İçeriğe Yönlendir

Clarion Katlı Müzik Seti..

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Rahmetli kayınpeder Almanya'dan almış zamanında.En son ben 20 sene önce çalıştırmıştım..Tekrar depodan çıkardım kurdum..Ana ünite clarion ,büyük hoparlörler  JVC ,küçükler sony..Pikap JVC..70 li yıllarda iki maaşı kadar para vermiş rahmetli..Şu an için sadece radyo çalıyor..Teyp bölümü kaset sarıyor..Plak bulunca pikap bölümünü de faaliyete geçireceğim..(Bu arada kullanmadığınız plaklar varsa talip olabilirim)..

CYsJFx.jpg

CYBa0P.jpg

İkinci resimde görülüyor..İki adet aux çıkışı var.Ancak jack girişleri ikili..Aux bağlantısı nasıl yapılabilir acaba..Bir de anten hangisi bunun..

CYBmD8.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Clarion çok güzel markaydı bir zamanlar. Hollanda'dan dedemler de araba teybi getirirdi eskiden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Metin Mankal yazdı:

Teyp bölümü kaset sarıyor

Muhtemelen lastik kayışı kopmuştur basit bir şeydir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
(düzenlendi)
Tahir Ak yazdı:

ne temiz sesi vardır şimdi onun...

Ses muhteşem..Biraz açınca camları sallıyor.

Eyüp Çetin yazdı:

Clarion çok güzel markaydı bir zamanlar. Hollanda'dan dedemler de araba teybi getirirdi eskiden.

Günümüzde üretilmiyormu ?

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Muhtemelen lastik kayışı kopmuştur basit bir şeydir.

Öyledir sanırım..Ama tamir edebilecek kabiliyet yok bende ne yazık ki..

tarihinde Metin Mankal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Mankal yazdı:

Günümüzde üretilmiyormu ?

Mutlaka vardır ama pek duymuyorum. Eskiden meşhurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bluetooh kiti takılıp, güzel müzik dinlenir bununla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Antika bunlar, harika bir set, bende de pioneer dcz93 var. Çok temiz sesi vardır bunun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu sistemler ciddi ultrason violed amoled deli mavi radyasyon yayıyor. Sen kullanma. Ben gelip alayım çöpe atayım imha edeyim. Sırf seni düşündüğüm için. Kesinlikle başka niyetim var şey yok

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Şu işini görür, iki aux giriş olması çok iyi, tv vs de bağlamak için

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/aux-stereo-2-rca-disi-tos-lale-jak-jack-adaptor-3-5mm-disi-aux-erkek-jak-2-rca-disi-lale-tos_pdp_522764465

Aynı zamanda iki plak(PHONO) girişi varmış. 

Bu da aynı işi yapar

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/2xrca-3-5mm-stereo-jak-1-5-mt-aux-kablosu_pdp_497413450

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Teyple hiç uğraşma hocam, özel bir kaset koleksiyonun yoksa boşver, güzel bir bluetooth adaptör alıp auxdan bağla, spotfy vs istemediğin kadar müzik var hem de ses kalite seçebiliyorsun.Üye olunca yüksek kalitede müzik indirebiliyorsun, dinleyebiliyorsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Servet Aydın yazdı:

Bu sistemler ciddi ultrason violed amoled deli mavi radyasyon yayıyor. Sen kullanma. Ben gelip alayım çöpe atayım imha edeyim. Sırf seni düşündüğüm için. Kesinlikle başka niyetim var şey yok

İnsanın böyle düşünceli dostları olması ne güzel şey..

Gugılın bile kafasını karıştırdın bak..

CaPipR.jpg

Mustafa Yanar yazdı:

Teyple hiç uğraşma hocam, özel bir kaset koleksiyonun yoksa boşver, güzel bir bluetooth adaptör alıp auxdan bağla, spotfy vs istemediğin kadar müzik var hem de ses kalite seçebiliyorsun.Üye olunca yüksek kalitede müzik indirebiliyorsun, dinleyebiliyorsun. 

Teşekkürler Mustafa Hocam..Kasetle hiç uğraşmayacam zaten..Bir de bu kabloyu herhangi bir müzik çalara takıp amfiye bağlıyoruz sanırım..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Teybin yanına kaktüs kolayım radyasyonu alıyormuş :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Radyasyona karşı servet abiye yardım baabında ben de geleyim. Hem benim memleketim (göksun'luyum) .

Hocam şaka bi yana bende 3-5 plak var, evde bulayım yollarım. Değer bilen birinde olmasını isterim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kıymet bilene hazine...

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bluetooh kiti takılıp, güzel müzik dinlenir bununla

Bölötöt kötö 😒

Ah bu yeni yetmeler.  Evladım, çocuum bu sette ya radyo dinlersin (radyo nostalji) ya da plak dinlersin. (kaset de olur). Bluetoothla müzik dinlemek için 20 çeşit yol var zaten (arabada 5  evde 15 çeşit)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Cem Işık yazdı:

Radyasyona karşı servet abiye yardım baabında ben de geleyim. Hem benim memleketim (göksun'luyum) .

Hocam şaka bi yana bende 3-5 plak var, evde bulayım yollarım. Değer bilen birinde olmasını isterim..

Çok memnun olurum Cem Bey..

Önder Özcan yazdı:

Kıymet bilene hazine...

Bölötöt kötö 😒

Ah bu yeni yetmeler.  Evladım, çocuum bu sette ya radyo dinlersin (radyo nostalji) ya da plak dinlersin. (kaset de olur). Bluetoothla müzik dinlemek için 20 çeşit yol var zaten (arabada 5  evde 15 çeşit)

TRT türküye ayarladım..En net orayı çekiyor..Yurttan sesler dinliyorum ..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Metin Mankal yazdı:

İnsanın böyle düşünceli dostları olması ne güzel şey..

Gugılın bile kafasını karıştırdın bak..

CaPipR.jpg

Teşekkürler Mustafa Hocam..Kasetle hiç uğraşmayacam zaten..Bir de bu kabloyu herhangi bir müzik çalara takıp amfiye bağlıyoruz sanırım..

Evet hocam müzikçaların kulaklık çıkışına takın diğer ucunu da anfinin aux girişine takın anfiden de taktığınız aux girişini aktif edin üzerinde tuşu vardır muhtemelen

Plakçaların tablası dönüyor mu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Huawei telefonla gelen müzik var 2 3 tane onların kalitesi fena değil, ya da orjinal flac formatında müzik bulursan bir dene ses çok farklı oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Mustafa Yanar yazdı:

Plakçaların tablası dönüyor mu

Evet tabla dönüyor.Hatta yedek iğne bile buldum çekmecede..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Önder Özcan yazdı:

Bölötöt kötö 😒

Ne yani, cep telefonundaki sevdiği şarkıyı kablosuz olarak sete aktarmasın mı Metin hoca ?

Böyle bir kolaylıktan mahrum mu kalsın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Çok güzel eski orjinal plaklardan varsa çok iyi. Bu set varsa mutlaka plak da vardır. Eski plaklar çok değerli. Şimdi satılıyor diye yeniden basmışlar ama eski orjinal kayıtların yerini tutmuyor diyorlar. Mesela Alpay, Tanju Okan, Barış Manço orjinal plakları. Spotify sevmezsen deezer diye bir uygulama daha var o da güzel. Ses kalitesi seçebiliyorsun. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Baya bir plak koleksiyonu varmış ama hepsini dağıtmış kayınvalide..Şu an elimde hiç plak yok..Seti bile hurdacıya verecekti..Son anda kurtardım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bende de böyle bir set var. 

ZnLMI.jpg

Metin Mankal yazdı:

Baya bir plak koleksiyonu varmış ama hepsini dağıtmış kayınvalide..Şu an elimde hiç plak yok..Seti bile hurdacıya verecekti..Son anda kurtardım..

Plakları almaya kalksan  bir araba parası ödersin. Yazık olmuş. Seti kurtardığın iyi olmuş. Plakların toplam değeri setten fazlaymış öyleyse. Sonradan çekmelere bile 100tl istiyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

iki aux girişi var. Sol ve Sağ olarak bağlantı yapıyorsunuz sanırım.

Alttaki Bölümde Bulunan 75 ve yanında Omega işareti olan (75Ohm) ve 300ohm luk  yerler antan olabilme ihtimali yüksek. 75ohm Koaksiyel  kablo dur genelde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Adres yazmayı unutmuşum prdn
Teybin yanına kaktüs kolayım radyasyonu alıyormuş [emoji4] 

Kışt. Her çöplüğe bir horoz kafi

Böyle basit hemşeri ayağı küçük oyunlar ile kandıramazsın bebişim. Şimdi usulca ikile
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...