İçeriğe Yönlendir

C-Max Krank Pozisyon Sensör Soketi

Hüseyin Bilbey

Recommended Posts

Hüseyin Bilbey

Merhabalar

Dün seyir halinde iken araç ara ara teklemeye başladı ( 1 yada 2 saniye içinde araç tekleyip yine hızlanıyor elektirik kesintisi idi sanırım) yaklaşık 3 sene öncede böyle bir sey basıma gelmiş tamircim araştırmalar sonucu krank sensörüne giren soketini temizlemesi ile sorun çözülmüştü. ( tabi sorunu çözene kadar, verdigi krank sensör arizasi hatasini cozmek icin 1 sensör 2 adette krank kasnak degisti )

Oto elektirikçisine  gidip durumu ve daha once boyle sorun oldugunu anlattim , durum kontrolunu yaptı ve sokete gelen 3 kablodan birisi en dibinden koptu kopacak oldugunu gördük

Başladı tamire

malesef soketi kismen acip dagitmak zorunda kaldı

Kablolari tekrardan baglamak için iki kablo baglantisi icin "mufu" kullandi  elektirik bandi ile guzelcede  sardi yerine taktı ve

Arac calisti

(Böyle durum oluşabilecek arkadaşların krank sensör ve soketine baktırmalari faydalarina olacaktir)

1.bu arizayi ben bilmiyor olsam ,nokta atisi arizayi bulabilirlermiydi yoksa 2 yada 3 parca degisirmiydi

2.seyir halinde kablo kopmus olsa haliyle elektirik kesecek . Direksiyon kitlermiydi? (  ALLAH KORUSUN)

3.Bu sensör soketi satılıyormu internetten araştirma yaptim bulamadim 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Araç vitesteyken stop etse bile kontağı kapatmadığınız sürece direksiyon kilitlemez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hüseyin Bilbey yazdı:

(Böyle durum oluşabilecek arkadaşların krank sensör ve soketine baktırmalari faydalarina olacaktir)

1.bu arizayi ben bilmiyor olsam ,nokta atisi arizayi bulabilirlermiydi yoksa 2 yada 3 parca degisirmiydi

2.seyir halinde kablo kopmus olsa haliyle elektirik kesecek . Direksiyon kitlermiydi? (  ALLAH KORUSUN)

3.Bu sensör soketi satılıyormu internetten araştirma yaptim bulamadim 

1- Bu tür arızalar nokta atışı bulunamaz. 

2- Debriyaja basmazsanız motor dönmeye devam eder haliyle direksiyon fren vs hepsi çalışır. 

3- Sensör satılır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun

Yeni sokete gerek yoktu zarar vermeden açılabilir kopuk yerden lehim yapıp tekrar toplanabilirdi. Ya da terminal pensesi ile yeni pin çakılabilirdi.Soket tipi değişse bile  mantık bu şekilde.Soket atılmadıysa bir bakın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...