İçeriğe Yönlendir

Aras Kargo Rezaleti

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba; 

internet sitesi üzerinden 2 adet ayakkabı aldım. maalesef ki Aras Kargoya verilmişti. 12 haziranda bana gelmesi gereken kargo halen gelmedi ve orhanlı transfer merkezinde bekliyor. müşteri hizmetlerini aradığımda sürekli ezberci konuşmalar ve şikayet kaydı oluşturmaktan başka birşey bildikleri yok.  3-4 sefer aradım ve yine sonuç yok. uzun araştırmalarım sonucunda ilgili transfer merkezi covid 19 sebebiyle yani bir personelde pozitif çıkması sonucu şirketi komple kapatıp karantinaya almışlar. yani demem o ki aras kargoda ürününüz var ve şubenize ve size gelmiyorsa sebebi budur. 

müşteri hizmetleri durumdan haberdar bile değil yada bilmiyormuş gibi yapıyorlar. gelen kargoyu almayacağım zaten iade işlemi başlatıldı. 

sıkıntı büyük. 

iyi günler dilerim. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bu aralar tüm kargo hizmetlerinde sorun var.

Zaten alışveriş yaptığınız sitelerde bununla ilgili uyarı var.

Ödeme adımına geldiğinizde "Pandemiden dolayı kargolarda gecikmeler yaşanmaktadır" şeklinde.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Aydın Sert yazdı:

Ödeme adımına geldiğinizde "Pandemiden dolayı kargolarda gecikmeler yaşanmaktadır" şeklinde.

Ups ve Tnt kargo ile en ufak sorun yaşamdım şu süreçte, ayrıca amazon üzerinden ne aldıysam ertesi gün teslim edildi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Salgın sebebiyle herkes kargolara yüklendiği için yoğunluğu kaldıramadı çoğu firma.  Dün bir kargo firmasına gittim, 15 dk. içeri girmeyi bekledim sadece .. Çok yoğunlar. Bu yoğunluk ön görülebilip gerekli personel ve araç desteği sağlansa sorun olmazdı bence.

Bu arada ptt'den bir telgraf bekliyorum 5 gündür. Telgraf dağıtıcısı covid olduğundan telgraf işleri de aksamış..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Aydın Sert yazdı:

hareket yok sistemlerinde. 

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Ups ve Tnt kargo ile en ufak sorun yaşamdım şu süreçte, ayrıca amazon üzerinden ne aldıysam ertesi gün teslim edildi. 

evet o firma çok iyi bu konuda ama ekstra ücret verirsen. 

Cem Işık yazdı:

Salgın sebebiyle herkes kargolara yüklendiği için yoğunluğu kaldıramadı çoğu firma.  Dün bir kargo firmasına gittim, 15 dk. içeri girmeyi bekledim sadece .. Çok yoğunlar. Bu yoğunluk ön görülebilip gerekli personel ve araç desteği sağlansa sorun olmazdı bence.

Bu arada ptt'den bir telgraf bekliyorum 5 gündür. Telgraf dağıtıcısı covid olduğundan telgraf işleri de aksamış..

ptt den yana hiç sıkıntı yaşamadım biliyormusunuz _?  kimsede PTT yi sevmez ama ben beğeniyorum belkide sıkıntı yaşamadığımdan.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Gulkokan yazdı:
Cem Işık yazdı:

Her gönderiyi kabul etmeyeceğiz kapasitemiz kadar alacağız diye açıklama yapıldı diye hatırlıyorum

sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı

valla aras hepsinden kötü durumda.

sabah hanım watsaptan atmış aşağıdaki resmi.  araçları pazar alanına çekmişler komple yere yığmışlar malı motorlarlar la mahalleye dağıtıyorlarmış şuan 

Y9OcO5.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Geçende bir yazı okudum baya güldürmüştü.

Aras kargo XXXX satıldı diye.

Altına da bir yorum yazmışlar ''nasıl ulaşmışlar :) ''

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aynı sorunu 2 kere ben yaşadım bir tanesi önemli bir evraktı ve maddi anlamda zarara uğramaktan son günde kurtuldum.
Herhangi bir şubeye gidin takip koduyla bakıp nerede olduğunu söylüyorlar. ( Bizim göremediğimiz detayları görebiliyorlar ) Kapatılan şubeye bir kişi bırakıyorlar ama kargolar orada olmuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

arkadasım konyadan ürün kargolattırdı eskisehire tam  günde geldi tüm şirketlerde sorun var sanıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Fatih Evcin yazdı:

Geçende bir yazı okudum baya güldürmüştü.

Aras kargo XXXX satıldı diye.

Altına da bir yorum yazmışlar ''nasıl ulaşmışlar :) ''

yıkıldım :):):):):)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Zaten yoğun olan ve zorlanan firmalar, alışveriş sitelerinin kampanyalarının üstüne pandemi sürecini yaşayınca da iyicene tükendiler. Bu iş altyapı haricinde personelle de çok ilgili. Az maaş çok iş sistemini kaldıracak eleman bulmak zor.  O yüzden bazen gündelik ücretle taşeron eleman/araç kullanıyorlar.  Oturduğum yere pazar günü gelen kargolar var. Depoyu boşaltmaya çalışıyorlarmış. 

Hepsiburada'dan bir ürün almıştım. Cuma sipariş vermiştim cumartesi teslim almıştım. Güvenip bir daha sipariş verdim. Dağıtıcının aracı bozuldu ve dağıtıma çıkamadılar 2-3 gün. O kargoya sıranın gelmesi 15 gün sürdü :) Sürekli gelen kargo sonucu iyicene dipte kalmış paket.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Aras'tan önceki zamanlarda şikayetçiydim ama pandemi sürecinde 2-3 siparişimi 3 gün geçmeden aldım ve çok şaşırdım. 

Pandemi sürecince PTT kargo da iyi çalıştı, normalde 7-10 gün süren teslimatlarım 5 günü geçmedi.Sanırım PTT hafta sonu da çalışıyor ki cuma siparişlerimi pazartesi-salı aldım. Ayrıca PTT ile gelen kargolar Kayseri'ye ulaştıktan sonra teslimat 3-4 gün sürerken bu dönemde 2 günü geçmedi.

UPS ile bir ürün geldi, sorun yaşamadım.

Sürat Kargo'nun Allah belasını versin.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Sürat kargo dışında büyük sorun yaşamadım bu süreçte. PTT inanılmaz derecede hızlıydı ilginç bir şekilde. Ama Sürat kargo eskisi gibi. Mayısın 18inde hepsiburadadan aldığım ürün Mayısın 22sinden beri kargoda :( 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Sürat kargo dışında büyük sorun yaşamadım bu süreçte. PTT inanılmaz derecede hızlıydı ilginç bir şekilde. Ama Sürat kargo eskisi gibi. Mayısın 18inde hepsiburadadan aldığım ürün Mayısın 22sinden beri kargoda :( 

Sizinki de bir şey mi? Ben Nisan 18 inde sipariş verdim 2 parça, biri başka kargo tarafından Nisanın 21 inde teslim edildi. Diğeri hala Sürat Kargo'nun Maltepe aktarmada "araçtan indirildi" diye bekliyor. Muhtemelen kayboldu. Sipariş verdiğim firmayı ve Sürat Kargo'yu defalarca aramama rağmen sonuç alamadım ama umutluyum!
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Birde horoz var, büyük kargoları taşıyorlar. Gelmesi uzun sürüyor ama çalışanlar oldukça yardımsever. 

Kargomat olayı çıktığından beri ptt yi seviyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Aman aras kargo demeyin tam rezalet ötesi

10 kere geldikleri adrese adres yanlış yetersiz diyebiliyorlar, özellikle ev adreslerine gelmek istemiyorlar, Şikayet var a bile cvp vermiyorlar, ancak e devlettten btk ya şikayet belirttiğinizde size dönüyor müşteri temsilcisi oda iş işten geçtik den sonra .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Birde horoz var, büyük kargoları taşıyorlar. Gelmesi uzun sürüyor ama çalışanlar oldukça yardımsever. 

Kargomat olayı çıktığından beri ptt yi seviyorum. 

Horozun sahibinin oğlu amerikada aynı üniversitedeydi çok efendi iyi bir çocuktu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

2007 yılından beri ups kargo ile çalışıyorum. Eskisi gibi değiller.

Akşam 18:30'da verdiğim paket sabah 09:30'da İstanbul Anadolu yakasında adrese teslim ediliyordu.

Sabah verdiğim paket öğleden sonra İstanbul Avrupa yakasında teslim ediliyordu.

Paketleri alan müşteriler nasıl bu kadar hızlı geliyor diye arıyorlardı.

Şimdi 10-15 günde İzmir dışı teslim. İzmir içi 1 haftada teslim oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mahmut Yıldız yazdı:

Aras'tan önceki zamanlarda şikayetçiydim ama pandemi sürecinde 2-3 siparişimi 3 gün geçmeden aldım ve çok şaşırdım. 

Pandemi sürecince PTT kargo da iyi çalıştı, normalde 7-10 gün süren teslimatlarım 5 günü geçmedi.Sanırım PTT hafta sonu da çalışıyor ki cuma siparişlerimi pazartesi-salı aldım. Ayrıca PTT ile gelen kargolar Kayseri'ye ulaştıktan sonra teslimat 3-4 gün sürerken bu dönemde 2 günü geçmedi.

UPS ile bir ürün geldi, sorun yaşamadım.

Sürat Kargo'nun Allah belasını versin.

Yurt içi kargoyu unutmuşum. Hızından hep memnum oldum.İstanbul'dan akşam 5'ten önce verdiğim siparişi organize sanayinden ertesi gün öğle 12 olmadan her zaman aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mahmut Yıldız yazdı:

Yurt içi kargoyu unutmuşum. Hızından hep memnum oldum.İstanbul'dan akşam 5'ten önce verdiğim siparişi organize sanayinden ertesi gün öğle 12 olmadan her zaman aldım.

yurtiçi kargoyu çok beğeniyorum. inanılmaz organizeler.  pahalı olsada parasını verip alırım ama öyle bir şansta yok. keşke kargo seçim hakkımız olsa 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Herkesin deneyimi farklı tabi. PTT mesela evimle firma arası 20 km 9 günde bana getirdi mesela. Yurtiçi bazen aynı mesafeyi 1 günde bazen 7 günde getirdi. Amazon mesela bir gün sonrada gelen oldu özel firma ile bu arada ek ücret ödemedim. Bazen de PTT ile 10 günde geldi. Tamamen rasgele bir şekilde zamanlı veya zamansız geliyor.

En çok arala sorun yaşadım. 100 metre mesafedeki şubelerinden bana 5 gün getirmediler. Gelip alayım dedim ki bunlar 1 sene önce de oldu kovid sırasında da oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

bu hafta içi üç alışverişim belirttiğiniz orhanlı transfer merkezinden ilgili şubeye gelerek bana teslim edildi. Üçü de Aras Kargo idi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...