İçeriğe Yönlendir

Konut Fiyatları Aldatmacası

Hayrettin Bahadır

Recommended Posts

Hayrettin Bahadır

Arkadaşlar, açıklanan şu konut kredi paketinden faydalanıp bir ev sahibi olmak istediğimiz şu günlerde güzel ülkemizde başımıza gelmeyen kalmıyor malesef.
2 gün evvel ilanını görüp beğendiğimiz ev favorilere eklediğimiz fiyatı 365bin idi, bugün sabah emlakçıyla telefonda konuştuğumda  evin fiyatını 365bin lira olduğunu ve yaklaşık olarak  %90'a   kredi çıktığını 330- 340 bin civarında bankanın kredi verdiğini söyledi ve bizde evi görüp alabiliceğimizi ilettik.

Biraz evvel ilana baktığımda ise evin fiyanın 455 bin olduğunu gördüm. Emlakçıyı başka bir numaradan arayıp evin fiyatını sorduğumda 455 bin dedi
Sabah konuştuğumuzda 365 bin dediğiniz hatırlattığımda yanlışlık olduğunu, 365 sokak yazacaklarına 365 bin yazdıklarını söyledi (ev 361 sokakta)

Bu bir hafta içinde yaşadığımız ikinci vaka.

Şimdi bu konu hakkında ne yapabilirim? Tamam o zaman deyip dönüp gitmek içime sinmiyor  çünkü?

E9iMTT.jpg

v2TuXp.jpg

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-cinar-emlaktan-yigitler-mh-3-plus1-arakat-genis-satilik-daire-829333006/detay/

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Tamamen haklı sitemizin.Bizim burda 800 binlik evler 1 milyon oldu.İyilik değil kötülük bu.Türkiyenin heryerinde fiyatlar yükseldi.Alacaksam bile almam vazgeçerim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Kan emici kansızlar diyoruz biz bu arkadaşlara :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Hiç bir şey olmaz düşer 2 ay sonra bitecek inşaatlara bakın. %70i bitmişler bile olur. Yeni inşaat var ise yönelin. Bunlar çıktığı gibi düşecektir. Verilen paket kredi kılıfında krediden vergi toplama paketi. Çoğu kişide yararlanamayacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hepsinin fiyatı düşecek bekleyiniz....

Ne kadar beklemek gerekir

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Remzi Karaca yazdı:

Ne kadar beklemek gerekir

süreyi bilemem, ama olacağı bu, aynı zamanda 2. el araç fiyatlarıda düşecek, mecburen hemde...  sabırlı olmak lazım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tayfun Yaman yazdı:

Şimdi bu konu hakkında ne yapabilirim? Tamam o zaman deyip dönüp gitmek içime sinmiyor  çünkü?

yeni çekmiş dikkatinizi bu tip fiyat artışları, şimdi lazım olunca araştırmada yoğunlaştığınız için. hep olan bir durum cezası da yok aksine ödülü var...

Ali Cihangiroğlu yazdı:

süreyi bilemem, ama olacağı bu, aynı zamanda 2. el araç fiyatlarıda düşecek, mecburen hemde...  sabırlı olmak lazım...

merhaba ben Türkiye den birisi, siz hangi ülkede yaşamak?

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Size benim geçen yıl yakaladığım bir yöntem daha örneğin ev 300000 tl aylarca satılmıyor faizler düşünce fiyat artıyor tabi ilanı silip daha yüksek fiyattan hatta 50-60000 üzerine koyup fotoğrafları bile değiştirmeden ilana koyuyorlar ve satıyorlar.

İnsanların elinde bu oranlarda nakit olmadığı için faizler düşünce değerlendirmek istiyorlar doğal olarak ama fırsatçılar yerinde durmuyor tabi 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yeni çekmiş dikkatinizi bu tip fiyat artışları, şimdi lazım olunca araştırmada yoğunlaştığınız için. hep olan bir durum cezası da yok aksine ödülü var...

merhaba ben Türkiye den birisi, siz hangi ülkede yaşamak?

bekle hele sen :tongue:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Valla ben şubat fiyatına sattım böylece alnım açık yüzüm pak. Ancak elbette bu işler arz taleple oluyor. Benimkini alan kredili almadı zaten yaşlı. Ama piyasa yukarı gittiği için tabi etkisi olmuştur. Benim ev ucuz kaldı.

Ayda 600 lira aidatı vardı en azından şimdi o yok. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bekle hele sen :tongue:

dakota çekirdek ile bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

dakota çekirdek ile bekliyorum

banada yolla :)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Güzel Ülkemde Fiyatların Düştüğü Bir dönem var mı ?

Çok Merak Ediyorum ARaç fiyatları nezaman düştü

Aynı Zamanda Ev Arsa fiyatları nezaman düştü ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Alıntı

Konut Fiyat Endeksi, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından ülkemiz genelindeki konut fiyatları değişmelerinin ölçülmesi için oluşturulan bir endekstir. Ülkemiz için gayrimenkul sektörün popüler ve gelişmiş bir yatırım aracıdır.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

banada yolla :)

Çin’den geliyor dikkat :)

elinizdeki malı 2 kişi isterken 20 kişi isterse türkiye şartlarında siz de fiyat artırırsınız. ev araba fiyatları düşer mi düşmez mi? Cevabı ülke ekonomisinde. Misal son 3 senede ev fiyatları yarıya indi. Dolar 3,5 iken 400 bin olan ev bugün yine 400 civarı. 

araba daha başka. Ülkeye sıfır araba modeli girişi bile azaldı. 2 model geliyor her markadan. Piyasada 2.el talebi fazla. Fiyatların düşeceğini sanmıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bu tip uygulama yapanların ev satma işine son veriliyor diye haberlerde defalarca dinledim lakin ülkemizde uygulanabilir mi emin değilim.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

İşte.. diplomalı hıyarcı böyle emlakçı ve satıcılar oluyor

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çin’den geliyor dikkat :)

elinizdeki malı 2 kişi isterken 20 kişi isterse türkiye şartlarında siz de fiyat artırırsınız. ev araba fiyatları düşer mi düşmez mi? Cevabı ülke ekonomisinde. Misal son 3 senede ev fiyatları yarıya indi. Dolar 3,5 iken 400 bin olan ev bugün yine 400 civarı. 

araba daha başka. Ülkeye sıfır araba modeli girişi bile azaldı. 2 model geliyor her markadan. Piyasada 2.el talebi fazla. Fiyatların düşeceğini sanmıyorum. 

Fiyatlar Artmıyor, Biz Fakiriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dolar 3,5 iken 400 bin olan ev bugün yine 400 civarı. 

nerede o ev

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben bir sene önce söylemiştim ev fiyatları artacak diye. Ana ben kredi olayını baz almadım. Şu anda İstanbul’u baz almazsak ülkede eskisi gibi inşaat kalmadı. İnsanlar araba almadan yaparlar ama evsiz yapamazlar. Şu anda eskisi gibi üretim yok talep var ama. Yeni evler yapılsa bile üretim maliyetleri yüksek olacağı için ev fiyatlarının düşmesini çok beklemeyin. Bir yıl önce inşaat firmaları zararına mal satarken kimse birşey demiyordu. Şimdide ellerine fırsat geçti zararlarını telafi ediyorlar. Ha bu arada satılan dairelerin bir çoğu artık inşaat firmalarında değiller yatırımcıların ellerinde. Arkadaşlar benim tavsiyem en kısa zamanda ihtiyaç varsa evinizi alın. Evler de 2-3 ay sonra araba piyasası gibi daha da artacak.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...