İçeriğe Yönlendir

Port Bagaj

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk
(düzenlendi)

değerli dostlar;

yakın zamanda uzun yola çıkacağım. aracım 2006 ford fiesta. 

port bagaj taktırmayı düşünüyorum. ayakları montajı dahil 800 lira gibi bir fiyat aldım.  fiyat araştırmalarım devam ediyor. 

daha önce taktıran oldu mu?  sağlamlık konusunda çok tedirginim. 

ne önerirsiniz? güvenlik açısından  takmalı mıyım takmamalı mıyım ? 

7 aylık bebeğimiz var. eşyaları sığmıyor. o yüzden düşünmeye başladım. dönüştede kesin birşeyler eklerim. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence ikinci el ama montblanc, thule gibi birşey almalısınız. çok dandik ucuz olanlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
harika çözüm bence! ıslanmadığı sürece çok mantıklı.
Su geçirmiyor. Aksoy tuningten almıştım ama şimdi göremedim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
MasterCar Blueporter Araç Tavanına Eşya Bagajı 350,00 TL yerine 149,00 TL
https://urun.n11.com/portbagaj/mastercar-blueporter-arac-tavanina-esya-bagaji-P362306205
Burada var ama Cihat Bey'deki çantadan küçük sanırım. Gerçi ihtiyaca göre 2 adet alınıp  yanyana konabilir. 300 tl ye gelir ve portatif olması avantaj. 
Evet bu benimkinden ufak. Dediğim gibi, bulabilirseniz çok pratik. Ara atkıların üstüne oturtup yükleyebilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bende ara atkı almayı düşünüyorum bu aralar, orijinaline 900 TL dediler , yan sanayi her araca uygun modeller 200 TL .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Evcin yazdı:

Bende ara atkı almayı düşünüyorum bu aralar, orijinaline 900 TL dediler , yan sanayi her araca uygun modeller 200 TL .

Orjinaller ile yan sanayiler arası çok fark var. Alabiliyorsanız orjinal alın. Ya da markalı sağlam bir ürün alın. Yarın öbürgün çadır vs aldığınızda esnemesin kırılmasın. başka sorunlara yol açmasın. 

Orjinallerde değişik özellikler var. en büyük özellik yandan çıkıntı yapmıyor. 

Şu idare eder gibi ama orjjinali gibi olmaz. https://www.hepsiburada.com/erkul-renault-megane-2-2003-2008-ara-atki-wingcarrier-v3-gri-pm-HB00000D62VJ

Cihat Küçükay yazdı:
İnan Çınar yazdı:
MasterCar Blueporter Araç Tavanına Eşya Bagajı 350,00 TL yerine 149,00 TL
https://urun.n11.com/portbagaj/mastercar-blueporter-arac-tavanina-esya-bagaji-P362306205
Burada var ama Cihat Bey'deki çantadan küçük sanırım. Gerçi ihtiyaca göre 2 adet alınıp  yanyana konabilir. 300 tl ye gelir ve portatif olması avantaj. 

Evet bu benimkinden ufak. Dediğim gibi, bulabilirseniz çok pratik. Ara atkıların üstüne oturtup yükleyebilirsiniz.

Bunlar sakat. Ara atkı ve sepet koyduğunuzda (yahut tahta parçası) ağırlık aracın direklerine biner. Bu şekildekinde ise tavan sacına biner. Saç çöker.

Dogan Arsiray yazdı:

bence ikinci el ama montblanc, thule gibi birşey almalısınız. çok dandik ucuz olanlar.

B6 B7 passat alın atkısı bende var orjinal :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ümit Türk yazdı:

değerli dostlar;

port bagaj taktırmayı düşünüyorum. ayakları montajı dahil 800 lira gibi bir fiyat aldım.  fiyat araştırmalarım devam ediyor. 

7 aylık bebeğimiz var. eşyaları sığmıyor. o yüzden düşünmeye başladım. dönüştede kesin birşeyler eklerim. 

Taktırın. Olağanüstü yararlı birşey. Ses yapan yapmayan diye türleri var onları bir inceleyin.yapmayanlar biraz daha zayıf. Araç üstü kereste vb taşıma niyeti yoksa iyi bir marka hepsi uygun. Port bagaja gerek yok çoğu kez. Açık sepet yeterli olabilir. Keyfinize kalmış. Hatta hiçbirşeye gerek yok. Çocuk arabası gibi şeyleri doğrudan barlara bağlayabilirsiniz. ara atkıya.

Bu arada ön kısmına naylon koyun açıktaki ürünlerin, sinek birikir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Öncelikle eşyaları planlı yerleştirmeyi deneyin olmazsa port bagaja yönelin derim. Aracınıza aynı şase bagajı biraz büyük olan fusion aracım vardı. Bagaj 340 lt idi yanlış hatırlamıyorsam. Bir büyük,  bir küçük valiz ve bebek arabası be diğer malzemeleri sığdırabiliyordum. Plaj malzemeleri plaj çantası ile arka orta koltuğa emniyet kemeri ile bağlıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim ASLAN

yıllardır port bagaj kullanırım.

cok sükür bugüne kadar bir zararını görmedim.

tabiki yakıt miktarını biraz artırması dışında.

ha bir de kapalı bir otoparka girerken portbagajı parçalamıştım:))

bir de camı acıp yanımdakine, valla arkada büyük birkaza oldu demiştim)

meğerse kazayı ben yapmışım.

port bagajdan çok ara bar önemli

aracınız için ikinci eli de olsa orjinal ara bar bulursanız çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ümit Türk yazdı:

değerli dostlar;

Ben 2 senedir Fusion ile kullanıyorum. Fusion ile Fiesta aynı araçlar, Fusion hormonlusu. Aynı parçalar olacaktır.

Ses yapıyor benim aldığım, arkada oturan çocuğum jet motoruna benzetiyor sesi :) Bagaj 5 kişilik aileme çok ufak kaldığı için çok önemli oluyor port bagaj. Ben tavanı deldirmedim, kapılara tutunan ara atkıdan aldım. Bir sıkıntı yaşamadım ve her durduğumda kontrol ettim, sorun yok.

Yakıtı artırır biraz rüzgar direncinden dolayı ama afaki rakamlar değil. Hız sınırları içinde asla sorun olmaz. 130 sabit hız ile çok rahat gittim ve Ege'de gezdim. Bir hava da katıyor araca. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Biraz büyük alınırsa dolu yağışına da faydası olur [emoji51]

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Arif Aykın

Yeniden konu açmak yerine buradan devam edelim istedim,

Opel astra j kasa aracım için port bagaj almaya niyetliyim, tavsiye edebileceğiniz ürünler var mıdır, aşırı pahalı olmayacak şekilde, sürekli takılı olmayacak, aracım için ara kuşak orjinali 2500 tl civarı o kadar para vermek yerine bunu düşünüyorum https://urun.n11.com/tasiyici-barlar/paw-pro3-opel-astra-j-black-ara-atkisi-2010-2015-siyah-set-P532452564

tavsiye edeceğiniz ürünler varsa paylaşabilirseniz sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Göktürk yazdı:

iyi görünüyor.

Port bagaj için öneriniz var mı hocam

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Arif Aykın yazdı:

Port bagaj için öneriniz var mı hocam

bütçe olayı.. ikinci el alırdım o kısmı iyi bir markanın. 

diğer durumda her daim tercihim mont blanc olur. thule pahalı.

sarı sitede çok var

sarı sitede çok var

port bagaj yerine sepet almak avantajlı olabilir. üstüne bavul vs koyabilirsin yahut sandık, karpuz, aygaz tüpü vs.

benim port bagajım yok. mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mehmet Göktürk yazdı:

B6 B7 passat alın atkısı bende var orjinal

Daha duruyor mu hocam onlar :D

Ölçüleri kaça kaç duster a uydurabilimiyim diye geldi aklıma da

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Daha duruyor mu hocam onlar :D

Ölçüleri kaça kaç duster a uydurabilimiyim diye geldi aklıma da

uymaz.. b6 b7 sadece. varsa bakın tanıdık. mutlaka alsın. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Göktürk yazdı:

bütçe olayı.. ikinci el alırdım o kısmı iyi bir markanın. 

diğer durumda her daim tercihim mont blanc olur. thule pahalı.

sarı sitede çok var

sarı sitede çok var

port bagaj yerine sepet almak avantajlı olabilir. üstüne bavul vs koyabilirsin yahut sandık, karpuz, aygaz tüpü vs.

benim port bagajım yok. mesela.

Eski mesajlarınızı da okudum açık bagaj tavsiye etmişsiniz, yağmurlu havalarda sorun olur diye düşündüğümden açık biraz problemli olur gibi düşünüyorum. Birde boyasında problem olursa mesela çizilme vs durumunda pas akıtma falan olursa diye düşündürüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Arif Aykın yazdı:

Eski mesajlarınızı da okudum açık bagaj tavsiye etmişsiniz, yağmurlu havalarda sorun olur diye düşündüğümden açık biraz problemli olur gibi düşünüyorum. Birde boyasında problem olursa mesela çizilme vs durumunda pas akıtma falan olursa diye düşündürüyor.

Alüminyum

Naylon torba kullanırsınız branda vs. Tek sorun hırsızlık o da bir yerden bir yere giderken artık dikkat edilecek 

Benim sepet tahta..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...