İçeriğe Yönlendir

Led Ampul Cezası

Mehmet Boylan

Recommended Posts

Mehmet Boylan

Aracımda narva marka h4 led ampul var.Devamli kullandığım yoldaki çevirmede ceza yazicaklardi zor kultuldum.led ampulün cezası var mı ? Sizce ampulleri değiştirmeli miyim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

açıkça fikrimi söylemekte mahsur görmüyorum. keşke bağlasalar led takan arabaları.( bir çoğu sırf şekil olsun diye yapıyor )bildiğim kadarıyla yasak

ben kör oluyorum resmen karşıdan gelirlerken. bence kısa zamanda normal halojene geçiş yapın diğer sürücüler gerçekten zorlanıyor led ampül sebebiyle

iyi aydınlatma için mercekli xenon dönüşümü yaptırabilirsiniz. ışığı dağıtmaz keyifle kullanırsınız

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 14
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Boylan yazdı:

Aracımda narva marka h4 led ampul var.Devamli kullandığım yoldaki çevirmede ceza yazicaklardi zor kultuldum.led ampulün cezası var mı ? Sizce ampulleri değiştirmeli miyim.

ne cezası muayeneden bile sorunsuz geçiyor hiç bir şartda cezası yok , eğer yeni uygulama ceza çıkmadı ise

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Boylan yazdı:

Evet muayeneden  hafif kusur olarak geçti farlar.

bende hatırladığım kadarı ile hafif kusur bile yazmamışlardı galiba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracınızda fabrikasyon harici yaptığınız her şey teknik değişikliğe girer. Aracınızı trafikten dahi men edip muayeneye yönlendirebilirlerdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
(düzenlendi)

Araçların teknik şartlara uygunluğu:

Madde 30 – Araçların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.

a) (Değişik : 21/5/1997 - 4262/4 md.) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanan sürücüler 1 800 lira para cezası,

b) (Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 3 600  lira para cezası,

İle cezalandırılırlar.

Bu maddenin (a) bendinde belirtilen eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlar, teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafik zabıtasınca trafikten men edilebilir. (b) bendindeki şartlara uymayan ve uyumsuzluğu trafik emniyetini tehlikeye düşürmeyecek nitelikte olan araçların şartlara uygun duruma getirilmesi ihtar olunur. İhtarda verilen süre için teknik şartlara uygun duruma getirilmediğinin tespiti halinde araç trafik zabıtasınca trafikten men edilir.

tarihinde Onur Bulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan
Dogan Arsiray yazdı:

rengi yanlış olabilirmi?

Renk beyaz.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

H4-H7 merceksiz fara takılan her türlü beyaz ampül göz alıyor, mevzuatta açık olabilir ama çok sıkı kontrol edilmesi lazım bu ışık işlerinin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Boylan yazdı:

Renk beyaz.

demekki gçz alacak kadar parlak idi. led ampullerinde çeşitleri var, haojen ampulü taklit edebilen ampuller çok iyi sonuç veriyor. ancak h4 te düzgün olanını ben görmedim daha.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Dogan Arsiray yazdı:

demekki gçz alacak kadar parlak idi. led ampullerinde çeşitleri var, haojen ampulü taklit edebilen ampuller çok iyi sonuç veriyor. ancak h4 te düzgün olanını ben görmedim daha.

Halojen ampülü taklit eden ampüller hangileri oluyor ?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Onur Bulut yazdı:

ince ve aynı filaman uzunluğunda led çipli ampuller var. bunlar odağı halojenden bile daha iyi tuturuyorlar.

https://www.aliexpress.com/item/4001066612435.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.416c1baezRpS37&algo_pvid=f868a097-0d12-486c-8350-54f7f1ebdbdf&algo_expid=f868a097-0d12-486c-8350-54f7f1ebdbdf-19&btsid=0b0a0ad815928368441748324ecad7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

gibi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Kerem Kurluva
Onur Bulut yazdı:

Mevcut çanakta odaklama çigisini bozmamaları için, ampuldeki led elemanların  arasındaki ve ledler ile duy arasındaki mesafelerin orjinal halojen ampulun flamenti ile aynı konumda olmaları lazımdır.

Scp3zcdZXhaXtHOT_Wi1IepevZLBCPummgvSJfrEwO23nEkVhZUW5cRuhFEKU4fNyeuMUIv0Ex8NNzB9T-ly5gTW5QA1inNF1UQsWkNRfliJalYAxnrL7JP8TbvsdNh0Gmf_Gyq6

f-NmJ5KxXVav48283tKJAIIHquV-tKxxwPwwgHgZPgHKjXgChUIbvD2FPnMlTFPyoR2-vs5XYXFqXQoCOGih78K_vPOvjF-SyozwTykLZg7iFBE4LEIukHqI4qTu8eQKMElZ3dkD

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Onur Bulut yazdı:

kaliteli zes ve csp çipler zaten yan tarafa da ışık verebildiği için soğutucu yeterli incelikte olduğunda gölgeli alan kalmıyor. aliexpress ten aldığım ve @Servet Aydın ın vw sine taktığımız öyleydi, tabi bozmasaydı kurcalayıp :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Dogan Arsiray yazdı:

kaliteli zes ve csp çipler zaten yan tarafa da ışık verebildiği için soğutucu yeterli incelikte olduğunda gölgeli alan kalmıyor. aliexpress ten aldığım ve @Servet Aydın ın vw sine taktığımız öyleydi, tabi bozmasaydı kurcalayıp :)

Tavsiye edebilceginiz karşıdan göz almıcak aydınlatması yeterli bir h4 varmı acaba ? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

kaliteli zes ve csp çipler zaten yan tarafa da ışık verebildiği için soğutucu yeterli incelikte olduğunda gölgeli alan kalmıyor. aliexpress ten aldığım ve [mention=13526]Servet Aydın[/mention] ın vw sine taktığımız öyleydi, tabi bozmasaydı kurcalayıp [emoji4]

Geldi ve kaldığım yerden devam ediyorum :)
Tavsiye edebilceginiz karşıdan göz almıcak aydınlatması yeterli bir h4 varmı acaba ? 

Araba ne marka? Ona göre ürün linki vereceğim.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Onur Bulut yazdı:

h4 te olmuyor malesef.illaki parlıyor belli açılarda.  ancak mercekli hibrit ampuller yapmışlar minik bir merceği var h4 ampul. bir denemek lazım. h4 kadar nefret ettiğim bir ampul yok benim.  mercek takmak en iyi sonucu veriyor.

https://tr.aliexpress.com/item/4000127857217.html?spm=a2g10.search0302.3.61.7df6192foLYsza&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=07dfcfe9-c9a2-4beb-af29-77c7f2508394&algo_expid=07dfcfe9-c9a2-4beb-af29-77c7f2508394-9

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
h4 te olmuyor malesef.illaki parlıyor belli açılarda.  ancak mercekli hibrit ampuller yapmışlar minik bir merceği var h4 ampul. bir denemek lazım. h4 kadar nefret ettiğim bir ampul yok benim.  mercek takmak en iyi sonucu veriyor.

https://tr.aliexpress.com/item/4000127857217.html?spm=a2g10.search0302.3.61.7df6192foLYsza&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=07dfcfe9-c9a2-4beb-af29-77c7f2508394&algo_expid=07dfcfe9-c9a2-4beb-af29-77c7f2508394-9

Aman Ha! Çok az aydınlatma alanı.
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Servet Aydın yazdı:

Geldi ve kaldığım yerden devam ediyorum :)
Araba ne marka? Ona göre ürün linki vereceğim.

Abi Fiesta 2007 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...