İçeriğe Yönlendir

C-Max Gizli Özellik Açma

Kadir Baştürk

Recommended Posts

Kadir Baştürk

Arkadaşlar merhaba,

2011 Yeni kasa 1.6 tdci titanium bir aracım var. 

Devirli otomatik kilitleme özelliğini açmak için bir tane modifiyeli özellik açma cihazı aldım. Aşağıdaki resimde seçili olan "BCMii Central Configuration (Main)" modülünden "Engineering modu" ile istediğim değişiklikleri yaptıktan sonra HS/MS ve kontak aç/kapa talimatlarına dikkat ederekten "Write" yaparak işlemi tamamlıyorum. Hiç bir hata almıyorum. Tekrar giriş yaptığımda değişiklik yapılmış görünüyor. Hatta "Focccus" ile de girdiğimde, değişiklikler yapılmış olarak görünüyor. Ama yapılan değişiklikler aktif olmuyor. Kaç kere denesem de, "Devirli oto kilitleme" aktif olmuyor. Sizce ne yapmalıyım, bilen arkadaşlardan yardım rica ederim.

5DopkY.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Kadir Baştürk yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Devirli otomatik kilitleme özelliğini açmak için bir tane modifiyeli özellik açma cihazı aldım. Aşağıdaki resimde seçili olan "BCMii Central Configuration (Main)" modülünden "Engineering modu" ile istediğim değişiklikleri yaptıktan sonra HS/MS ve kontak aç/kapa talimatlarına dikkat ederekten "Write" yaparak işlemi tamamlıyorum. Hiç bir hata almıyorum. Tekrar giriş yaptığımda değişiklik yapılmış görünüyor. Hatta "Focccus" ile de girdiğimde, değişiklikler yapılmış olarak görünüyor. Ama yapılan değişiklikler aktif olmuyor. Kaç kere denesem de, "Devirli oto kilitleme" aktif olmuyor. Sizce ne yapmalıyım, bilen arkadaşlardan yardım rica ederim.

5DopkY.jpg

ElmConfig bağlanıyorsa bir de onunla deneyin,hem de kilitlenme hızı da ayarlanabilir.

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Baştürk
Mehmet Unkun yazdı:

ElmConfig bağlanıyorsa bir de onunla deneyin,hem de kilitlenme hızı da ayarlanabilir.

Bir o kaldı zaten denemediğim. Herkes Forscan yada Focccus ile işlemlerini yapıyor ama bende neden işe yaramıyorsa ElmConfig ile de o sebepten işe yaramaz diye düşünüyorum. 

Ama son şans ElmConfig ide deneyeceğim.

Başka önerisi olan arkadaşlarım var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Tam hatırlayamıyorum ancak başka bir modülün içinde bir ayar daha vardı o açılmadan aktif olmuyordu. Bütün modüllere bağlanıp menülerin resimlerini eklerseniz yönlendiririm

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Kadir Baştürk yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

5DopkY.jpg

Beyinden açtıktan sonra;
Kontağı 1 tık açın, aracı çalıştırmadan. 3 kez konsoldaki kapı kilitlemeye arka arkaya basın, sonra kontağı kapatıp 3 kez daha basın, kontağı tekrar açınca dın diye bir ses duyacaksınız. bu uyarı dın dın yapana kadar kitleme tuşuna basın. Bu sefer çalışacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Baştürk
(düzenlendi)
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Beyinden açtıktan sonra;
Kontağı 1 tık açın, aracı çalıştırmadan. 3 kez konsoldaki kapı kilitlemeye arka arkaya basın, sonra kontağı kapatıp 3 kez daha basın, kontağı tekrar açınca dın diye bir ses duyacaksınız. bu uyarı dın dın yapana kadar kitleme tuşuna basın. Bu sefer çalışacak

Merhaba Ahmet bey,

İlginiz için teşekkürler öncelikle. Evet maalesef bunu daha önceden çok defa denedim ama yine de olmadı.

Ü.Emre Kartal yazdı:

Tam hatırlayamıyorum ancak başka bir modülün içinde bir ayar daha vardı o açılmadan aktif olmuyordu. Bütün modüllere bağlanıp menülerin resimlerini eklerseniz yönlendiririm

Merhaba Emre bey,

Konu görseldeki hangi modüllerin resimlerini çekmeliyim? Mesela ABS modülüne girmeme gerek yok sanırım. Açıkçası çok kurcalayıpta başıma iş açmaktan korkuyorum. 

tarihinde Kadir Baştürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Kadir Baştürk yazdı:

Merhaba Emre bey,

Konu görseldeki hangi modüllerin resimlerini çekmeliyim? Mesela ABS modülüne girmeme gerek yok sanırım. Açıkçası çok kurcalayıpta başıma iş açmaktan korkuyorum. 

Sadece Configuration yazan modüllere girmeniz yeterli. Hangisinin içinde olduğunu hatırlayamadım, herhangi bir reset, relearn, backup ve as built kelimelerini içeren yerlere girmeyin. Çıkış yaparken stop yapın write vs demeyin yeterli. 

Yorum bağlantısı
Kadir Baştürk
Ü.Emre Kartal yazdı:

Sadece Configuration yazan modüllere girmeniz yeterli. Hangisinin içinde olduğunu hatırlayamadım, herhangi bir reset, relearn, backup ve as built kelimelerini içeren yerlere girmeyin. Çıkış yaparken stop yapın write vs demeyin yeterli. 

Anlıyorum. O zaman sadece iki seçenek var, "RCM Module Configuration" ve "IPC Module Configuration"

IPC ye daha önce girmiştim ve oranın içi boş. O zaman sadece RMC ye bakmam lazım. 

Akşam bakıp resim alırım.

Yorum bağlantısı
Kadir Baştürk

Sizce açılan özelliklerin aktif olmamasının ROM güncellemesi ile bir alakası olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Kadir Baştürk
Kadir Baştürk yazdı:

Anlıyorum. O zaman sadece iki seçenek var, "RCM Module Configuration" ve "IPC Module Configuration"

IPC ye daha önce girmiştim ve oranın içi boş. O zaman sadece RMC ye bakmam lazım. 

Akşam bakıp resim alırım.

Emre bey,

RCM modülüne de giremiyorum maalesef. "Servis prosedürü kesildi" diyerekten hata veriyor. Sadece aşağıdaki pencereye girebiliyorum.

oBVuQ9.png

Kadir Baştürk yazdı:

Bir o kaldı zaten denemediğim. Herkes Forscan yada Focccus ile işlemlerini yapıyor ama bende neden işe yaramıyorsa ElmConfig ile de o sebepten işe yaramaz diye düşünüyorum. 

Ama son şans ElmConfig ide deneyeceğim.

Başka önerisi olan arkadaşlarım var mıdır acaba?

@Mehmet Unkun bey maalesef ElmConfig çalışmıyor. Anladığım kadarıyla CMax I ler için çalışan bir program. Benim aracım CMax II.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Kadir Baştürk yazdı:

Emre bey,

RCM modülüne de giremiyorum maalesef. "Servis prosedürü kesildi" diyerekten hata veriyor. Sadece aşağıdaki pencereye girebiliyorum.

oBVuQ9.png

@Mehmet Unkun bey maalesef ElmConfig çalışmıyor. Anladığım kadarıyla CMax I ler için çalışan bir program. Benim aracım CMax II.

Zaten buradan aktif etmenize rağmen çalışmıyor, bahsettiğim o menüden kaynaklı. Diğer modüle bağlanabilmeniz gerekir ancak kablonuz kaynaklı erişim sağlayamıyorsunuz ya da forscan yapamıyor. Focccuss üzerinden de modüllere erişimi deneyin aynı işi oradan da yapabilirsiniz. Yine görüntüleri eklerseniz yönlendiririm

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Kadir Baştürk yazdı:

Emre bey,

oBVuQ9.png

Evet, Elmconfig focus 2 ve c max 1 için dediğiniz gibi. Ben sadce bir öneride bulundum.Korna vb. de açılıyor yeni kasada, başka şeyler açmayı denediniz mi?

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Arkadaşlar bende mk3 mondeo için gizli özellikleri nasıl aktif hale getirebileceğimiz kısa bilgiler var fakat fotoğraf yükleyemiyorum foruma fotoğraf yükleyebilen bir arkadaş mesaj atarsa bana watsaptan gönderirim oda forumdan paylaşır faydalı olabilir numaram 05534553815

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ersen şahin yazdı:

Arkadaşlar bende mk3 mondeo için gizli özellikleri nasıl aktif hale getirebileceğimiz kısa bilgiler var fakat fotoğraf yükleyemiyorum foruma fotoğraf yükleyebilen bir arkadaş mesaj atarsa bana watsaptan gönderirim oda forumdan paylaşır faydalı olabilir numaram 05534553815

Ersen bey, hızlıresim gibi bir foto pylaşım sitesine resimleri yükleyip linkini burada palaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Kadir Baştürk
Mehmet Unkun yazdı:

Evet, Elmconfig focus 2 ve c max 1 için dediğiniz gibi. Ben sadce bir öneride bulundum.Korna vb. de açılıyor yeni kasada, başka şeyler açmayı denediniz mi?

İç bölge denetimini açmıştım ama onu açınca da motor kaputu açık uyarısı geliyor ekrana, o yüzden kapattım onu tekrardan.

Yorum bağlantısı
Kadir Baştürk

Tam olarak şu videodaki gibi işlemlerimi yapıyorum. Tertemiz hiç bir hata almadan işlemi tamamlıyorum ama neden açılmıyor anlamıyorum.

Heskes de bu şekilde açmış.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sinan Kaya
(düzenlendi)

merhaba bir iki sene önce bende Focccus programı ile aktif ettim ama o kadar ugraşmadım sorunsuz şekilde de kullanıyorum.Yakın zaman da km degiştirme icin tekrar baglantı kuracagım ayrıntılı resim yüklemeye calışırım.Yanlış anlaşılma olmasın km degiştirme derken kapı kilit hız km si cünki arac hareket eder etmez kilitliyor o da iyi olmuyor yeri geliyor parktan cıktıktan sonra cocukları alacak oluyorum hemen kilitlemiş oluyor onun icin hızını yükseltecegim.Yanlış hatırlamıyorsam ElmConfig  ile baglantı kuramazsınız işe yaramaz yani

tarihinde Sinan Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Baştürk

Bugün şehirdışından bu işlerle ilgilenen bir arkadaş geldi ve 200 TL ücret ile özellikleri aktif edecekti ama o da aktif edemedi. Ama ben hariç diğer arkadaşların araçlarındaki özellikleri aktif etti. Neden aktif olmuyor, benim arabamda ne farklı da açılamıyor bu özellikler. Vardır mutlaka bir sebebi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Kadir Baştürk yazdı:

Bugün şehirdışından bu işlerle ilgilenen bir arkadaş geldi ve 200 TL ücret ile özellikleri aktif edecekti ama o da aktif edemedi. Ama ben hariç diğer arkadaşların araçlarındaki özellikleri aktif etti. Neden aktif olmuyor, benim arabamda ne farklı da açılamıyor bu özellikler. Vardır mutlaka bir sebebi.

Güncelleme falan gerekebilir. Eski kasa c max bazı özellikleri açabilmek için gösterge romunu güncellemek gerekiyordu. Yoksa açılmıyordu.

Yorum bağlantısı
Kadir Baştürk
Mehmet Unkun yazdı:

Güncelleme falan gerekebilir. Eski kasa c max bazı özellikleri açabilmek için gösterge romunu güncellemek gerekiyordu. Yoksa açılmıyordu.

Bende güncellemenin işe yarayacağını düşünüyorum ama özellik açan arkadaş "onunla alakası yok, bazı modellerde ne yaparsan yap açılmıyor" dedi. Başka illerdeki özellik açan arkadaşlara da bir göstereceğim artık.

Bir tek otomatik kilitleme özelliği açtırmak için çektiğimiz eziyete harcadığımız paraya ve zamana yazık. 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Salihkeleş

İyi günler ben forscan uygulaması ile bağlandım araca ve sözde gizli özellik aktif ettim ama tekrar okuttuğumda seçtiğim tikler tekrardan pasif hale geliyor. Aktif olmuyor gizli özellikler sorun nedir. Başka program mi denemek lazım yardımcı olur musunuz?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Neyi açtınız gizli özellik olarak. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tik attıktan sonra write (yaz) diyorsunuz değil mi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...