İçeriğe Yönlendir

C4 2009 Bagaj Kapağı Açılmama

Cem Gülmez

Recommended Posts

Cem Gülmez

Merhabalar, c4 2009 aracımın bagaj kapağını yaklaşık 3 gündür açamıyorum. Elektrikciye götürdüm bana motoru arızalı veya beyin problemi var dedi. Motoru eve goturdugumde güç kaynağı ile denedim çalışıyor. Ayrıca gelen tüm kablolara ve bagaj düğmesine de baktım herhangi bir problem yok. Düğmeye bastigim zaman gelmesi gereken güç motora gelmiyor. Beyin arızası mi bu? Teşekkürler

Ekleme 1: Motorun kablosu takılı değilken kabloda 12V var. Taktıktan sonra o uçtaki 12V kayboluyor. Eğer kilitli ise 12V diğer uca geçiyor.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Beyin olsa sapitma olur. Bu kitli kalmis. Baska bir oto elektrikcisine gidin ugrasmak istememisler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Gülmez
Çağlar Bayur yazdı:

bagaja giren kablo demetine bakın beyne dalmadan önce

Hocam kontrol ediyorum ancak bir problem bulamadım elektrik de geliyor.

Sinan Akgöl yazdı:

Beyin olsa sapitma olur. Bu kitli kalmis. Baska bir oto elektrikcisine gidin ugrasmak istememisler.

Hocam elle kilidi açınca da çalışmıyor 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Cem Gülmez yazdı:

Hocam kontrol ediyorum ancak bir problem bulamadım elektrik de geliyor.

Hocam elle kilidi açınca da çalışmıyor 

Tamam güzel kilitte mekanik sorunda olabilir yada komple kilit gitmiştir, sonuçta şuan kilitli kalmış ve elektrik gitmiyor açılması için demek istedim hemen beyine yormayın. Beyinde olsa sapıtma olur Peugeot Citroen grubunda beyin sapıtmalarında neler olduğunu biliyorum alakasız şeylerde bozulabilirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Gülmez
Sinan Akgöl yazdı:

Tamam güzel kilitte mekanik sorunda olabilir yada komple kilit gitmiştir, sonuçta şuan kilitli kalmış ve elektrik gitmiyor açılması için demek istedim hemen beyine yormayın. Beyinde olsa sapıtma olur Peugeot Citroen grubunda beyin sapıtmalarında neler olduğunu biliyorum alakasız şeylerde bozulabilirdi.

Teşekkür ederim hocam peki öneriniz nedir. Eve kilidi çıkarttım içini açtım, 9V'luk oyunca araba motoru var zaten içinde dışardan besleyince çalışıyor. Düğmeyi de kontrol ettim o da çalışıyor. Tesisatı şöyle tahmin ediyorum, düğmeden beyine(yada kontrolcüye) oradan motora. Kontrolcüden sonrası yok bende şuan.

Yorum bağlantısı
Cem Gülmez
Çağlar Bayur yazdı:

bagaj açılabilince hangi yöntem ile açılıyor?

Manuel hocam koltukları yatırıyorum ordan yapanlar küçük bir yer bırakmış elle açılsın bozulursa diye oradan tornavida ile açıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Gülmez yazdı:

Manuel hocam koltukları yatırıyorum ordan yapanlar küçük bir yer bırakmış elle açılsın bozulursa diye oradan tornavida ile açıyorum.

bagaj dan dıştan da açılmıyor yani

Yorum bağlantısı
Cem Gülmez
Çağlar Bayur yazdı:

bagaj dan dıştan da açılmıyor yani

Yok hocam içeriye girip tornavida ile kanırtarak açılıyor

Yorum bağlantısı
Cem Gülmez
Muhittin Kaplan yazdı:

Devamlı Enerji Geliyor Sanırım.

Hocam solenoid bir switch var sanırım üstünde veya ona benzer bir şey. Motorun yönünü çevirmek için. Onun bozulduğunu düşünüyorum ve dua ediyorum inşallah o bozuktur.

Yorum bağlantısı
Cem Gülmez

Yeni motor aldım taktım ve sorun devam ediyor içerideki switch de değilmiş problem. Elektriktr geliyor beyinden başka bir sorun da gelmiyor aklıma.

Yorum bağlantısı
Cem Gülmez
Cem Gülmez yazdı:

Yeni motor aldım taktım ve sorun devam ediyor içerideki switch de değilmiş problem. Elektriktr geliyor beyinden başka bir sorun da gelmiyor aklıma.

Her şeyi denedim sorun büyük ihtimalle merkezi kilit beyninden kaynaklaniyor. Yarın servise götüreceğim hepinize teşekkürler çözülürse sorun yazarım tekrardan.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...