İçeriğe Yönlendir

Araç Güvenlik Kamerası Görüntülerinin İnternetten Yayınlanması

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Çağatay Özsoy

Merhaba arkadaşlar, 

Araç kameram var, trafigin anasini ağlatan, beni ve ailemi öldürmeye teşebbüs eden kişileri youtube veya tweter da plakalarinin etiketleyip yayinlasam yasal bir sıkıntı oluşur mu? 

Gecen aksam bi mercedes ile kafa kafaya çarpışıyordum, birsuru cocuk binmis hatalı sollama filan yapip serserilik yapiyorlardi. Zaten e-5 te sürekli makas atan, hatta makasın dibini atan birilerini görüyorum,  bunlari yayinlamak  kvk kapsamında değerlendirilir mi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cem Işık yazdı:

Plakası ve insan yüzleri -araçta yazı logo vs varsa buzlanmalı. 

O zaman ne işe yarayacak?

Mantık ile bakıldığında sokağa çıktığında başkaları görebilir. Bu, sosyal medya da olabilir. Sokağa çıktığında kamusal alanda mahrem bilgileri paylaşmayacaksın. 

Benim anlayışım budur. 

Özel ofis içinde çekiyorsan yayınlayamazsın çünkü oraya adam sadece seni almış. Kamusal alan değil. 

Ülkede hukuk sorunu olduğundan her şey olabilir. Gelişmiş ülkelere bakmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Mantık ile bakıldığında sokağa çıktığında başkaları görebilir.

Avrupa'da böyle geçiyor ama TR'de böyle değilmiş maalesef. İzni olmadan kimsenin aracını yüzünü yayınlayamıyorsun hocam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Avrupa'da böyle geçiyor ama TR'de böyle değilmiş maalesef. İzni olmadan kimsenin aracını yüzünü yayınlayamıyorsun hocam.

Hukukün üstünlüğü olan ülkeyiz. İnsan hakları da en iyi noktadadır. İyi ülkeyiz. 

"bir çığ geliyor...önüne istediğin kadar duvar çek silah çek..gelecektir."

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Hukukün üstünlüğü olan ülkeyiz. İnsan hakları da en iyi noktadadır. İyi ülkeyiz. 

Ümidim var olacağına dair🤫

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Göktürk yazdı:

O zaman ne işe yarayacak?

Mantık ile bakıldığında sokağa çıktığında başkaları görebilir. Bu, sosyal medya da olabilir. Sokağa çıktığında kamusal alanda mahrem bilgileri paylaşmayacaksın. 

Benim anlayışım budur. 

Özel ofis içinde çekiyorsan yayınlayamazsın çünkü oraya adam sadece seni almış. Kamusal alan değil. 

Ülkede hukuk sorunu olduğundan her şey olabilir. Gelişmiş ülkelere bakmak lazım. 

Kvkk şartları çok ağır hocam. Dediğin gibi video işlevsiz olacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Sahibinden izinsiz telefon numarası vermekte suçmuş

Benim rehberi yakıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Son bir yıl içinde KVKK hakkında öğrendiğim hemen hemen herşeyden sonra KVKK'yı çıkaranı... yad ediyorum!

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben çektiğim görüntüyü emniyete gönderdim ihbar ettim. Polisin tespit etmesi lazım dediler. Birşey yapmadılar. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Çağatay Özsoy yazdı:

Merhaba arkadaşlar, 

Araç kameram var, trafigin anasini ağlatan, beni ve ailemi öldürmeye teşebbüs eden kişileri youtube veya tweter da plakalarinin etiketleyip yayinlasam yasal bir sıkıntı oluşur mu? 

Gecen aksam bi mercedes ile kafa kafaya çarpışıyordum, birsuru cocuk binmis hatalı sollama filan yapip serserilik yapiyorlardi. Zaten e-5 te sürekli makas atan, hatta makasın dibini atan birilerini görüyorum,  bunlari yayinlamak  kvk kapsamında değerlendirilir mi? 

Trafikte başka sürücülerin can ve mal emniyetini hiçe sayarak araç kullananları sosyal medya araçları ile ifşa etmek bir yana, cezai ehliyeti olan makamlara video görüntü belgeli olarak bildirseniz dahi, işlem yapılmıyor. Salt bu uygulamayı değiştirseler,  trafikte çok şey değişebilir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağatay Özsoy yazdı:

Merhaba arkadaşlar, 

doğru düzgün ihbar hattı olsa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Ben çektiğim görüntüyü emniyete gönderdim ihbar ettim. Polisin tespit etmesi lazım dediler. Birşey yapmadılar. 

Polis de genelde bunların pek peşinde değil normalde. Kenara parkedip yarım saat bekleseler onlarca sorunlu trafik canavarı görürler.

Siyasi felan olmayınca yahut ticari K belgesi N belgesi U belgesi işleri olmayınca bir de şehirlerarası yola 50 tabelası yerleştirilen yerlerdeki radar olmasa hiç iş çıkmayacak gibi. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Yaptigin kanunsuzluklari ve baskalarinin canını , malini tehlikeye atmani birisi belgelerse suçlu bunu belgeleyen oluyor yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağatay Özsoy yazdı:

Yaptigin kanunsuzluklari ve baskalarinin canını , malini tehlikeye atmani birisi belgelerse suçlu bunu belgeleyen oluyor yani.

karavan forumunda biri yazdı. Gece kapta birileri kamp yeri sahibi ile içmişler bağırmışlar vs. İçerdekilerden biri filme almış jandarma çağırmış. JAndarma gelmiş kamp yeri sahibi ile muhabbet etmiş. Daha sonra bak ben kayıt ettim göstereyim ne yaptılar deyince kaydetmeniz suç diye şikayet edeni paylamış. Gerçek hikayedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ümit Türk yazdı:

madem yasak tvlerdeki görüntüler nedir o zaman? 

Yasak iken cumhurbaşkanı bile varmış gibi  yetki kullandı bu ülkede. Kanun arkadan çıktı. 

Yasak nedir?

Avukat bir arkadaşım şunu demişti: "kanun dediğimiz şey vaktiyle zengin bir adam gelmiş burdan geçme demiş sonra bu kanun olmuş bunun gibi birşeydir bilimsel açıklaması yoktur"

Dolayısı ile hakim gücün yasakları "uygulama"  (enforce) dirayeti ve niyeti neticesinde yasaklar oluşur ve uygulanır. 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Servet Aydın yazdı:

Sahibinden izinsiz telefon numarası vermekte suçmuş

Müşterilere Mustafa abinin numarasını veriyorum hep, dava etmese bari.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dünyada da aynı. Birleşmiş milletler haşırt diye irana ambargo koyuyor. Bilimsel mi  hayır. Adil mi hayır. Niye?  Hakim gücün borusu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Şimdi yine önümüzdeki yıla uzatıldi ama şu verbis uygulaması gelince ne yapacağız asıl kurum da 400 üyenin bilgileri var pc de bu verileri verbis kapsamında korumanın tahmini bedeli 50 bin Tl küçük işletmeler nasi altında kalkacak merak ediyorum. Basir bir tv servisinde bile gsm tc adres e posta bilgilerimizin olduğu iş takip programları var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...