İçeriğe Yönlendir

Ön Balataları Hangi Marka Almayalım?

Mertcan Haşlak

Recommended Posts

Mertcan Haşlak

Arkadaşlar merhaba,

BMW 1 aracımın ön balataları ömrünü bitirdi. Yeni balata taktırmak istiyorum ama yetkili servise de gitmek istemiyorum. Dışarıda özel bir serviste taktıracağım için önerdiğiniz bir marka/model var mıdır? Bir de fiyatları ne kadar? 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bilinen markalardan birşey olmalı. hepsi aynı. sadece preformans için üretilmiş özel seramik diskler vs varsa kendi balatasını almanız gerekir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bosch TR de üretiliyor sanırım. ancak belli bir standart vardır mutlaka. bence satıcıya sorup alın hangisi iyidir diye.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bosch arka balata kullandım, çok memnun kalmadım açıkçası, ötme yaptı..

Fredo-Ate-Delphi  marka olabilir. Ben bosch sonrasında Delphi markaya geçtim,çok memnunum.

200-300 TL gibidir balata fiyatı da ortalama.

Yorum bağlantısı
Mertcan Haşlak

Detaylı yanıtınız için teşekkürler. Textar markayı önerenlerde var, sizin yorumunuz nedir?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mertcan Haşlak yazdı:

Detaylı yanıtınız için teşekkürler. Textar markayı önerenlerde var, sizin yorumunuz nedir?

Textar da iyidir, alabilirsiniz tabi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 i bilmem de bmw de  balata ile birlikte kablo değişimi de oluyor. sonra kodlanması falan da lazım, ustanız ne tavsiye etti?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Fredo-Ate-Delphi-Bosch hepsi toz yapıyor.Permonslarıda aynı.Bunlardan başkada pek seçenek yok.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Konu Bmw ise

Textar,TRW

Balata fişi Textar. Ön arka değişecek ise ikisi farklı boydadır şasi numaranıza göre alın parçayı kısa gelebilir kablolar her kablo olmaz.

Kablo sonrası kodlamaya gerek yok, sadece boarddan balata değişim servis aralığınızı sıfırlamanız lazım.

Aracı çalıştırmadan önce elinizi km sıfırlamaya basılı tutun, yarım kontak açın 15 20sn bekleyin, servis menülerine gelecektir. Tekrar km sıfırlama butonu ile menüde ilerleyin balata servis süresine gelince tuşa basılı tutun sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

kablolar her kablo olmaz.

o kabloya sayaç koymak ta iyi fikirmiş :rofl: yazılımcı olsam modifiye yerine kablo eprom u ile uğraşırdım iyi para var

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

o kabloya sayaç koymak ta iyi fikirmiş :rofl: yazılımcı olsam modifiye yerine kablo eprom u ile uğraşırdım iyi para var

Abi abs sensorune bagli birde km sayacida ona bagliyi gectim sanziman koruma moduna bile gecebiliyor soket sacmaladimi. Mercedeslerde de boyle abs kablosuna bagli sanziman korumaya geciyor kontak ac kapa bi daha dene diyip duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Abi abs sensorune bagli birde km sayacida ona bagliyi gectim sanziman koruma moduna bile gecebiliyor soket sacmaladimi. Mercedeslerde de boyle abs kablosuna bagli sanziman korumaya geciyor kontak ac kapa bi daha dene diyip duruyor.

ondan dedim, insan 1 defa tunink yazılımı yaptırır ama fren kablosu 30-40-50 bin km de bir gerekli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

delphi trw feredo alırsanız hiç bir sıkıntı çıkarmayacaktır , hepsi güzel yumuşak sessiz balatalar daha önce bosch kullandım 2000 km sonra ses yapmaya başladı bir başka arkadaşımda sesinden şikayetçiydi, ama belli olmaz belki bize denk gelmiştir sizde sıkıntı çıkarmaya bilir.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak
Mertcan Haşlak yazdı:

F30 aracımın ön arka balata değişiminde textar kullandım, 10 bin km'den fazla oldu, fren performansı gayet iyi, taktığımdan beri herhangi bir ötme, ses yapmadı. Ate'de tercih edebilirsiniz lakin fiyatı bir tık daha yüksek. Bir kaç hafta önce e87 1 serisi için hella pagid marka balata aldık. Eski modellerin montajında kullanılan marka.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Seyfettin Sesli

Bazı Türk menşeli markalar var Beşer, Grap, BSG gibi. Bu markaları kullandım fena değil. Ama DJ Parts markasını  tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...