İçeriğe Yönlendir

Note 5 Ekran Aranıyor

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Bizim hanımın telefonun ekran kırıldı. Görüntü gelmiyor. Diğer herşey sağlam çalışır vaziyette.

Kıyıda köşede hurda niyetine ekranı sağlam note 5 olan arkadaş varsa talibim.

Ücreti karşılığında tabiki.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Aydın Sert yazdı:

Bizim hanımın telefonun ekran kırıldı. Görüntü gelmiyor. Diğer herşey sağlam çalışır vaziyette.

Kıyıda köşede hurda niyetine ekranı sağlam note 5 olan arkadaş varsa talibim.

Ücreti karşılığında tabiki.

Bundan 3 yıl önce note 4 ümün kırılan ekranı için forumdan donör bulmuştum. Ekran değişimi zor olacağı için anakartı değiştirtmiştim ama telefon düzen tutmadı. Sana tavsiyem telefonu yenilemen olur. Bizim yiğene xiaomi redmi 7 aldık 1400 liraya. Valla telefon o fiyata çok güzel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Note 7 nokta atışı kırdım telefonda duruyor ama yeni telefon aldım çalışmasına rağmen masrafından. Orjinal ekran harici işe yaramıyor, orjinalde aşırı pahalı. Donör olarak alınıcak telefonun ekranında yan sanayi olma riski var :) 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Not serisi ekranlar acayip pahalı

Hem de çok pahalı Servet abi. Telefon çalışır durumda iken satsam ekran kadar yapmazdı
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

550-600 lira civarında ekranın orjinali, ekrana görüntü gelmemesinin sebebi flex ise değişim yapılır. Ancak anakartta da olabilir sorun ekran denenmedi ise. 

Analartı sağlam, ekran flex kaynaklı sıkıntı varsa ortalama 250-300 liraya ön cam ile beraber değişim yapılır. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
550-600 lira civarında ekranın orjinali, ekrana görüntü gelmemesinin sebebi flex ise değişim yapılır. Ancak anakartta da olabilir sorun ekran denenmedi ise. 

Analartı sağlam, ekran flex kaynaklı sıkıntı varsa ortalama 250-300 liraya ön cam ile beraber değişim yapılır. 

Ustam işin aslı şöyle. Batarya bitikti artık. Batarya ve arka kapak siparişi verdim. Orjinal kapağı ve vidaların tümünü söktüm. Kasayı ayırırken köşeden kanırtınca camın altında kılcal çatlak oluştu belli belirsiz. Yeni bataryayı taktım fakat ekran gelmedi. Arada renkler çıkıyor bastırınca. Yani anakart vs sağlam. Dediğiniz gibi flex de olabilir.
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Aydın Sert yazdı:

Ustam işin aslı şöyle. Batarya bitikti artık. Batarya ve arka kapak siparişi verdim. Orjinal kapağı ve vidaların tümünü söktüm. Kasayı ayırırken köşeden kanırtınca camın altında kılcal çatlak oluştu belli belirsiz. Yeni bataryayı taktım fakat ekran gelmedi. Arada renkler çıkıyor bastırınca. Yani anakart vs sağlam. Dediğiniz gibi flex de olabilir.

Revizyon yapan yerlerden mutlaka yardım alın derim. Bahsettiğiniz gibi ise en uygun bu şekilde çözülür. Ekran değişimi Samsung cihazlarda aşırı pahalı. Söz konusu cihazın ikincieli 1000-1200 lira arasında ekranı ise 550-600. 

Normalde batarya değiştirirken el beceriniz varsa arka kapak değişimine gerek yok. Yapışkanları iyice temizleyerek B7000 veya T8000 gibi bir yapıştırıcı ile yapıştırılırsa sorun olmaz. Hatta güzelce uygulanırsa sıvı geçirmez kapaktan 🙂

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Ü.Emre Kartal yazdı:

Revizyon yapan yerlerden mutlaka yardım alın derim. Bahsettiğiniz gibi ise en uygun bu şekilde çözülür. Ekran değişimi Samsung cihazlarda aşırı pahalı. Söz konusu cihazın ikincieli 1000-1200 lira arasında ekranı ise 550-600. 

Normalde batarya değiştirirken el beceriniz varsa arka kapak değişimine gerek yok. Yapışkanları iyice temizleyerek B7000 veya T8000 gibi bir yapıştırıcı ile yapıştırılırsa sorun olmaz. Hatta güzelce uygulanırsa sıvı geçirmez kapaktan 🙂

Arka kapak da çatlamıştı. Değiştirmişken hepsini değiştireyim dedim ama maalesef böyle bir talihsizlik yaşadım.

Hanımı da üzdük. İçindeki fotoğraflara ve telefon numaralarına çok üzüldü.

Ben zaten telefonda da değilim.

İnşallah çözülür de içindekileri kurtarabiliriz.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Aydın Sert yazdı:

Arka kapak da çatlamıştı. Değiştirmişken hepsini değiştireyim dedim ama maalesef böyle bir talihsizlik yaşadım.

bilgisayara bağlayınca telefona ulaşamıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Aydın Sert yazdı:

Hafıza işi kolay, anakarttaki nandı söküp okuma cihazıyla bilgisayara alırlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Aydın Sert yazdı:

Kasayı ayırırken köşeden kanırtınca camın altında kılcal çatlak oluştu belli belirsiz

note4 te ben de yaptım onu, sonra inceleyince fabrikasyon yapışan malzemenin zamanla yayılıp , olmaması gerekn yere de yapıştığını fark ettim. Bunların ekranları ips (diyorlar sanırım) o yüzden pahalı. iphone ekranın dün değiştirdim 150 tl mesela.

amoled miş teşeküürler

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

note4 te ben de yaptım onu, sonra inceleyince fabrikasyon yapışan malzemenin zamanla yayılıp , olmaması gerekn yere de yapıştığını fark ettim. Bunların ekranları ips (diyorlar sanırım) o yüzden pahalı. iphone ekranın dün değiştirdim 150 tl mesela.

Yok abi ips değil samsunglar amoled o yüzden dediğin gibi pahalı. 

ips ekranlarda 500-600 liraya son modellerin ekranı alınır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Erhan Doruk yazdı:

bilgisayara bağlayınca telefona ulaşamıyor musunuz?

Ü.Emre Kartal yazdı:

Hafıza işi kolay, anakarttaki nandı söküp okuma cihazıyla bilgisayara alırlar

Telefonu toplamadım. Şuan ayrı halde parçalar. Ekran kilidi var. PC ile ulaşabileceğimi sanmıyorum. Bir arkadaşa bıraktım içindekileri almak için. Anakartı alıp içindekileri alacak. (Umarım)

Şayet ekran bulabilirsem uygun yollu, takıp kullanmaya devam edilecek.

Çağlar Bayur yazdı:

Servis fiyatı 105 $. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Aydın Sert yazdı:

Bir arkadaşa bıraktım içindekileri almak için. Anakartı alıp içindekileri alacak. 

Anakartı sağlam cihaza aktarıp alabilir veya anakartta sorun varsa ya da elinde aynı cihazdan yoksa nandı söküp alır. Daha önce aynı cihazdan ekran değiştirdim kendim, hatta dokunmatik çalışırken kalem çalışmıyordu kalem filmini de yeniledim yine başka cihazın. Ne yazıkki pek uzun ömürlü değiller. Nazik cihazlar ve onarımı da masraflı olunca makul rakamlı birçok cihaz arasından seçim yapmak avantajlı oluyor. Android sürümü sebebiyle bir süre sonra uygulamalar playstore üzerinden yüklenmemeye güncellenmemeye başladığında daha da problem oluyor

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Aydın Sert
Ü.Emre Kartal yazdı:

Anakartı sağlam cihaza aktarıp alabilir veya anakartta sorun varsa ya da elinde aynı cihazdan yoksa nandı söküp alır. Daha önce aynı cihazdan ekran değiştirdim kendim, hatta dokunmatik çalışırken kalem çalışmıyordu kalem filmini de yeniledim yine başka cihazın. Ne yazıkki pek uzun ömürlü değiller. Nazik cihazlar ve onarımı da masraflı olunca makul rakamlı birçok cihaz arasından seçim yapmak avantajlı oluyor. Android sürümü sebebiyle bir süre sonra uygulamalar playstore üzerinden yüklenmemeye güncellenmemeye başladığında daha da problem oluyor

Evet anakartı sağlam cihaza takıp alacakmış.

Erhan Doruk yazdı:

Araştırdım bunu da. Fakat kargoda hasar alma durumuna karşı güvenemedim açıkçası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Erhan Doruk yazdı:

Aydın Sert yazdı:

Evet anakartı sağlam cihaza takıp alacakmış.

Araştırdım bunu da. Fakat kargoda hasar alma durumuna karşı güvenemedim açıkçası.

Bu ekranda da olduğu gibi çoğunlukla revize ekranlar bu ürünler. Genelinde de klasik gölgelenme sıkıntısı var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...