İçeriğe Yönlendir

Mercedes w124 E200 .:KahveBela:.

Talha Bilgi

Recommended Posts

Talha Bilgi
Sani Gerşon yazdı:

Cruise control'un tehlikeli durumlarda devreden çıkarılması için olan tuş değil mi bu?

Yok Gaz pedalı altında olan bir tuş, gaza dip bir şekilde basınca vites düşürüp yüksek devirde kullandırıyor... Tokat tuşu :D

pic02.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Talha Bilgi

Aracıma luqi moolly subap temizleyici ve luqi molly enjektör temizleyici almıştım ilk depoda subap temizleyici bitirdim akabinde çeyrek depo normal benzin akabinde tekrar benzin alıp enjektör temizleyici uyguladım.

0-100 testi yaptım 12.9 saniye gibi aldı bir kaç kez denedik 12.8 12.9 13 ve en son gene 12.9 değerini aldık. Araç çekişinde fark hissettim, 180 civarı hızlanmalarda daha rahat davranmaya başladı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hava filtren yeni mi? Hava filtresi çok fark ettirir, özellikle orjinal olanı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Hava filtren yeni mi? Hava filtresi çok fark ettirir, özellikle orjinal olanı.

hava filtrem orjinal ama orta yani geçen açtım çok kirli değildi genede hava tuttum. orjinal bulamaz isem konyada MANN felan iyimidir abi ?  Birde w124 otomatik e200lerin 0-100 hızlanma verisine tam ulaşamadım. Bir alman sitesinde 12.8'den bahsediyor m111 136bg otomatik için ama w210 mu w124 mü bilemedim

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Mann filtre genel manada iyidir. Ama orjinali hangisi @Mustafa Tüfekçi daha iyi bilir. İnternette kesin bulunur zaten.

Şurda manuel W124 E200 için (1993 model) 11.5 sn diyor.

https://www.ultimatespecs.com/tr/araba-teknik-ozellikler/Mercedes-Benz/2241/Mercedes-Benz-W124-Sedan-E-200.html

Manuel Vites için abi bu bilgi . Benimki Otomatik. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yıldızlı filitre aldım 80 liraya bandrollü hemide. 

ben filitre olarak ya yıldızlı ya hengst alıyorum. mann Bosch  wunder fil vs para verip almam . ama hep piyasa onları kullanıyor. soktugumde onlar çıkıyor ne yazikki

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

0-100 işine girmedim iddiası yok bir de pilotaj fark ediyor manuel de zaten.

top speed de düzde 190 gibi  idi bakim öncesi. Ankara'da çevre yolunda 220 ye kadar gördüm ama ateşleme çok iyi değildi o zaman. şimdi bujiler değişti. bobin ve kabloda değişimi yapacam belki sonra. bir de emiş işi sensörü değişmek lazım. maf yok bunlarda  onun yerine onemli bı sensör o var

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

yıldızlı filitre aldım 80 liraya bandrollü hemide. 

ben filitre olarak ya yıldızlı ya hengst alıyorum. mann Bosch  wunder fil vs para verip almam . ama hep piyasa onları kullanıyor. soktugumde onlar çıkıyor ne yazikki

Peki üstad internetten temin ediyor iseniz site adresi vs alabilirmiyim. Güvenli bir yer olursa benim içinde iyi olmuş olur. Teşekkür ederim.

Dün biraz polen filtresi olayını araştırdım. Bir kaç forumda bazı w124'lerde olduğu bazılarında olmadığını okudum. Yeri ise silecek altındaymış. Tam kapak açamadım ama sanırım buldum ve hali içler acısı, eski sahibini arayıp sitem ettim.. "Valla abi kaç model araba polen filtresi olacağını bilemedim ustalarda demediki" diyerek savundu bende azcık hak verdim....

3140b06d3823b30eda18955ef951ea5a.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Sinan Akgöl yazdı:

Overdrive tuşunun Tr'deki karşılığı roket tuşu 

Hayır over driver bam başka bişi. Mühtemelen sökülen kickdown tuşudur .

Over drive son vitesde kullanılan bazı menzil uzatıcı ve tüketimi düşüren mekanizmalara verilen genel isim. Direct drive 1 ise over drive oranı 0,7 0,8 gibi değerler oluyor. 

Over drive aynı zamanda Tork konverter klidini veya arkadan çekişli arabalarda difransiyel üzerinde fazladan dişli sistemini aktif ediyor.  Her şey menzili uzatmak tüketimi düşürmek için. 

Talha Bilgi yazdı:

Yok Gaz pedalı altında olan bir tuş, gaza dip bir şekilde basınca vites düşürüp yüksek devirde kullandırıyor... Tokat tuşu :D

Bunun adı Kickdown tuşu. Literatürde öyle geçer. Arıza halinde bu isimle aratırsan parçaya daha kolay ulaşırsın. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Talha Bilgi yazdı:

Peki üstad internetten temin ediyor iseniz site adresi vs alabilirmiyim. Güvenli bir yer olursa benim içinde iyi olmuş olur. Teşekkür ederim.

Dün biraz polen filtresi olayını araştırdım. Bir kaç forumda bazı w124'lerde olduğu bazılarında olmadığını okudum. Yeri ise silecek altındaymış. Tam kapak açamadım ama sanırım buldum ve hali içler acısı, eski sahibini arayıp sitem ettim.. "Valla abi kaç model araba polen filtresi olacağını bilemedim ustalarda demediki" diyerek savundu bende azcık hak verdim....

3140b06d3823b30eda18955ef951ea5a.jpg

taranlar Mercedes var face'de İzmit'te esnaf ben direk ordan alıyom kargo yapar. polen işine gelince hepsinde yok. bende çıkmadı mesela.  o bakalitleri dikkatli sök. ben soktum temizledim geri taktım cam fitili gidiyor . mecbur siyah silikon takviyesi yaptim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Talha Bilgi

c5809bb698adf829cdd509f14f3886d8.jpg

Schönek Orjinal paspas seti aldım... 250.TL Yalnız paspas çok ağır be ya.... :) 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

İlk bakım;
545.000
6 litre castrol magnetic yağ
Yağ filtre mann
Hava filtre mann
Polen filtre meyle
Benzin filtre hengst
Gaz pedal ayar
Soğutma suyu tamamlama
Soğutma suyu kapak değişimi

Direksiyon boşluk ayar
İç-dış, motor ve alt yıkama ile teslim aldım.

983fefe8e9a07f65f5be1eb883516220.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Talha Bilgi yazdı:
Schönek Orjinal paspas seti aldım... 250.TL Yalnız paspas çok ağır be ya.... :) 

Hayırlı olsun.. Hammaddeden çalmamışlar demek :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Hayırlı olsun. Yıldız tasarımı her yaşta yakışıklı km az bile yapmış. Birde sanırsam dış ısı göstergesi radyatöre temas ediyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Mustafa Tüfekçi yazdı:

kutudan ayar mi yaptılar boşluk için. 

Manifoldun ordan boşluk alınıyormuş...  O şekilde yapıldı

Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Maşallah,çok hoş.

Teşekkür ederim.

Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlı olsun.. Hammaddeden çalmamışlar demek :) 

Aynen abi :D

Fedai Özoğlu yazdı:

Hayırlı olsun. Yıldız tasarımı her yaşta yakışıklı km az bile yapmış. Birde sanırsam dış ısı göstergesi radyatöre temas ediyor olabilir.

Evet farkettim, bir dahaki sefere bakayım ona da inşallah. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Uzun araştırmalar, kullanıcı görüşleri ve önceki kullandığım wr d-4 den aldığım izlenimler ışığında 195/65R15 Nokian WR D5 Snowproof lastikleri taktım.

Bu arada Sinyalleride turuncu sinyal ile değiştirdim. Depo marka

GFwHy9.jpg

HtCUWa.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bunları dört mevsim şeklinde kullanabilir miyiz? 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

4 mevsim olanlar weatherproof... Bunlar yazın kullanıma uygun olmaz kanısındayım hem fren mesafesini uzatır, hem cıyyak cıyyak öter hemde lastik erkenden biter... Ben bile erken taktırdım zira yazlık lastiklerim kötü idi abs devereye sık sokuyordu , o yüzden şimdiden taktım. Mesela bizim arabalar arkadan itişli önceden sert girip yanladığım yerlere daha sert girsem de lastik tutuyor salmıyor... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Komşuda gördüm yazın kış lastiği ile geziyordu dişler yeni gibiydi, 2 ay sonra baktım dişler çok kötü olmuş. Sıcağa gelmiyor kış lastiği.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Aracın kaloriferi iyi ısıtmıyordu, kalorifer tıkalıdır diye ilaçla makineye bağladık azcık canlanır gibi olsada hoşuma gitmedi hafta başı Avrupa'dan yanımda getirdiğim Kalorifer radyatörü'nü değiştirdik, şimdi inşallah sauna gibi oldu...

Ürün orjinal Hella Berh Tr'de geçen haftalarda sorduğumda 750 TL dediler, ben 40 Euro'ya getirdim. Göğüs üst bölge sökülüp değişim oldu.

OwI9Qv.jpg

uc3PLe.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...