İçeriğe Yönlendir

Konut Fiyatları Aldatmacası

Hayrettin Bahadır

Recommended Posts

Hayrettin Bahadır
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aç milletiz aç, gözümüz doymuyor, en büyük sıkıntılarımızdan biride bundan kaynaklı zaten.

Çoğu zaman karnımızda doymuyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aç milletiz aç, gözümüz doymuyor, en büyük sıkıntılarımızdan biride bundan kaynaklı zaten.

ruhu aç sadece gözü değil. en korkulacak insan türüdür ruhu aç,çiğ adam.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bizim apartmanda piyasa durgun iken geçen yıl bu zamanlar 270 bine müteahhitin sattığı dairenin 2 alt katındaki daireyi mal sahibi 3 ay kadar önce 325 bine sattı. Ben en üst kattayım o zaman 350 binden aşağı vermem diyorum şimdi.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Köksal Yılmaz yazdı:

Bizim apartmanda piyasa durgun iken geçen yıl bu zamanlar 270 bine müteahhitin sattığı dairenin 2 alt katındaki daireyi mal sahibi 3 ay kadar önce 325 bine sattı. Ben en üst kattayım o zaman 350 binden aşağı vermem diyorum şimdi.

En üst kat ise 375. Satarken söylenecek söz banyoda sifon sesi, üst kattan birşey süpürülmeyecek :) 

Evren Erakçora yazdı:

En üst daha mı pahalı, hep ara kat pahalı olur derlerdi.

Eskiden yalıtımsız dairelerde alt üst kalorifer yakınca ısı tost etkisi yaratırdı daha az yakıt ödenirdi de artık o etki yalıtımlı binalarla gitti.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Sefa Çelik yazdı:

Aslında düşünmeden yazmışım. En üstler burada 600-800 civarı, çünkü dublex. Metrekaresel bazda bir alttan daha uygun. Dediğin gibi, en üstün bir altı metrekaresel hesapta en pahalı. 

Abi bir de + Giriş kat ile normal daire ile de Dubleksin arsa payı farklıdır, atıyorum ortak alan var ise daha çok kullanım alanına sahiptir yada tapusunda hissesi daha yüksektir. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Göktürk

Konuyu hortlatayım. 

malum darıcadaki evi sattım, birikimlerimi toparladım. iyi bir yer almaya çalışıyorum bir evim daha vardı o da oldukça iyi bir yerde kurtköyde onu da satabiirsem bir yerle anlaştım. o da ne satamıyorum. Üstelik teklif bile gelmiyor. Faiz olmuş 1.05.  Beklemedeyim. Ama olursa iş sağlam parti vereceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Göktürk yazdı:

Konuyu hortlatayım. 

malum darıcadaki evi sattım, birikimlerimi toparladım. iyi bir yer almaya çalışıyorum bir evim daha vardı o da oldukça iyi bir yerde kurtköyde onu da satabiirsem bir yerle anlaştım. o da ne satamıyorum. Üstelik teklif bile gelmiyor. Faiz olmuş 1.05.  Beklemedeyim. Ama olursa iş sağlam parti vereceğim. 

Partiyi haber edin geleyim hocam :D 

Satılır hocam, bir müddet bekler alıcı olanlar, düşmez faiz vs yine alır alan.

200 bine Clio mu alınırdı :D , alıyorlar ama...

Icon 1.3 TCe EDC 130 bg 200.900 ₺
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Konuyu hortlatayım. 

Rezervasyonu nereye yapıyorum?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Ev almayı düşünüyorum ben de, faizler yükseldi, ev fiyatları düşecek mi şimdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Ev almayı düşünüyorum ben de, faizler yükseldi, ev fiyatları düşecek mi şimdi.

Evlerin satılması uzadıkça düşecek ama düşme miktarı yükselme miktarı kadar çok olmaz, hızı da aynı şekilde yavaş olur. Ama bunun için evlerin satılmaması lazım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Konuyu hortlatayım. 

İki evi satıp heralde malikane alınır hocam :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Hem ev fiyatlarının hem de faiz oranlarının yükselmesi bizim de ev alma planını ileri bir tarihe erteledi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İki evi satıp heralde malikane alınır hocam :) 

öyle demeye çalışırız ama bakalım olmayacak herhalde hala emlakçı aramadı :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

öyle demeye çalışırız ama bakalım olmayacak herhalde hala emlakçı aramadı :)

O olmazsa öbürü olur. Hayırlısı olsun hocam. Daha güzelleri nasip olur inş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ev fiyatları düşmeyecek arkadaşlar. Faizler düştüğünde konut stoğu nerdeyse kalmadı. Eskisi gibi konut projeside yok. Yada şu anda yapılanlar yeni maliyetli olacağı için fiyatlar bir nebze daha artabilir. Birde fiyatların artma eğiliminin nedeni evleri yatırımcılar aldı ve araba piyasasındaki gibi fiyatları sürekli yükseltecekler. Demedi demeyin. 1.5 yıl öncede demiştim ev fiyatları artacak diye.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Evren Erakçora yazdı:

En üst daha mı pahalı, hep ara kat pahalı olur derlerdi.

İzmir ara katlar daha pahalı. En üst kat müşterisi daha az.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hatırlar mısınız ABD deki 2008 mortgage krizini. O zaman da neredeyse faizsiz verilen kredilerden sonra Yüzbinlerce insan alıp kredisini ödeyemediği için evini kaybetmişti. İnşallah bu ucuz krediler ekonominin çökmesine neden olmaz. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Erhan Doruk yazdı:

Hatırlar mısınız ABD deki 2008 mortgage krizini. O zaman da neredeyse faizsiz verilen kredilerden sonra Yüzbinlerce insan alıp kredisini ödeyemediği için evini kaybetmişti. İnşallah bu ucuz krediler ekonominin çökmesine neden olmaz. 

Ucuz krediler ateşe dökülen benzin gibi oldu bana göre etkisini zamanla göreceğiz. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi zaten sıfır evin fiyatının düştüğünü daha görmedim ben.

Eğer geçen sene ev almamış olsaydım bu sene töbe alamazdım..

Gelir aynı gelir, ev fiyatı neredeyse 2 katına ulaştı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...