İçeriğe Yönlendir

C Lastik

Remzi Karaca

Recommended Posts

Remzi Karaca
(düzenlendi)

Bahçede kullanmakta olduğumuz Fiat Pratico(açık kasa Doblo) araç üzerinde 195/60 R16 C lasitik bulunuyormuş.
C ibaresi ticari araçlar için olduğunu mu simgeliyor? C lastiğin özelliği nedir?
Yerine gene aynısından mı almamız lazım 195/60 R16 olan lastiklerden alınsa ne gibi sorun olur? (Araç yılda 3-4.000 km civarı il içi istiap haddinin yarısı kadar yük ile kullanılıyor)

tarihinde Remzi Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Remzi Karaca yazdı:

Bahçede kullanmakta olduğumuz Fiat Pratico(açık kasa Doblo) araç üzerinde 195/60 R16 C lasitik bulunuyormuş.
C ibaresi ticari araçlar için olduğunu mu simgeliyor? C lastiğin özelliği nedir?
Yerine gene aynısından mı almamız lazım 195/60 R16 olan lastiklerden alınsa ne gibi sorun olur? (Araç yılda 3-4.000 km civarı il içi istiap haddinin yarısı kadar yük ile kullanılıyor)

C tipi lastiğin yanaklarında destek daha fazladır. 

Az km kullandığınız için bence c tipi almanıza gerek yok. Fiyat farkı vardır c tipinde.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Oğuzkan Erışık yazdı:

C tipi lastiğin yanaklarında destek daha fazladır. 

Az km kullandığınız için bence c tipi almanıza gerek yok. Fiyat farkı vardır c tipinde.

Muaye de C tipi mi diye bakarlar mı acaba?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

camlı doblo da bakmıyorlar. camlı koltuklu berlingo da da bakmıyorlar. 205 60 16 michelin  işinize yararsa ilanlarda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

C lastik öneririm, kısa şase transporterda kullanıyorum. Üzerindeki ne ise ondan alın bence.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam emin olmamakla beraber, şahsi kullanım için C şartı aranmıyor. Zira kapalı kasa doblolarda da c yok. Ancak yine de tüvtürk'e sormakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

Tam emin olmamakla beraber, şahsi kullanım için C şartı aranmıyor. Zira kapalı kasa doblolarda da c yok. Ancak yine de tüvtürk'e sormakta fayda var.

berlingo 2019 ithalatı olduğu için bu nisan ayında muayeneye gitti daha 1000 km deyken. üzerinde ilana koyduğum normal tip 205 60 16 lar vardı. firamya kayıtlı camlı koltuklu araç. muayeneden geçti. C tipine baktıklarını sanmam bu tip araçlarda.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Remzi Karaca yazdı:

Muaye de C tipi mi diye bakarlar mı acaba?

Bende c tipine baktıklarını hiç görmedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

berlingo 2019 ithalatı olduğu için bu nisan ayında muayeneye gitti daha 1000 km deyken. üzerinde ilana koyduğum normal tip 205 60 16 lar vardı. firamya kayıtlı camlı koltuklu araç. muayeneden geçti. C tipine baktıklarını sanmam bu tip araçlarda.

Açık kasa denmiş. Ben şöyle anladım:

Canvas_mobile.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Canvas_mobile.jpg
Tıpkısının aynısı
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Remzi Karaca yazdı:
Sani Gerşon yazdı:

Tıpkısının aynısı

Bu sebepledir ki, C zorunlu olabilir. Zira bu araç binek türünde olmayabilir. Ruhsatta ne yazıyor?

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Bu sebepledir ki, C zorunlu olabilir. Zira bu araç binek türünde olmayabilir. Ruhsatta ne yazıyor?
Hususi kamyonet olsa gerek
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...