İçeriğe Yönlendir

Elektrik Kesintisinde Bozulan TV

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Ersev Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bölgede başka sorun yaşayan var mı.. sormak gerek. 

Ben de Gölbaşı'nda oturuyorum. Buralarda elektrik her gün kesiliyor. Evdeysem ilk işim buzdolabının fişini çekmek. Sonra televizyon. Çünkü televizyon tüplü 😄

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Geçen yıl mahallede trafoyu yenilediler. Epey uzun bir kesinti oldu. Evdeki ana sigortayı falan indirdik. Ben market alışverişi için dışarı çıkmıştım baktım elektrikler verilmiş tekrar mahalleye. Evi aradım haber vermek için, annem "sigortayı açtım bişeyler patladı ama nedir bilmiyorum" dedi . Uydu alıcısı sizlere ömür, neyse ki başka bir zaiyat olmamış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Beni niye katıyorsun durduk yere

Yıldız mı aldın???

Senin kart parıl parıl altın rengiydi en son. G seri aldığın zaman görüşelim :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Tvlerin çoğu 90 260v arası çalışıyor. Bunun dışında hasar veren gerilim yüklemesi zor bence. Ya da jeneratör bağlantısı hatalı evin

Şebeke yetersiz ise, trafo yetersiz ise elektrik dağıtım personeli voltajı tutturmak için trafo kademesini yukarı çekiyor. Bu da yük altında 220 verilmesine karşın yük olmayınca 260-270 lere çıkan voltaj görülmesine neden oluyor.

Sözkonusu olayda topraklamaya bişeyler karışıyor da olabilir ya da anten hattı üzerinden uydu sisteminden yürüyen birşey olabilir.

Ben bayramoğlunda otururken tv yanmıştı. Ölçtüm 251 volt. Aradım. Özür dilediler üst kademede unutmuşuz yazın klimalar oluyor ya abi dediler.

Personel geldi indirdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben de bir soru sorayım konuyla ilgili. Geçenlerde internetten waffle makinesi aldık, makine çalışırken evin sigortası attı. Makine kapağı açılıp kapanırken sigorta attırıyor. Servisine gittim adam makineyi bağladı, orada normal çalıştı, uzun sürede çalıştırdık , açtık kapattık sorunsuz çalıştı, eleman sizin evin elektrik sisteminde sorun vardır dedi. (Ev 3 yıllık)Kahve makinesi, ütü falan çalışırken sigorta atmıyor, sorun nerede olabilir?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ben de bir soru sorayım konuyla ilgili. Geçenlerde internetten waffle makinesi aldık, makine çalışırken evin sigortası attı. Makine kapağı açılıp kapanırken sigorta attırıyor. Servisine gittim adam makineyi bağladı, orada normal çalıştı, uzun sürede çalıştırdık , açtık kapattık sorunsuz çalıştı, eleman sizin evin elektrik sisteminde sorun vardır dedi. (Ev 3 yıllık)Kahve makinesi, ütü falan çalışırken sigorta atmıyor, sorun nerede olabilir?

Başka prizde dene. Yine atıyor ise elektirik hattı hatalı veya kaçak akım bozuk

Yıl olmuş 2020 hâlâ regülasyon sistemi yokmu şebeke hattında
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gulkokan yazdı:

Sigortalar arasında fark varmış
Arkadaşın bozulan tvsinin modeli 5 seneden büyük diye yaptırdığı sigorta karşılamamış

Allianz 7 yıl.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Başka prizde dene. Yine atıyor ise elektirik hattı hatalı veya kaçak akım bozuk
Yıl olmuş 2020 hâlâ regülasyon sistemi yokmu şebeke hattında

2012

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gulkokan yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Allianz 7 yıl.. 

10 yıl olan var mı peki benim tv 2013 model

Sanmıyorum. Hiç duymadım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Tvlerin çoğu 90 260v arası çalışıyor. Bunun dışında hasar veren gerilim yüklemesi zor bence. Ya da jeneratör bağlantısı hatalı evin

bizde jenerator  baglantisi yok. disarida duruyor. buzdolabina havai hat cektim sadece. olayda jenerator soz konusu degil.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yetkili servise yaptirip rapor tutturup hakkimi aramayi dusunuyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

adalet?

image.png.c27b706534091321aeb0c019905ebaca.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

Geçmiş yıllarda Düzcede sedaş servis raporuna istinaden ödeme yapmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Dogan Arsiray yazdı:

nasıl dahil ederiz o bilirkişi yi? sonuçta elektrik gitti, gelirgelmez pot diye patladı birşey. miyadı dolmuş dersen, diyecek birşey yok tabi.

priz ile ilgili kim ne diyebilirki? pirize takmamışsındır,kullanmamışsınzdır der geçer üretici.

alma işte. anca düğmeli priz olarak çalışıyor.

Yaşadığınız yerdeki adliyenin sulh hukuk mahkemesine başvurup bilirkişi tespiti istenecek. B.k tv yi inceleyip rapor hazırlayacak. (Elektrik-elektronik müh b.k. ) o raporda şundan ötürü olmuş diyecek b.k. . Ama masrafı 700-900 tl gibi tutar yaklaşık. Haklı çıkarsanız karşıdan alınır rakam. Çıkmazsanız masraf size kalır.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Bi arkadaşım eşi ile evde kavga ederken televizyonu kırmışlar 🙂 sigortadan yenilemişler. Benim televizyon 9 yıllık sony 82 ekran. Maşallahı var. Mehmet abi sigorta yaptı ama televizyonun 9 yıllık olduğunu söylemedim 🙂. Allah sigortaya muhtaç bırakmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Murat Gedik yazdı:

Bi arkadaşım eşi ile evde kavga ederken televizyonu kırmışlar 🙂 sigortadan yenilemişler. Benim televizyon 9 yıllık sony 82 ekran. Maşallahı var. Mehmet abi sigorta yaptı ama televizyonun 9 yıllık olduğunu söylemedim 🙂. Allah sigortaya muhtaç bırakmasın.

Ben de diyorum niye kavgalardan sonra deşarj olamıyorum, hemen sigorta yaptırım tv telefon tablet indireyim, valla çok iyi gelmiştir ha 😵

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Yaşadığınız yerdeki adliyenin sulh hukuk mahkemesine başvurup bilirkişi tespiti istenecek. B.k tv yi inceleyip rapor hazırlayacak. (Elektrik-elektronik müh b.k. ) o raporda şundan ötürü olmuş diyecek b.k. . Ama masrafı 700-900 tl gibi tutar yaklaşık. Haklı çıkarsanız karşıdan alınır rakam. Çıkmazsanız masraf size kalır.

her durumda patlayan televizyon bize patladı yani. 

Mehmet Göktürk yazdı:

adalet?

image.png.c27b706534091321aeb0c019905ebaca.png

eski bir kadın ismidir.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Mart ayında elektrik kesintisi sonrası validenin çamaşır makinesi (miele) bozuldu. Servis düzensiz akımdan dolayı dedi ve kartını değiştirdi. Baya tuzlu.

Ellerinden rapor aldım. Faturası ile beraber dilekçe ile BEDAŞ'a dilekçe verdim. Sonuç raporu;

O tarihlerde bağlı olduğunuz trafoda arıza olmadığı/bakım yapılmadığı, aynı trafoya bağlı diğer kullanıcılardan bir şikayet gelmediği, arızanın bizden kaynaklanmadığı bla bla bla..

Tüketici haklarına müraacat edilse ne çıkar bilemedim, pandemi dolayısıyla bıraktım takibi.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bedaş çözüm odaklı değil zaten telefondan da anlaşılan o, sistem bozuk olmasa ertesi sabah neden PLANLI onarım yapsınlar ki. Yetkili servise gidip gerçekten elektrik şebekesinden kaynaklı arıza var ise bunu raporlayıp TV yi onartıp, hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum. TV çok ciddi hasarlıysa o halde durum başka olur, onun raporuna göre yeni TV talep etmek gerekir ki, durum sonuçlanana kadar TV siz olmayacağı için gidip TV alacağım demektir, külli zarar bana. Orta karar küçük olmayan TV ler 5000 6000 tl şu anda.  PC monitörünü taktım çok kötü oldu ama çocuklar çizgi film izleyebiliyorlar hiç olmazsa. tabi bende bilgisayarsız kaldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Geçmiş olsun çözüm Voltaj regülatörü

https://www.hepsiburada.com/demiriz-msr-10-160-v-250-v-10-kva-monofaze-tam-otomatik-servo-voltaj-regulatoru-p-HBV00000AIQD8

Bu durum bakım kaynaklı görünüyor ancak aynı hatta başka bir kullanıcıda meydana gelen sorun Voltajı çökertebiliyor yaşamışlığımız vardır.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tunçmatik voltaj regülatörü satılıyor. onun gibi bir şey mi lazım?

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

tunçmatik voltaj regülatörü satılıyor. onun gibi bir şey mi lazım?

Ben bu tip regülatörlerden geçmişte bağladım işe yarıyorlar.

https://www.hepsiburada.com/demiriz-msr-10-160-v-250-v-10-kva-monofaze-tam-otomatik-servo-voltaj-regulatoru-p-HBV00000AIQD8

Seçenekler çok...

https://www.hepsiburada.com/ara?q=voltaj+regülatörü

Tunçmatik için bir şey diyemem onu hiç kullanmadım araştırmak lazım.

Bu Gerilim Koruma Röleleride işe yarar ancak düzenleme yapmaz direk keser koruma fonksiyonu , Regülatörler ise gerilimi düzenler.

https://www.lovatoelectric.com/HandlerDoc.ashx?s=18+-+Koruma+röleleri_01_14.pdf&ic=303

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...