İçeriğe Yönlendir

Barkod Printer Tavsiyesi

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Kargo gönderimi için elle yazılan irsaliyeden barkod sistemine geçmek istiyorum.

Hiç barkod printer kullanmadım, nedir ne değildir bilmiyorum.

Ne alacağım, yazdırma ölçüsü ne olacak bilmiyorum. Ne tavsiye edersiniz. Bir de yapışkanlı şerit rulosu olacak galiba.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mutlaka Argox ve Zebra'dan şaşmayın. Bartender programı ile barkod oluşturabilirsiniz. Verip unuttuğum müşteriler var.

https://www.hepsiburada.com/zebra-gc420t-thermal-thermal-transfer-seri-usb-paralel-102-mm-sn-203-dpi-barkod-yazici-p-BDTKNKBARYAZGC4201

https://www.hepsiburada.com/ozsarac-etiket-barkod-etiketi-eko-termal-kuse-1-adet-500-sarim-100-x-150-cm-p-HBV00000DJVAT

Nihat Palolu yazdı:

yazdırma ölçüsü ne olacak bilmiyorum

Bu tamamen sizin zevkinize ve ihtiyacınıza göre belirlenir. Market etiketinden kargo etiketine kadar basabilirsiniz. Alacağınız kağıdın ölçüsünü bartender'a girdiğinizde o size basacak.

Yani mesela 100x100 ölçü girerseniz bir barkod (ya da yazı) basacakken 10x10 girerseniz 10 adet basacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Biz kurumda Argox kullanıyoruz. Aynı zamanda Argox'un barkod okuyucusu da var. Tüm demirbaş kayıtları, arşivleme vs baya memnun kullananlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Kurumda zebra ve argox kullanıyoruz, zebra bir tık ileride.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kargocular zebra zebra deyip duruyorlardı, demek ki marka adını söylüyorlarmış.

Sani verdiğin linklere baktım, ürüne göre etiket linki de vermişsin.

Etiket, örneğin 100X150mm 100mm etiketin genişliğiyse, Zebra GC420T modelinde kullanılacak maksimum etiket genişliği 100 mm doğru mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Nihat Palolu yazdı:

Kargocular zebra zebra deyip duruyorlardı, demek ki marka adını söylüyorlarmış.

Sani verdiğin linklere baktım, ürüne göre etiket linki de vermişsin.

Etiket, örneğin 100X150mm 100mm etiketin genişliğiyse, Zebra GC420T modelinde kullanılacak maksimum etiket genişliği 100 mm doğru mu?

Aynen, genişlik 100 olacak, boyuna siz karar vereceksiniz. Genişlikte mesela 50+50 bulabilirseniz (yani 2 etiket yanyana) birden fazla basım yapabilirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Sani Gerşon yazdı:

Aynen, genişlik 100 olacak, boyuna siz karar vereceksiniz. Genişlikte mesela 50+50 bulabilirseniz (yani 2 etiket yanyana) birden fazla basım yapabilirsiniz.

Sağolasın Sani çok teşekkür ederim. Varsa sizden alayım.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
ALİ NAİL KAYA

Merhaba masa üstü barkod yazıcılarda maksumum genişlik olan 100 mm yani 10 cm kadar etiket basabilirsiniz. Uzunlukda herhangi bir kısıtlamja yok.

Argox kullanmanızı tavsiye ederim kullanışlı ve fiyat performans bakımından oldukça iyi.

Alacağınız barkod yazıcının direkt termal baskı yoönteminin yanında ribonlu baskı özelliğininde olmasına dikkat ediniz ilerde ribonlu baskıya ihtiyaç duyduğundan +1 barkod yazıcı alma masrafından kurtulmuş olursunuz.

kargo etiketi basacaksanız eco termal etiket kullanmanızı öneririm. Kargo gibi hızlı tüketilen durumlarda ideal etiketdir. En ucuz ve en pratik etiket olarak bilinir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...