İçeriğe Yönlendir

Stoplara Folyo Kaplama/Danışma

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert
(düzenlendi)

Üstadlar aracımın stoplarına daha önce kenarlarına piano black folyo ile çerçeve yaptırmıştım. Bazı kısımlarından deforme oldu.

Şimdi aynı şekilde biraz daha kalın bir çerçeve ile yenileyeyim mi?

Yoksa komple şeffaf/açık siyah/koyu siyah/Mat siyah(orta koyu) folyo mu çektireyim.

Stopun bir kısmında çok hafif bir kılcal çatlak var. Su almıyor. Buna istinaden biraz da komple çektirmek istiyorum fakat fikirleriniz de önemli.

Bu arada aracım beyaz.

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
Ekleme.
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

Ben kenarlara sprey boya ile çerçeve yapmıştım. Stopları karartmak bence mantıklı değil. Stoplarda uzun ince olunca pek hoş durmuyorda. Çerçeveyi yenile bence Aydın abi.

Çerçeve yenileyeceksen fikir açısından fotoğraf paylaşabilirim.

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Üstadlar aracımın stoplarına daha önce kenarlarına piano black folyo ile çerçeve yaptırmıştım. Bazı kısımlarından deforme oldu.
Yoksa komple şeffaf/açık siyah/koyu siyah/Mat siyah(orta koyu) folyo mu çektireyim.
Stopun bir kısmında çok hafif bir kılcal çatlak var. Su almıyor. Buna istinaden biraz da komple çektirmek istiyorum fakat fikirleriniz de önemli.
Bu arada aracım beyaz.

Aydın Bey ben folyo çektirmiştim muayenede söktürduler. Komple kırmızıydı benimki sinyaller ve geri vites belli olmalı dediler sokmuştum. Bilginiz olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ben kenarlara sprey boya ile çerçeve yapmıştım. Stopları karartmak bence mantıklı değil. Stoplarda uzun ince olunca pek hoş durmuyorda. Çerçeveyi yenile bence Aydın abi.

Çerçeve yenileyeceksen fikir açısından fotoğraf paylaşabilirim.

Görmek isterim :)

Kemal Mert yazdı:
Aydın Sert yazdı:
Bu arada aracım beyaz.

Aydın Bey ben folyo çektirmiştim muayenede söktürduler. Komple kırmızıydı benimki sinyaller ve geri vites belli olmalı dediler sokmuştum. Bilginiz olsun

Evet, bir de muayene boyutu var. Geçmiyor diye biliyorum ben de.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

CBRStI.jpg

CBRaTs.jpg

Kıvrımlı yerler için elektrik bandı kullandım ben. Katlanmadan esneyebildiği için kıvrımları çok güzel aldı. Orta kısımlarıda kağıt bant ile maskeledim. 

Keçe zımpara ile boyayacağım yerleri zımparaladım. Sprey plastik astar atıp kurumadan 2 kat mat siyah boya attım. Tiner değmediği sürece atmaz heralde. Basınçlı suda zarar vermedi şuan. 2 ay falan oldu yapalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bende fiestaya  isli gibi siyah mat folyo yaptırmıştım gri araca yakışmıştı ancak muayene durumu nedir bilemem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Oğuzkan Erışık yazdı:

CBRStI.jpg

CBRaTs.jpg

Kıvrımlı yerler için elektrik bandı kullandım ben. Katlanmadan esneyebildiği için kıvrımları çok güzel aldı. Orta kısımlarıda kağıt bant ile maskeledim. 

Keçe zımpara ile boyayacağım yerleri zımparaladım. Sprey plastik astar atıp kurumadan 2 kat mat siyah boya attım. Tiner değmediği sürece atmaz heralde. Basınçlı suda zarar vermedi şuan. 2 ay falan oldu yapalı. 

Çok güzel olmuş.

En azından basınçlı su gördüğünde kenarlardan deforme olma gibi bir durum olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Aydın Sert yazdı:

Çok güzel olmuş.

En azından basınçlı su gördüğünde kenarlardan deforme olma gibi bir durum olmaz.

Teşekkür ederim Aydın abi. Hem maliyet çok düşük oldu hem istediğim incelikte yaptım hem de tampon kuşaklarını ve kaliperleri boyadım 😄

Yaptıktan 3 gün sonra yıkadım aracı sürekli basınçlı su ile yıkıyorum ama çok şükür bir deformasyon olmadı. Kurtulmak istediğimde bir tinerle halledip pasta yapınca eski haline gelecek mutlaka. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

gunduz frenler arkadan gorunmuyor.. bunu goz onunde bulundurun lutfen.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Furkan Sumer yazdı:

gunduz frenler arkadan gorunmuyor.. bunu goz onunde bulundurun lutfen.

Sanırım eskiye göre bir tık daha kalın çerçeve ile devam edeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...