İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Redmi Note 8 Kendiliğinden Ekran Dokunmaları

Burak Tokcan

Recommended Posts

Burak Tokcan

Benim aracılığımla kuzenime Xiaomi Redmi Note 8 cep telefonu aldık. Ancak ilk kullanımdan itibaren telefonun ekranı açıkken kendiliğinden üst menüyü indirdiğini, sesi kısıp açtığını, ekran parlaklığını değiştirdiğini, bir arama yaparken aramanın sonlandığını, ekranda gezinirken başka uygulamaları açtığını yani kısaca telefonun kendiliğinden dokunmalar yaptığından bahsetti. Biraz araştırdığımda Xiaomi'nin bir kaç farklı modelinde de böyle sorunlar olduğu belirtilmiş. Sorun ilk başta yazılımsal gibi geldi ancak telefona yeni güncelleme de geldi. Güncelledikten sonra da aynı sorun devam ediyor. Başına böyle bir şey gelen oldu mu? Nasıl bir çözüm önerirsiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bilgileri yedekleyip cihaza temiz kurulum yapın, düzelmez ise doa kapsamında değişim isteyerek garantiye gönderin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Tayfun Yaman yazdı:

Ekran koruyucu varmı ?

Yok diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Ekran koruyuculardan kaynaklı olabiliyor. Ekran koruyucu yoksa sorun donanımsal büyük ihtimal. Çok vakit geçmeden değişim talep edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Garantiyi falan boşverin, direk iade. Satıcı iade almıyorsa servis raporu DOA alınacak ve iade edilecek. İade alınmazsa servis raporu ile Tüketici hakem heyetine gidilecek. Ekran değişimi veya swap cihaz değişimi kabul etmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Kulaklıkla mı kullanır? Kulaklıkla değilse, dokunmatikte sorun var.

1ay olmamışsa, iade ya da yeni alma hakkınız mevcut. Ancak İNTERNETTEN almış olmanız gerekiyor.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Sani Gerşon yazdı:

Kulaklıkla mı kullanır? Kulaklıkla değilse, dokunmatikte sorun var.

1ay olmamışsa, iade ya da yeni alma hakkınız mevcut. Ancak İNTERNETTEN almış olmanız gerekiyor.

Kulaklık olmadan da yapıyor. Fark etmiyor yani. internetten aldık cihazı.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Burak Tokcan yazdı:

Kulaklık olmadan da yapıyor. Fark etmiyor yani. internetten aldık cihazı.

internetten ama nereden? Garantili bir firmadan mı yoksa garantisiz bireyselden mi?

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan
Fatih Evcin yazdı:

internetten ama nereden? Garantili bir firmadan mı yoksa garantisiz bireyselden mi?

amazon.com.tr'den satıcı da kendileri.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Dokunmatik sorunu ya dengesiz gelen voltajdan yada dokunmatik arızasından yapar. Satıcı iade için servis raporu isteyecektir, bence önce servise gönderin garantiden değişmesi daha hızlı olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Bu problemi bir kaç yerde daha okumuştum. Ancak güncellemeler ile düzeliyor falan demişlerdi. bende de 8 pro var sıkıntı yok..

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Dokunmatik panel kaynaklı donanımsal bir arıza diye düşünüyorum. Daha önce aldığım bir tablette ortaya çıkmıştı. Servis ürün yenileme kararı verdi. 

Yeni yolladıkları kutu üzerine servis "şarj esnasında dokunmatik ekranı kullanmayınız" tarzında bir not iliştirmiş. Alakası var mıydı bilmem.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Xiaomi lerde böyle sorunlar pek olmaz ben hala mi 6 kullanıyorum 128 gb seramik versiyon. Düşürmedikçe yoğun su aşırı sıcak ile temasda kalmadı ise kolay kolay sorun çıkarmaz xiaomi ler. Xiaomi Redmi Note 8 ile ceviz kırıyorlar insanlar :)  telefonunuz da kılıf var ise kılıfı çıkarın öyle deneyin bazı kılıflar telefonu aşırı sıktığından telefonlar saçmalıyor.

Birde fabrika ayarlarına geri çevirin yine olmaz ise sorun donanım dır. Yeni aldığınıza göre garantiside vardır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...