İçeriğe Yönlendir

C4 Selektörde Arıza Işığı

Mustafa Mendeş

Recommended Posts

Mustafa Mendeş

Uzunlarda Nixen marka H1 led, kısalar için H7 Photon Mono Led taktım fakat kısalar yanmıyorken selektör yapınca araç servis lambası yakıyor. (2013 C4) Servis ışığı yanık kaldığı da oluyor ama sönmezse kısaları yakınca yine düzeliyor. Yani servis ışığı söndürmek için kısaları açıyor ve kapatıyorum. Sebebi neolabilir? Saygılar.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
(düzenlendi)

İnşallah basit bir sorundur lakin Bir kısa devre var gibi görünüyor aman dikkat araçlarda kısa devre ihmale  gelmez 

tarihinde Ersen şahin tarafından düzenlendi
Yanlış yazım
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Citroen fazla kurcalamaya gelmiyor bu tip elektronikte. Kısalarda zaten halojen olmalı. Takarsanız geri, muhtemelen sorununuz düzelecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Yüksek oranda led ampulü görmüyor selektör anında. Psa grupta hiç elektronik eklentiyi tavsiye etmem beyinci beyinci gezmenize sebep olabilir. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Uzunlara led taktığınızda bu sorun ortaya çıktı ise Mehmet abinin dediği gibi durum. Led ampulün çektiği akım ile orjinal halojenin çektiği akım farklı. Halojen daha yüksek akım çeker. Araca tanımlı akım çekilmeyince de, ampül patlak selektör yapamıyorum sanıyor arabanız. Ya halojen uzun ampulü takılacak, ya led uzun far ampulüne direnç takılıp kendini halojen sanması sağlanacak.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mustafa Mendeş yazdı:

Dirençle de çözülmedi. İlginç

Taktığınız direncin değerleri uygun muydu?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

4.5 A civarı çekilmeli, LED 2 A çekse sizin 2.5A çekecek bir dilenci paralel bağlamanız gerek. 4.8 ohm en az 30Watt.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Denemek için paralel 21 watt ampul bağlayın. 

Yani bir sinyal ampulünü led ampule paralel bağlayın. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...