İçeriğe Yönlendir

Lpg Sıcaklık ve Basınç Ayarı

Salih Özen

Recommended Posts

Salih Özen

Merhaba belki yardımım dokunur diye bu konuyu açıyorum. İnternette gezerken lpg ile ilgili bir şey buldum. Belki çoğu lpg ustası bunu bilmiyordu. Konuya gelecek olursak, Gaz sıcaklık ve basınç ayarı varmış. Ben size link vereyim orası daha iyi anlatıyor. Ben o ayarı yaptım. Performans ve çekişi çok güzel oldu. Yakıt sarfiyatım azaldı. Tavsiye ederim bu ayarı, bir de yol ayarını yaparsanız tadından yenmez. Link bu 

https://mscsi.net/destek/konu/lpg-sistemlerinde-gaz-yasasina-goere-sicaklik-ve-basinc-duezeltmeleri.943/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Her mevsimde regülatör basınıncının değişilmesinden mi bahsediliyor? 

Yorum bağlantısı
Salih Özen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Her mevsimde regülatör basınıncının değişilmesinden mi bahsediliyor? 

Bir nevi onun gibi bir şey, ama şöyle bir şey var bu ayarı yaptıktan sonra örnek veriyorum. Sıcaklık 45 dereceyi buldu diyelim 1.07 bar basınç veriyor. Yani sizin dediğiniz gibi mevsimlik basınç ayarı ama her zaman regüülatör ile oynamayacaksınız araba 60 dereceyide bulsa ideal basıncı ayarlıyor. Ama bir sorun var sorunda denmez de, kalibrasyon ayarı yapar iken sıcaklık ve basınca bakarak bu uygulanacak. Biliyorsunuz kalibrasyon yaptıktan sonra tüm veriler gider. Tekrardan ayar yapmak zorunda kalırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Salih Özen yazdı:

Bir nevi onun gibi bir şey, ama şöyle bir şey var bu ayarı yaptıktan sonra örnek veriyorum. Sıcaklık 45 dereceyi buldu diyelim 1.07 bar basınç veriyor. Yani sizin dediğiniz gibi mevsimlik basınç ayarı ama her zaman regüülatör ile oynamayacaksınız araba 60 dereceyide bulsa ideal basıncı ayarlıyor. Ama bir sorun var sorunda denmez de, kalibrasyon ayarı yapar iken sıcaklık ve basınca bakarak bu uygulanacak. Biliyorsunuz kalibrasyon yaptıktan sonra tüm veriler gider. Tekrardan ayar yapmak zorunda kalırsınız.

Evet, Önce regülatör sonra lpg ayarı.  Ama bunu her mevsim değil de yazlık kışlık yapmak daha mantıklı. Uğraşılmaz yoksa

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...