İçeriğe Yönlendir

Fusion Su Eksiltme

Yusuf Benek

Recommended Posts

Yusuf Benek

Merhabalar arkadaşlar. Benim bir sorunum var bir çare bulamadık. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

aracım 2004 fusion. Neden olduğunu anlamadığım bir su eksiltme sorunu var. 
radyatör hortumları LPG hortumları değişti. Radyatör değişti. Bidon değişti. Bir hortum patlatmıştı aracı kullanmadan hemen o da değişti. Devirdaim değişti
ustalar radyatör ilacı kullandı. Hiçbir şey çare olmadı. En son contadan dediler. Silindir contası az yara almıştır ondandır diyorlar.

damlama yok. Beyaz duman yok. Çekişten düşme yok. Hararet yok. Zamanında fan acılıyor. Yakıt standart.

yalnız şunu farkettim. Araç kullanım esnasında üfleme yerlerinden antifriz kokusu geliyor. 200-300 km bir yarım litre ye yakın su eksiltiyor. 

Tşk ederim şimdiden

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

kalorifer olabilir  çok fazla eksiltmediği için muhtemelen buharlaşıyor olabilir 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Yedek su depo kapağını değiştiniz  mi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

Havalandırma yönünü ön cama verin, koku  iyice belirginleşene kadar aracı sürün. Ön camın farklı noktalarına elinizi sürün hafif kayganlık varsa kalorifer peteğinizin değişmesi gerekiyor. Bu durum yoksa; anlattıklarınıza rağmen sorun devam ediyorsa yine kalorifer peteğinden şüphelenirim. Konumu ön göğüsün altında olup, işçiliği sıkıntılı olduğu için ustalar fazla yanaşmaz ama kontrol ettirmenizde fayda var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Köse
(düzenlendi)

Olayı yaşamamış biri olarak söylüyorum aracın kalorifer peteği delik.su an sadece biraz su eksiltir ama zamanla aracınız hava yapmaya başlar ve ani hararet yükselmesi yaşarsınız.aracinizin üfleme yerlerinden antifriz kokusu geliyorsa aracınızın ön tarafını güneşe gelecek şekilde bırakın aracı çalıştırın iyice ısınınca kalorifer kapalıyken mazgalindan çıkan ince bir duman göreceksiniz açınca kaybolur.bu petekteki sızan antifrizin dumanı.bu konuda çektiğim bir video var.göğüslük sökülmeden değişimi yapabilirsiniz.daha az maliyetli ve trim sesleri olmaz.

tarihinde Alpay Köse tarafından düzenlendi
Bilgilendirme
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yusuf Benek yazdı:

Araç kullanım esnasında üfleme yerlerinden antifriz kokusu geliyor

Kalorifer peteğiniz patlak muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan
Alpay Köse yazdı:

Olayı yaşamamış biri olarak söylüyorum aracın kalorifer peteği delik.su an sadece biraz su eksiltir ama zamanla aracınız hava yapmaya başlar ve ani hararet yükselmesi yaşarsınız.aracinizin üfleme yerlerinden antifriz kokusu geliyorsa aracınızın ön tarafını güneşe gelecek şekilde bırakın aracı çalıştırın iyice ısınınca kalorifer kapalıyken mazgalindan çıkan ince bir duman göreceksiniz açınca kaybolur.bu petekteki sızan antifrizin dumanı.bu konuda çektiğim bir video var.göğüslük sökülmeden değişimi yapabilirsiniz.daha az maliyetli ve trim sesleri olmaz.

Fusionda malesef göğüs sökülmeden değişim yapılamıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...