İçeriğe Yönlendir

Köpeğe Çarptım

Emrah Korkmazz

Recommended Posts

Emrah Korkmazz

Herkese merhabalar, maalesef aksilikler bu ara peşimizi bırakmıyor. Geçenlerde ön camımıza taş gelmişti onu kafaya takarken daha ciddi bir kaza yaşadım. Samsun-Ordu güzergahında bölünmüş yolda gece vakti 100-110 civarı giderken orta refüjden oldukça büyük bir köpeğin yola fırlaması sonucu kaçmaya çalıştım fren de yaptım ama kurtaramadım ve ön soldan köpeğe çarptım. Maalesef çarpmanın şiddetiyle köpek öldü. Arabada yalnız olduğum için şanslıyım çünkü çoluk çocuk olsa onlar için büyük bir korku olabilirdi. Mondeo iri cüsseli bir araç olduğu için ve kemerim takılı olduğu için bana bişey olmadı fakat kemer gergisi devreye girdi ve patladı, ilginç bir şekilde airbag açmadı araç muhtemelen sol köşeden olduğu için sensör algılamamış olabilir diye düşünüyorum çünkü bildiğim kadarıyla aracın önden daha önce bir kazası yok. Ön tampon ve plastik kısım hasar aldı,kaputta bişey yok,sol ön çamurluk ucunda hafif eğilme var ve kasmış biraz kaputla çamurluk arası açılmış,sol farın ayakları kırık fakat kaybolmuş parçalar. Polise tutanak tutturdum, yarın ekspere göstereceğiz. Fotoğraflardan sizin yorumlarınızı da almak istiyorum. Yetkili servise mi gideyim yoksa burda kasko işlerini yapan daha önce de çalıştığımız iyi bir kaporta ustası var ona mı yaptırayım? Tampon kurtarılabilir mi sizce?7348a774e2dc7b5756b8de8a70ab4a37.jpg118558f2fc00790103051c1cea42f14c.jpg639d6c70b015bc5f75de2faf89d0ef18.jpg

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Merhaba.

Geçmiş olsun öncelikle.

Son fotoğrafı uygun olmayacağını düşünerek kaldırdım. Bilginize.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

geçmiş olsun, köpeğin fotosunu kaldırsanız iyi olur; bir canlıyı o şekilde görmek hoş olmuyor :(

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Recep Selim Kaya yazdı:

Merhaba.

Geçmiş olsun öncelikle.

Son fotoğrafı uygun olmayacağını düşünerek kaldırdım. Bilginize.

Teşekkür ederim. Haklısınız son fotoyu koymayabilirdim kaldırmanız iyi olmuş.Ayrıca teşekkürler...

Burak Tokcan yazdı:

Çok geçmiş olsun..

Teşekkürler...

Coşku Mert yazdı:

geçmiş olsun, köpeğin fotosunu kaldırsanız iyi olur; bir canlıyı o şekilde görmek hoş olmuyor :(

Recep bey sağolsun kaldırmış. Görüntüde sıkıntı olmadığı için koymuştum da koymasam daha iyiymiş. Haklısınız.Kusura bakmayın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Köpek için üzücü olmuş. Neyse ki foto'yu görmeden kaldırılmış.

Airbag ve kemer gergisi beraber patlar. Airbag'lerinizi kontrol ettirin. Muhtemelen daha evvelden bi müdahele olmalı.

Kaskodan karşılanacağı için, ne kadar masraf gösterirseniz o kadar priminiz artacak. Çıkma parçalar bulabiliyorsanız iyi olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun. Köpek için üzücü olmuş. Neyse ki foto'yu görmeden kaldırılmış.

Airbag ve kemer gergisi beraber patlar. Airbag'lerinizi kontrol ettirin. Muhtemelen daha evvelden bi müdahele olmalı.

Kaskodan karşılanacağı için, ne kadar masraf gösterirseniz o kadar priminiz artacak. Çıkma parçalar bulabiliyorsanız iyi olur.

Maalesef öyle oldu. Yani airbag olayı bende de soru işareti ama tamponun oldukça solundan darbe aldığım için sensöre denk gelmemiştir diye düşünüyorum. Usta olan bir arkadaşa da anlattım durumu kemer gergisi ayrı patlayabiliyor dedi. Yine de kontrol ettiricem airbag olayını. Yarın eksperle görüşücez bakalım ne olacağı netleşir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun.
Hasar görünenden ibaret mi.
Radyatörler sağlam mı.
Far sağlam mı ?

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun.
Hasar görünenden ibaret mi.
Radyatörler sağlam mı.
Far sağlam mı ?

Sağol Mehmet abi. Radyatörler sağlam,farın ayakları kırılmış abi ama parçalar düşmüş, gündüz farı kırık,ön panelde de biraz darbe var gibi tampon inince belli olur ancak net hasar ama içeride plastik kısımlarda kırılmalar var,bir de sol çamurluk ucunda bükülme var ve biraz açma yapmış abi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Geçmiş olsun, hızınız çok muydu. Bir lineanın önümde köpeğe çarptığını gördüm 90km hızla falan gidiyordu. Arabanın ön tarfında tampon komple çıkmıştı. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun @Emrah Korkmazz Allah beterinden korusun verilmiş sadakan varmış. Benim olsam tamponu orjinali ile serviste değişirim. Tampon tamir edilse bile eski esnekliğinde olmayacağı için ileride ufak bir dokunuşta çatlayabilir. Bu düşünce ile arka tamponu değişmiştim. Airbag ile emniyet kemer gerdirici ayrı ayrı çalışabiliyor. Ön travers çok sağlam fusionda test etmiştim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun @Emrah Korkmazz Allah beterinden korusun verilmiş sadakan varmış. Benim olsam tamponu orjinali ile serviste değişirim. Tampon tamir edilse bile eski esnekliğinde olmayacağı için ileride ufak bir dokunuşta çatlayabilir. Bu düşünce ile arka tamponu değişmiştim. Airbag ile emniyet kemer gerdirici ayrı ayrı çalışabiliyor. Ön travers çok sağlam fusionda test etmiştim.

Sağol abi Allah razı olsun. Bu aralar sıkıntılı işler geliyor başıma. Servise gitmeyi düşünmüyorum abi aşırı maliyet çıkarırlar.Tanıdığımız kasko işlerini yapan iyi bir usta var işçiliği güzel. Parçalar orijinal geleceği için ona yaptırmayı düşünüyorum ama doğru mu yaparım bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Sağol abi Allah razı olsun. Bu aralar sıkıntılı işler geliyor başıma. Servise gitmeyi düşünmüyorum abi aşırı maliyet çıkarırlar.Tanıdığımız kasko işlerini yapan iyi bir usta var işçiliği güzel. Parçalar orijinal geleceği için ona yaptırmayı düşünüyorum ama doğru mu yaparım bilmiyorum.

Allah gönlüne göre versin diyorum ama değişen parçalar orjinal olduktan sonra tramere sadece işçilik az yansımış olacak. Tabi bunları söylerken ustanı hiç tanımadan söylüyorum ben o riske girmezdim. Bu rengi tutturmak bile sıkıntı olabiliyor. Servis ike ustanı kıyaslayıp fiyat farkına  göre kararını ver.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Allah gönlüne göre versin diyorum ama değişen parçalar orjinal olduktan sonra tramere sadece işçilik az yansımış olacak. Tabi bunları söylerken ustanı hiç tanımadan söylüyorum ben o riske girmezdim. Bu rengi tutturmak bile sıkıntı olabiliyor. Servis ike ustanı kıyaslayıp fiyat farkına  göre kararını ver.

Yani abi diyorsun ki yetkili de olsa özel servis de olsa orijinal parçaya aynı fiyat mı yazılıyor? Bende hep yetkili servis kendi stoğundan alıp daha fazla parça fiyatı yazar gibi bi algı vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sani Gerşon yazdı:

Airbag ve kemer gergisi beraber patlar

Ayrı sanırım abi.

Geçmiş olsun, bende yaşamıştım üzücü bir olay ama kaçmaya çalışmak daha üzücü olaylara sebep olabilirdi, sakin davranmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

2011 titanium x le kaldırıma çıktı arkadaş sadece gergiler patladı daha önce 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Geçmiş olsun en korktuğum şey. Bir kere son anda kurtardım öyle büyüktü köpek anlatamam kocaman çoban köpeği sağlam omurgalı.   

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çoban köpekleri tam görev köpeği olduklarından, genelde de çok parlak zekalı olmadıklarından otomobilleri insanlardan daha az tehlikeli görüyorlar. hayvan için üzüldüm. size de geçmiş olsun. neyseki daha ciddi bir  kazaya karışmamışsınız.  gece vakti çok dikkatli sürmek lazım, çıkan sadece köpek olmayabilir dikkatsiz bir insan yada ışıkları yanmayan bir motorsiklet de olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...