İçeriğe Yönlendir

Passat 2020 Yakıt Tüketimi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Yeni passat alıp kanal açan abimiz, en füşük yakıt tüketimi noktasını bulmaya çalışıyor. EN düşük değer 80 ile giderken 3,8 litre çıkmış. Göstergede ara ara yanan eco ışığı dikkat çekici. 80 ile giderken uzun süre 6 ncı vitesde kalmasına rağmen , diğer tüm test hızlarından daha az yaktı. 7 nci vitesde sıklıkla yürüdüğü 85, 90 , 95 ve 100 km hızlarda araba rekor değeri yakalayamadı. 80 ile giderken rampayı 6 ile çıkıp süzülürken eco moda geçen araba 7 nci vitesi seçti. Vites hız ilişkisine çok güzel bir örnek. 

Bu video bir çok açıdan yeni nesil 1.5 litre ea211 Evo motoru ve şanzıman uyumu hakkında fikir veriyor. Gerçekten çok beğendiğim bir motor. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

20 dakika izleyemedim ama zaten yavaş gidersen az yakarsın, bunu teste gerek yok. 60la git daha da az yakar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Evren Erakçora yazdı:

20 dakika izleyemedim ama zaten yavaş gidersen az yakarsın, bunu teste gerek yok. 60la git daha da az yakar.

Durunca hiç yakmaz o zaman :)

Belirli bir hızın altına düştükten sonra tüketim artmaya başlar. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Durunca hiç yakmaz o zaman [emoji4]
Yüksek vitesle gidebileceğin en düşük hızda en az yakar. Bu hız bir çok benzinli araçta 60,70 km civarıdır. Dizellerde vites oranları aşırı uzun olduğu için daha yüksek hızlar gerekebilir.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Evren Erakçora yazdı:
Mustafa Arıkan yazdı:
Durunca hiç yakmaz o zaman emoji4.png

Yüksek vitesle gidebileceğin en düşük hızda en az yakar. Bu hız bir çok benzinli araçta 60,70 km civarıdır. Dizellerde vites oranları aşırı uzun olduğu için daha yüksek hızlar gerekebilir.

Böyle daha doğru oldu :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ama en düşük tüketimi en yüksek viteste yakalamamış. 7 yerine 6'da yakalamış. 

6 vitesli araçlarda da 5. vites ile daha az yakıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mahmut Yıldız yazdı:

Ama en düşük tüketimi en yüksek viteste yakalamamış. 7 yerine 6'da yakalamış. 

6 vitesli araçlarda da 5. vites ile daha az yakıyor.

Çok fazla etken var aslında. Aracın en verimli olduğu devirde, aracı rahatlıkla yürütecek vites ve deviri bulmak gerekiyor. 

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

85 km hıza ulaşınca hızı sabitledi, 3 km gitti, 4 lt yaktı. Güzel de 2 denemeye başlamadan önce, döndü başlangıç noktasına geri geldi. Toplam 6 km yol yaptı. Ortalama hız 77 km, yakıt sarfiyatı 6 L görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Sinan Akgöl yazdı:

Yakıtı bilmem de göstergeleri beğenmedim. 

Eski dijital gösterge teması daha güzeldi bana göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Yusuf Berke yazdı:

Eski dijital gösterge teması daha güzeldi bana göre.

Bu daha güzelmiş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

60-70 giderken arkandan gelen kamyonları ne yapacaz ekonomı yapalım derken canımızdan olmayak 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...