İçeriğe Yönlendir

Jetta Bakım Maliyeti

Murat Coşkun

Recommended Posts

Murat Coşkun

Selamlar herkese :) 

Eskiden bir Focus MK 1 im vardı satıp jetta ya geçtim. 

Model 2011 Yeni kasa 1.6 TDI Cay motor denilenden.

Aracı aldığımda birtakım bakımlarını yapacağımı biliyordum. Yapılacak olanlar Baskı balata seti değişicek ve Triger seti ile beraberinde değişmesi gerekenler değişicek.

Parça Fiyatları  kendi araştırmalarıma  göre şöyle (Hepsi Orjinal): 

Triger Seti (bilya kayış vs) 450 tl 

Devirdaim Su popması 300tl civarı

Orjinal Luk marka baskı balata 1050

Vitesim manuel ancak şanzıman yağı değişicek dendi  sanırm yağ : 80-100 tl civarı

V kayışı 60 tl civarı

(Filitre Seti Orjinal Mann marka aldım , Castrol 5-30 yağ aldım bunları fiyara dahil etmeyeceğim işçilik olur sadece) 

Kendi bulduğum orjinal parçaların toplam  fiyatı yaklaşık 2000TL (Düz hesap)

Bi yerden fiyat istedim döncen cevap aynen şöyle: 

Triger seti devirdaim dış kayışı ve bilya antifiriz işçilik : 1850 TL

Debriyaj seti 1050 Luk marka Şanzıman yağı 250 işçilik 500

Bakım işçiliği 150

Toplam 3800 Fiyat çekildi.  Bir sanayi klasiği olan yerse geçireyim gibisinden bir fiyat çekildiğini düşünüyorum  yorumlarınız nedir ?

İstanbul Anadolu yakasındayım varmıdır bu işi düzgün ve yapılması gerken fiyata yapacak tanıdık ustamız? Yorum ve yönlendirmelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bu kadar kapsamlı bakım yapılacaksa İstanbul'a gelmişken Maslak'a geçip Atatürk O.S.de Mekatronik servise gitmenizi tavsiye ederim,  Akif Kahraman 0505 582 93 85

Yorum bağlantısı
Murat Coşkun

Ankarada bacanağın ustası, elemanları hep vw servisinde çalışmış oldukça kaliteli hizmet veren bir yer, bugün fiyat verdi sadece işçilik 1000 tl tanıdık olduğu ve ilk defa götürceğim için de 800 tl işçilik alırm parçaları kendin al dedi. Parçacıları arayıp birkaç yerden tekrar fiyat aldım aşağı yukarı gerçekten 2000 tutuyor, toplam maliyeti 2800. İstanbul'dan Ankaraya gidicez artık.

Böyle kazıkçı insanlara para yedirceğime uzak yakın farketmez giderim her yere.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...