İçeriğe Yönlendir

Yol Şeritlerinde Kullanılan Boya Lekesi

İsmail Sefer

Recommended Posts

İsmail Sefer

Herkese hayırlı günler. Yakın zamandan bi akrabam Dacia Stepway araç aldı. Ancak resimlerde göründüğü gibi eski sahibi yeni yapılan oto yol çizgisinin üstünden geçmiş ve kaportaya boya sıçramış. Temizlemek için öneriniz nedir? Gaz yağı denemiş geçmemiş.

awadCf.jpg

EIDQcf.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

epoksi boya türüdür herhalde.  2000 zımpara,pasta cila tek seçenek. plastikler ise boyanacak. çıkmaz oradan.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Daha az miktarda sıçrayan bir boya için aseton denemiştim işe yaramıştı. Küçük bir kenarda denenebilir.

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
Dogan Arsiray yazdı:

saf aseton plastiği eritip parlatır.

Kaporta kısmında denesek?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

verniğe zarar verirmi emin değilim. sonuçta saf aseton bilinen en güçlü çözücüdür.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Kaportada pasta cila, plastikte boya olacak. Başka yolu yok. Aseton verniğe çok zarar verebilir. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Dogan Arsiray yazdı:

verniğe zarar verirmi emin değilim. sonuçta saf aseton bilinen en güçlü çözücüdür.

Saf aseton farklı bir şey mi bilmiyorum ben bildiğim tek çözücü olan oje için kullanılan kozmetik ürünü asetonu kullandım 😅 belki saf değildi belki de az kullandım zarar vermedi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

Bence selülozik tiner daha güçlü. Arabada kullanılmasın tabi :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Ben herşeyi denedim çıkmıyor. Sadece boyacilardaki kazıma aletiyle sıfır kazirsaniz biraz temizleniyor.

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
Mehmet Cihat yazdı:

selülozik tiner denediniz mi ?

Henüz bişey denemedik nokta atışı bir çare bulan olur mu diye beklemedeyiz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Henüz bişey denemedik nokta atışı bir çare bulan olur mu diye beklemedeyiz.
Ben normal boya lekesini çıkardım tinerle daha önce ama selülozik olanla deneyebilirsiniz
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...