğu yer. Emin olmamak ile birlikte fotoselli kapı ,etkiliyor frekans karıştırıcı gibi bir vazife üstleniyor.:)) Simdi de binilebilecek bir araç olarak görüyor ve halen daha sattığıma üzülüyorum.Ve araç düzgün ise alım satımı rahat oluyor. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...