İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Gezi Aracı Hacıyatmaz

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Bursa'da Hasan Duman’ın (62), yeğenleri ve kardeşleri ile ürettiği elektrikli 2 tekerlekli araç ilgi gördü. Son halini alana kadar defalarca şekil değiştiren aracına ''Hacıyatmaz'' ismini veren Duman, çok sayıda sipariş aldıklarını dile getirdi.

https://otomobil.haber7.com/otomobil/haber/2989438-elektrikli-arac-haciyatmaza-siparis-yagiyor

Düşünce güzel, araç iyi ama vizyon yok. Trafiğe kapalı alanda profesyonel çekimler yapsalar, çok büyük satışlar yapabilirler. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yatayda Çok salınım yapıyor. Daha hızlı işlemcilerle hızlı tepki vermeli. 

Ama bi vizyonsuzluk var :) türk insanı yol verilince çok acayip şeyler yapabiliyor ama sonunu bağlayamıyoruz bi türlü. Anka s ve bayraktar da örneği çok iyi yaşandı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yavaş olarak gezinmek için güzel bir araçtır. Yıllarca bu yapıldı güzel örnekleri var. Fren için yere basan manuel kol işe yarayabilir. El frenli gibi mekanik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ne kadar zor şartlarda çalışıldığı mahalleden anlaşılıyor. Güzel ingilizce konuşan giyimli erkekler üniformalı bayanlar ve bir fabrika görünümü yer olsa sahilde denemiş olsalar zaten müşteri hazır. Şimdi bunlara bir de polis ceza keserek tam sıfrıra indirir kafalarına vururuz.

Bu bir icat değil ama güzel bir endüstriyel ürün. Satışı da mümkün. Acil fren işi ortadan yere kazık el fren pabucu ile çözülür. Zaten yavaş gidecek alet. trafiğe çıkacak değil. 

Çinli hemen yapmış paketlemiş fiyatını koymuş satıyor, biz ise yok şöyle yok böyle fren yapsa diye adama vuruyoruz: Adamın gezdiği mahalle çalıştığı dükkan manidar.

https://www.alibaba.com/product-detail/Jurassic-World-gyrosphere-Le-Bar-Car_60292940970.html

yabancı yapınca sanırız ki tanrı yapısı:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bunları zaten var diye paylaşmıyorum. Çalışma şartları ve tepkimizi değerlendirmeniz için paylaşıyorum

Erhan Doruk yazdı:

...

Düşünce güzel, araç iyi ama vizyon yok. Trafiğe kapalı alanda profesyonel çekimler yapsalar, çok büyük satışlar yapabilirler. 

Vizyon ne adamın ağzında diş kalmamış ülkenin saçmalıkları arasında..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Ben de izledim tabii daha önceden üretilen aynı tip araçlar mevcut. Yapan amcamız 10 bin liraya mal ettiğini söylüyor. Bana ürün sadece biraz kaba geldi yani sahilde onu sürerken kordonun genişliğine göre biraz sıkıntı olabilir gibi.. Ama olsun uğraşmış ve 2 tane yapmış :) 

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
(düzenlendi)

Geçen hafta Nevşehir Göreme'de bi arkadaş ile atv gezintisi yaptık. Çok zevk aldık. Etrafımızı daha iyi keşfettik. Bu araçlar ile uygun etkinlikler yapılabilir. Hem atv gibi benzinli ve gürültülü de değil.

tarihinde Murat Gedik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

haberin altına yorum yazmıştım aynısı yazıyorum, bitane olsa 5 km işe gidip gelirdim tek kişilik olanı ile o derece beğendim ben, ayrıca geliştirilerek, hava alanlarında , hastanelerde, otellerde heryerde kullanımı olabilir, askeri alanda bile kullanım sağlanabilir.

imkan varsa herşey olur, ne olmuyorsa imkansızlıktan olmuyordur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

İlk defa gördüm çok beğendim. Gidip bulacağım bu amcayı.

Bir üst modeli olarak plaj sandalyesi değil şezlong olabilir. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

iki kişilik model ile 2014 de çinde üretilen modelinden çokça esinlendiği belli, koltuklar , hoperlor yerleri ve iskelet neredeyse aynı. Önemli olan esinlenmek değil, kendisinin yapabilmesi. Ancak çinliler çokten ticari bir ürün oluşturmuş hatta CE belgesini bile almış satmaya çalışıyor.

http://turkish.coinoperatedarcademachines.com/sale-10806057-24-v-kiddy-ride-machine-rolling-ride-happy-car-3s-in-playground-and-amusement-center.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ondan esinlenme yok. (muhtemel haberi yok belki resmini gördü bir yerde videosunu izledi o kadar) Bu aslında jurassic parkta çıkan ve daha önceleri de 50 lerde 60 larda çıkan bir araç. tek tekerlisi de var. 

Biz de satmaya çalışabiliriz. Çinli yapmış diye geri durmanın anlamı yok. Biz farklı yaparız, arabesk yaparız, ses sistemi koyarız koyarız da koyarız. Nargile bile koyarız. Ama sorun vatandaşın ağzında diş kalmamış. Ben orda takıldım.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Başlığı okuyunca tek tekerlisinden sandım. 2 tekerlisi de güzel olmuş. Adam kim bilir hangi koşullarda üretti. Çinlilerdeki teknoloji böyle adamlarda olsa kim bilir neler çıkar ortaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Mehmet Göktürk yazdı:

Ondan esinlenme yok. (muhtemel haberi yok belki resmini gördü bir yerde videosunu izledi o kadar) Bu aslında jurassic parkta çıkan ve daha önceleri de 50 lerde 60 larda çıkan bir araç. tek tekerlisi de var. 

Biz de satmaya çalışabiliriz. Çinli yapmış diye geri durmanın anlamı yok. Biz farklı yaparız, arabesk yaparız, ses sistemi koyarız koyarız da koyarız. Nargile bile koyarız. Ama sorun vatandaşın ağzında diş kalmamış. Ben orda takıldım.

abi vatandaş elde imkanlarla zatan yapacağını yapmış, biri elinden tutsa işin başında dursa yeter aslında, şahsen benim durumum olsa vatandaşla görüşür anlaşır birkaç mühendis arkadaş bulup aracı daha da geliştirir abiyide işin başına üretime verir daha teknolojik olanlarını üretip pazarlardım. hem abide bişeyler kazanır diş de yaptırırdı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Bu araç ile seyehat edemem , miğdem bulanır. Oturma düzeni stabil değil.

bu mudur yorumlar? "seyahat" aracı değil zaten bu. eğlence. bir video var onu paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...