İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araçlara Gelen Fiyat Güncellemeleri

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Muhammet Ali Deli
Sefa Çelik yazdı:

Sonra Ali 1 yıl 50 bin km bindi, 700 bine sattı? 

O iş öyle değil işte hocam. Ali 430 bine alır 1 sene sonra şu anki şartlarda 500 bine sattı diyelim Ali arabasız mı kalacak? Alacağı araba da aynı oranda yükselmiş olacak. Paranın değeri pula döndüğü için de bu süreçte her türlü zarar etmiş oluyor.. Şimdi sizce 2 yıl önceki 100 bin tl ile şu anki 100 bin tl aynı değerde midir?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sefa Çelik yazdı:

2 yıl ingilterede yaşadım. Kıyaslayınca 100 bin pounda alıp 500 pounda satmaktan iyi sanki. Bilemedim...

2 yılda ayçiçek yağı kaç tan, kaç pounda gelmişti?

ingilterede araba motoru değişti diye hapis cezası alan var mı? vesile ile

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bizim gençliğimizde ev parasına Şahin satılıyordu sanki yine o yola doğru ilerliyoruz yada çoktan vardık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

2 yılda ayçiçek yağı kaç tan, kaç pounda gelmişti?

ingilterede araba motoru değişti diye hapis cezası alan var mı? vesile ile

2 yıl ingilterede yaşadığını belirtmek için kurmuş o cümleyi.

Yanlışını söylediğinde cevap olarak ''Doğru veya yanlış'' diye cümleye başlayan birine cevap vermeye bile gerek yok Çağlar abi.

Anlaşılan yaramamış ingiltere havası.

Aytac Sakal yazdı:

Bizim gençliğimizde ev parasına Şahin satılıyordu sanki yine o yola doğru ilerliyoruz yada çoktan vardık.

Yok abi sanmıyorum çünkü evler de yükseliyor çok satılsa da yükseliyor satılmıyor olsa da. Ama olabilir mi? Tabiki olabilir. Bu ülkede hiçbir şeye şaşırmıyorum artık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İngiltere nasip olmadı oraya hiç gidemedim, dünyaya sömürge yaymayı nasıl başardılar gidip incelemek isterdim, en çok 10 downing street binasıını merak ediyorum, tek kapı siyah beyaz , tüm dünyayı yönetiyarlar, Sefa uluslararası ticaret yapabilen bir arkadaşımız , eğitimini de almıştı galiba.

Gördüklerimden en çok Hollanda ya bayılmıştım, tek kat evleri, çiçekleri nefis, tabiat harikası, en ücra köşelerde bile ot yetişiyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhammet Ali Deli yazdı:

O iş öyle değil işte hocam. Ali 430 bine alır 1 sene sonra şu anki şartlarda 500 bine sattı diyelim Ali arabasız mı kalacak? Alacağı araba da aynı oranda yükselmiş olacak. Paranın değeri pula döndüğü için de bu süreçte her türlü zarar etmiş oluyor.. Şimdi sizce 2 yıl önceki 100 bin tl ile şu anki 100 bin tl aynı değerde midir?

O zaman niye satıyor?

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

İngiltere nasip olmadı oraya hiç gidemedim, dünyaya sömürge yaymayı nasıl başardılar gidip incelemek isterdim, en çok 10 downing street binasıını merak ediyorum, tek kapı siyah beyaz , tüm dünyayı yönetiyarlar, Sefa uluslararası ticaret yapabilen bir arkadaşımız , eğitimini de almıştı galiba.

Gördüklerimden en çok Hollanda ya bayılmıştım, tek kat evleri, çiçekleri nefis, tabiat harikası, en ücra köşelerde bile ot yetişiyor :)

Yeşilliği otu sever hollandalılar. :D  Gittiğim ülkeler içinde belki garip gelecek ama en çok Fas'ı ve Çin'i beğendim. Casablanca şehri çok güzel Fas'ın eski bir fransız sömürgesi olmayı iyi değerlendirmiş bir ülke fransa'dan çok faydalanmışlar berberi kültürünü fransız kültürüyle harmanlayıp harika iş çıkarmışlar, Çin'de de Şangay ve Hangzhou şehirlerine gitmiştik iş görüşmelerinden pek gezme fırsatım olmadı ama Çin'e giderkenki önyargılarım tamamen yıkıldı gidince. Şehirleri çok güzel inşa etmişler istanbuluydu londrasıydı halt etmiş, sistemleri işleyişleri harika. Ama çinliler aşırı görgüsüzler onlara göre normal olan şeyler bile bize göre iğrenç.. Avrupa'yı özellikle Birleşik Krallık ve Almanya'yı sevmedim hele BK'ta kasvetli gıcık bir hava var ki sinirlerim bozulacaktı biraz daha kalsam.. Fransa'nın da güneyi çok güzel ve tabi Paris.. Ukrayna rusya finlandiyada da bulundum. Orda kızlar teklif ediyormuş olayı yalan onu söyliyim bi de hepsi sarışın değil :D  ama rahat keyifli insanlar ülkeler buz ama kendileri sıcak benim gözlemlerime göre ruslardansa ukraynalılar daha sıcak daha insancıl. :)  Bu ingilizlerin nasıl bu kadar güçlü olduğunu da bir ara uzun uzun konuşuruz zaman bulursak ama tek kelimeyle ''kömür'' diyebilirim. Başlangıcı bu, Sanayi devrimi sonrası kömür ihtiyacı artmıştı ve Bk'ta kömür istemedikleri kadar fazlaydı. Hızlıca makineleşip üstünlük kurdular. He akıllı adamlar ingilizler ellerindeki gücü her zaman korumayı bildiler ve hep doğru diplomasiyle doğru ata oynadılar o da işin başka bir boyutu. 

Mehmet Göktürk yazdı:

O zaman niye satıyor?

Örnek olarak satıyor. Mesela yani ;)  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhammet Ali Deli yazdı:

.

Örnek olarak satıyor. Mesela yani ;)  

Tartışma çıkıyor. Satmasın :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Konu iyice dağıldı. Sıfır araç fiyatları konuşma yerimi gezdiğimiz yerleri konuşma yerimi anlamadım. Ben amerikadayken böyle değildi buralar[emoji3]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Arda Bülent Güzel yazdı:

Konu iyice dağıldı. Sıfır araç fiyatları konuşma yerimi gezdiğimiz yerleri konuşma yerimi anlamadım. Ben amerikadayken böyle değildi buralaremoji3.png

Sıfır araç alamıyoruz. Ondan oluyo.. Meselenin köken analizine girdik. SP gibi Maslow dan giriyoruz..

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Yorum için farklı ülkeleri gezmeye gerek yok canım ülkemde son durum şöyle. 2 ay önce liste fiyatı 217bin lira olan bir corsa aldım. Şimdiye kadar bir iki zam, vergi dilimi derken araba 281bin oldu. Bu paraya bu araba alınır mı ayrı konu kampanya fiyatı deyip şimdilik 230a satıyorlar. Benim kazancım ise 2 aydır aynıysa demek ki alım gücü düşüyor. Önce aldın kar sanıyorsun ama gün sonunda bir daha aynısını alamayacak haldesin. Yani al sür 500e sat evet doğru ama yenisini almak için bir 500 daha eklemelisin.

5yıl önce 60bin liraya aldığım pug 2008 şimdi almaya kalksam en ucuz dizel manuel 319 bin lira. Yani araç fiyatı 5 katı oldu ama gelirim sadece 1.5 katı oldu.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Sıfır araç alamıyoruz. Ondan oluyo.. Meselenin köken analizine girdik. SP gibi Maslow dan giriyoruz..

bisiklet için bim de sıraya girdik hocam, gerçi onu da alamadık

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Yorum için farklı ülkeleri gezmeye gerek yok canım ülkemde son durum şöyle. 2 ay önce liste fiyatı 217bin lira olan bir corsa aldım. Şimdiye kadar bir iki zam, vergi dilimi derken araba 281bin oldu. Bu paraya bu araba alınır mı ayrı konu kampanya fiyatı deyip şimdilik 230a satıyorlar. Benim kazancım ise 2 aydır aynıysa demek ki alım gücü düşüyor. Önce aldın kar sanıyorsun ama gün sonunda bir daha aynısını alamayacak haldesin. Yani al sür 500e sat evet doğru ama yenisini almak için bir 500 daha eklemelisin.
5yıl önce 60bin liraya aldığım pug 2008 şimdi almaya kalksam en ucuz dizel manuel 319 bin lira. Yani araç fiyatı 5 katı oldu ama gelirim sadece 1.5 katı oldu.

Hocam bu yalın ve basit anlatımla bile anlamayanlar var her şeyden çok ona üzülüyorum.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

10 ay oldu aracımı satalı. Üstüne ötv dolar vb. şokları yaşadıktan sonra bayide kampanyalı fiyatı 387 olan aracın 6 aylık ikinci elini 338 e aldım. Bu fiyat güncellemeleri yakın zamanda durmayacak gibi.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mert Yeldan
Aytac Sakal yazdı:

Ne güzel işte eskiden şahine binerken bir ev parasına şimdi yine bir ev parasına passata biniyorsunuz. Kalkınmışız. :D

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Yeldan yazdı:

Ne güzel işte eskiden şahine binerken bir ev parasına şimdi yine bir ev parasına passata biniyorsunuz. Kalkınmışız. :D

O zamanın şahini, şimdinin passatıydı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Serkan Maden yazdı:

Bu fiyat güncellemeleri yakın zamanda durmayacak gibi.

neden dursun ki? insanlar  borç harç sıfır araba almak için kuyrukta bekliyor. nedeni de ikinci el araçların fiyatının sıfıra yakın olması.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

neden dursun ki? insanlar  borç harç sıfır araba almak için kuyrukta bekliyor. nedeni de ikinci el araçların fiyatının sıfıra yakın olması.

Artı üçkağıdın çok olması

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mahmut Yıldız yazdı:

O zamanın şahini, şimdinin passatıydı.

Hiç değildi de gönlün olsun hadi abi :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Yeldan yazdı:

Hiç değildi de gönlün olsun hadi abi :)

Allah da senin gönlünü hoş etsin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

“İlk 6 ayda satışı gerçekleşen araçlar motor tiplerine göre değerlendirildiğinde, dizel otomobil satışlarının yüzde 21 oranında azalması dikkat çekiyor. Bu dönemde, benzinli araç satışları yüzde 97, hibrit otomobil satışları ise yüzde 340 oranında arttı. Elektrikli otomobillerde 6 aylık artış oranı yüzde 415 seviyesine çıkarken, otogazlı otomobiller de yüzde 61 oranında daha fazla tercih edildi. Böylece, pazardaki otomobillerin yüzde 65'i benzinli, yüzde 22.1'i dizel, yüzde 8.1'i hibrit, yüzde 4.7'si otogazlı ve yüzde 0.3'ü elektrikli oldu. Dizel araçların pazardaki payı geçen yıl yüzde 42.4 oranındayken, benzinli otomobillerin payı ise yüzde 50 oranındaydı.” 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En mantıklısı hybrid. Ancak akü masrafı onda da var ve fiyatı düşündürücü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

yine güncelleme geldi egeaya. yakında bunun bile en boşu yüksek ötv ye girecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...