İçeriğe Yönlendir

Sürekli Patlayan Bisiklet Lastiği

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Bahçede ne zaman bisiklet ile gezsem lastik patlıyor, Yıldız şeklinde dikenler pek görünmüyor ancak üstünden geçince hemen patlatıyor.

Tamir etmekten bıktım artık. Aracımda lastik tamir spreyi var, son kullanım tarihi yaklaşmış. Bunu bisiklet lastiğine sıksam ne olur?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence olur. ama asıl iyi bir dış lasitk durumu çözüyor. ben CSP markalı elektrikli bisiklet lasitklerini kullanıyorum bunlar patlamıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

schwalbe korumalı lastik alınabilir ama en ucuz yöntem lastik koruma şeridi almak..

örneğin, bunu dış lastiğin içine, iç lastikle dış lastiğin arasına seriyorsunuz iş bitiyor....

https://urun.n11.com/bisiklet-yedek-parca/zefal-jant-koruma-seti-ic-lastik-jant-arasi-2818-mm-P301577558?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI5qqI0Nim6gIVC8ayCh1guwlOEAQYASABEgI_PPD_BwE

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Arka patlak lastiğe tamir köpüğününün yarısına yakınını sıktım. Ön lastiğin havası azdı ona da biraz sıktım. Arka lastik önce normal sertlikteyken sonra taş gibi oldu ve iç lastik sibopun oradan patladı sanırım, köpüğü dışarı fışkırdı.Ön lastik ise halen sağlam , lastiğin havası da iyi, ne çok sert ne yumuşak. Bizim kızın ufak bisikletinin patlak arka tekerine de biraz sıktım, o da şimdilik iyi durumda.

Sonuç olarak, bu köpük bisiklet lastiği tamirinde işe yarıyor. Ancak hava ile temas edince genleştiğinden ve bisiklet lastiği küçük olduğundan az sıkmak gerekiyor.  Tamir köpüğü fiyatı 20 lira civarında iç lastik 10-20 lira arasında . Uzun dönem kullanımda bakalım sorun çıkaracak mı?.

Ama lastik içine kesin birşey almam gerekecek gibi görünüyor. yada çift dış lastiği iç içe sokabilirsem de sanırım faydası olacak.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

O spreyi keşke kullanmasaydınız. Kuruyunca janttan ayırmak imkansıza yakın oluyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Tamir etmekten bıktım artık. Aracımda lastik tamir spreyi var, son kullanım tarihi yaklaşmış. Bunu bisiklet lastiğine sıksam ne olur?

O spreyler genelde dubleks lastikler için kullanılıyor.  Benim oğlumda sürekli o dikenli otlara nişan alıyor. Bazen diken iki taraflı deliyor. Enson lastik zırhı aldım biraz rahatladım. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arka patlak lastiğe tamir köpüğününün yarısına yakınını sıktım. Ön lastiğin havası azdı ona da biraz sıktım. Arka lastik önce normal sertlikteyken sonra taş gibi oldu ve iç lastik sibopun oradan patladı sanırım, köpüğü dışarı fışkırdı.Ön lastik ise halen sağlam , lastiğin havası da iyi, ne çok sert ne yumuşak. Bizim kızın ufak bisikletinin patlak arka tekerine de biraz sıktım, o da şimdilik iyi durumda.

Sonuç olarak, bu köpük bisiklet lastiği tamirinde işe yarıyor. Ancak hava ile temas edince genleştiğinden ve bisiklet lastiği küçük olduğundan az sıkmak gerekiyor.  Tamir köpüğü fiyatı 20 lira civarında iç lastik 10-20 lira arasında . Uzun dönem kullanımda bakalım sorun çıkaracak mı?.

Ama lastik içine kesin birşey almam gerekecek gibi görünüyor. yada çift dış lastiği iç içe sokabilirsem de sanırım faydası olacak.
Cift dis lastikte bisiklet gitmiyor dolma teker daha iyi o derece.
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Lastik olarak bence de Schwalbe marathon greenguard tarzı bir lastik almanız iyi olur. Fiyatları biraz pahalıdır ama çok kaliteli lastikler.

Yorum bağlantısı
Metin Genç

benim oğlum da aynı dikenlere girip sürekli patlatıyordu, bisikletçi arkadaş sağolsun dişi olmayan eski bir bisiklet dış lastiğini iç içe koydu ekstradan yani 2 kat oldu teker. ondan sonra kurtuldum :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Lastik ölçünüz nedir

26 jant klasik dağ bisikleti..

Metin Genç yazdı:

benim oğlum da aynı dikenlere girip sürekli patlatıyordu, bisikletçi arkadaş sağolsun dişi olmayan eski bir bisiklet dış lastiğini iç içe koydu ekstradan yani 2 kat oldu teker. ondan sonra kurtuldum 

Bende başka lastik yok ama bahçede birsürü şıngıl parçası var, onu şerit kesip dış lastiğin içine yapıştırmayı düşünüyorum . Aslında PET bir malzeme olsa, ince ama esnek-dayanıklı süper olur. Para verip zırhlı lastik almak da çözüm ama kendim yapmak istiyorum. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Erhan Doruk yazdı:

Bahçede ne zaman bisiklet ile gezsem lastik patlıyor, Yıldız şeklinde dikenler pek görünmüyor ancak üstünden geçince hemen patlatıyor.

Rubena yada Hutchinson lastikler kullanın. aktif kullanıyorsanz eger patlak sıvısını kullanabilirsiniz donma olmaz kolay kolay . Bisikletin donanımı nedir bilmiyorum ama Bende ki jantlar Shimano mt65 Tubeless Lastikler Hutchinson. iç lastik yok . 2 yıldır bir kere bile patlamadı o kadar dağda antrenman yapmama rağmen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın yazdı:

İç lastik takılmadan evvel pudra serpin içeriye.

ben yapardım o taktiği . kolay yerlerşirdi lastiğin içine aklıma geldi o günler vay bee

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Erhan Doruk yazdı:

yüksek süratte balans yapar diyesim geldi :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

aynisi gencken bizim basimizada gelirdi biz cift ic lastik kullanirdik baya etkili eski bir ic lastik varsa ortadan yarin sibopu kesip atin saglam ic lastigin uzerine gecirin 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bülent Tarakçı

700 X 40 ölçü şehir bisikleti için patlamaya dayanıklı lastik önerilerinizi alabilir miyim? Lastik yamamaktan bıktım.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Bülent Tarakçı yazdı:

700 X 40 ölçü şehir bisikleti için patlamaya dayanıklı lastik önerilerinizi alabilir miyim? Lastik yamamaktan bıktım.

Ben bir dış lastik daha aldım, yanağını biraz kestim içine geçirdim. Epeydir patlamıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Deve çökerten denir o dikene.. 

Deveyi çökerten bisikleti hayli çökertir :)

Bence lastik eskimiştir. Ondan oluyordur.. Bende hep öyle oluyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...