İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araçlara Gelen Fiyat Güncellemeleri

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Selçuk Bakış
Emre Şimşek yazdı:

İnsanları 3 ay eve kapat, çıkar çıkmaz araba almaya koşsunlar. Akıllanma yok..

Orası öyle lakin şimdi okullar açılınca bizim mahalle otobüsüne nasıl binerim kara kara düşünüyorum. Sırf bu sebeple 2. Araç işini borçlar bitmeden erkene bile çekebilirim.

Sivas'ta şimdi belki de en fazla göç alan yer konumunda, virüs aldı başını gidiyor.

Alanların bir çoğu belki yatırım için alıyor ama bu sebeple de alan çok kişi var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Selçuk Bakış yazdı:

Orası öyle lakin şimdi okullar açılınca bizim mahalle otobüsüne nasıl binerim kara kara düşünüyorum. Sırf bu sebeple 2. Araç işini borçlar bitmeden erkene bile çekebilirim.

Sivas'ta şimdi belki de en fazla göç alan yer konumunda, virüs aldı başını gidiyor.

Alanların bir çoğu belki yatırım için alıyor ama bu sebeple de alan çok kişi var.

Aslında doğru söylüyorsun, olay şöyle başladı:

Toplu taşıma sakat, araba lazım. İkinci el alayım. İlk alanlar aldı, sonra uyanıklar aldı sattı aldı sattı sonra fiyatlar şişti. İkinci el fiyatı bayidekinden pahalı oldu. E millet de enayi değil bayide sıfırı dururken ikinci eline daha fazla para vermek istemedi. Hurra bayiler talan oldu. İnsanlar borçlandı ama olan oldu. Durum şu anki halini aldı. Sıfır araçlar yok satıyor ikinci eller de halen gidiyor. Talep bitene kadar arz hep yüksek gidecek. Böylece toplum olarak ayağımıza sıkmış olacağız. Bunu anlıyorum da Ayfon kuyruğu nedir abi ya? Valla garip geliyor..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

ODD ye göre de bu temmuz ayında geçen yıla göre 3.5 kat fazla araç gelmiş ve satılmış.

yeni bir şirket kuracam. adını  da "işine geldiği gibi istatistik üretimi" koyacam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk yazdı:

Motorsiklet satışları ne durumda acaba?

onlardada  tuhaf ötv rakamları varmı acaba

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Emre Şimşek yazdı:

Aslında doğru söylüyorsun, olay şöyle başladı:

Toplu taşıma sakat, araba lazım. İkinci el alayım. İlk alanlar aldı, sonra uyanıklar aldı sattı aldı sattı sonra fiyatlar şişti. İkinci el fiyatı bayidekinden pahalı oldu. E millet de enayi değil bayide sıfırı dururken ikinci eline daha fazla para vermek istemedi. Hurra bayiler talan oldu. İnsanlar borçlandı ama olan oldu. Durum şu anki halini aldı. Sıfır araçlar yok satıyor ikinci eller de halen gidiyor. Talep bitene kadar arz hep yüksek gidecek. Böylece toplum olarak ayağımıza sıkmış olacağız. Bunu anlıyorum da Ayfon kuyruğu nedir abi ya? Valla garip geliyor..

6 ay geri ödemesiz kredi zamanı deli gibi satıldı. Yakında ikinci el iPhone çöplüğü olacak etrafta hemde 11 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mehmet Göktürk yazdı:

Ali Gök yazdı:

onlardada  tuhaf ötv rakamları varmı acaba

Artık bazı markalar bazı modellerini sipariş üzerine getiriyorlar. Otomobilden çok farklı değil durum. Denk getirirsen bayiden alabiliyorsun. 
Bu sene içinde ek gümrük vergisi getirildi. 250 cc altı %8, üstü %37 ÖTV'si var.
Arkadaş Honda CRF 250'yi 26'ya almadı üç ay önce şu anda 32 lira.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Niyet ettim kapıdan döndüm

Altta öyle yazmıyor ama kapıya gidince içeri de girersin diyor. (bakınız: kendi imzanız)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mesut Eyibil yazdı:

esas merak konu ne olacak bu araçlardaki durdurulamayan fiyatlar,

araba üreticisi açısından fiyatlarda 10 yıldır artış yok, bizim almak için ödediğimiz rakam değişiyor. 2010 eylülde satın aldığım arabanın (sıfırı artık bizde yok ama olsa idi) rakamı dolar/avro/altın bazında aşağı yukarı aynı değişmedi.

bizim para değersizleşiyorsa araba üreticisi ne yapsın?

vesile ile konu başlığında da görüldüğü üzere, zam denir fiyat artışına güncelleme değil. 

güncelleme telefonda yazılımda falan olur.

Servet Aydın yazdı:

Niyet ettim kapıdan döndüm

avro ile fatura kesenlerin bu konuda işi ne?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

e hani dusecekti fiyatlar eylul ekimde? ikinci el hic dusermi boyle oldukca.

benim deneyimlerime gore, paraniz varsa alacaginiz seyi, gercekten lazim ise, hemen alacaksiniz. araba olur, utu masasi olur vs.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

motor yok, kardeşim elli yeri arayıp o bu derken zorla sıfır xmax 400 denk getirdi, şimdi eşiyle berarber işe onla gidip geliyorlar, aldığı an sarı sitede satsa 6 kaat en az kar yapardı, sen düşün artık, yani motor işide zorda artık, sıfır uçtu gitti, 2. el desen 30 liralık arabaya 60 diyor millet, hayal aleminde yaşıyoruz artık, ne alabiliriz ne satabiliriz gibi bir duruma doğru gitmekteyiz....

bu arada daha film yeni başlıyor, kışı bekleyin diye boşa demiyorum....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Merhaba. şu an sarı sitede Benim aracıma muadil araçların İlan fiyatları 115-120 bin tl bandında. Aracım 2010 model, zamanına göre c segment için üst düzey donanıma sahip. Kör nokta uyarı, koltuk ısıtma, ön cam rezistans, ot. far silecek klima, 6 yastık, elekt. katlanır ayna, kararır dikiz vs. Ama 10 yaşında. Herhangi bir sorunu yok. 

arabayı yenilemek adına sıfır dream paket Cvt corolla (liste fiyatı 180 bin) almak mantıklı mıdır? Bu arada bayiler telefonları açmıyor. Sıfır satışı var mı? Galerilerde sıfır corollalar 215 bine satılıyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Merhaba. şu an sarı sitede Benim aracıma muadil araçların İlan fiyatları 115-120 bin tl bandında. Aracım 2010 model, zamanına göre c segment için üst düzey donanıma sahip. Kör nokta uyarı, koltuk ısıtma, ön cam rezistans, ot. far silecek klima, 6 yastık, elekt. katlanır ayna, kararır dikiz vs. Ama 10 yaşında. Herhangi bir sorunu yok. 

arabayı yenilemek adına sıfır dream paket Cvt corolla (liste fiyatı 180 bin) almak mantıklı mıdır? Bu arada bayiler telefonları açmıyor. Sıfır satışı var mı? Galerilerde sıfır corollalar 215 bine satılıyor. 

Araç sıfırlanmış olur güzel olurda araba varmı ? Bayide araba olda galeri satamaz 215 e

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

Araç sıfırlanmış olur güzel olurda araba varmı ? Bayide araba olda galeri satamaz 215 e

Belki bayi sıraya sokuyordur. Sıra beklemek istemeyen galeriye yöneliyordur. Vatandaşın bulamadığı aracı galeri nasıl bulup alıp satıyor? Neler dönüyor?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Belki bayi sıraya sokuyordur. Sıra beklemek istemeyen galeriye yöneliyordur. Vatandaşın bulamadığı aracı galeri nasıl bulup alıp satıyor? Neler dönüyor?

bayilerde 1 tane pejo 2008 yoktu 2 3 ay evvel arkadaş almak için gezdik sonra eve giderken göztepede baktık bütün galerilerin önü 2008 dolu

bitane lacivert mor karışımı bi renk vardı 10 lira üstüne alıverdi :D  şuan aldığı fiyata 50 lira koymuş 

adamlar bağlantı kurmuş ne kadar geliyorsa çekiyorlar bayiden 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

bayilerde 1 tane pejo 2008 yoktu 2 3 ay evvel arkadaş almak için gezdik sonra eve giderken göztepede baktık bütün galerilerin önü 2008 dolu

bitane lacivert mor karışımı bi renk vardı 10 lira üstüne alıverdi :D  şuan aldığı fiyata 50 lira koymuş 

adamlar bağlantı kurmuş ne kadar geliyorsa çekiyorlar bayiden 

Topkapı kar elimizde hiç sıfır araç yok diyor. Yılbaşına kadar reserve diyor. Sonrasında ne olur bilinmez diyor. Devletin alenen karaborsa tezgahına el atması lazım

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Topkapı kar elimizde hiç sıfır araç yok diyor. Yılbaşına kadar reserve diyor. Sonrasında ne olur bilinmez diyor. Devletin alenen karaborsa tezgahına el atması lazım

devletin kendi yarattı bu ortamı büyük ölçüde 

devletin mevcut vergi politikasına bakınca kendi çözebileceği bi durum mudur tartışılır bence 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

boşa uğraşma ben dün Balıkesir bayini aradım, direk Corolla sedan cvt şanzıman Flame+xpack alacağım dedim, adam kusura bakmayın araç yok, şuan Balıkesir de 400 kişi bu model  için sırada dedi, bende başka markaya gittim, fiyat sabitleme yok araç ayırtma kapora falanda yok şuan...

sorduklarım arasındakiler:

Vw araç yok kasımda gelecek deniyor bekleyeceksin gelenlerden seçeceksin

Ford tek tük gelecek olanlar var, fiyatlar baba, gelişi kesinleşenlerde 59 mu 49 mu ne diyorlar bunlara, onlarda fiyat sabitleme oluyor

Reno, araç şuan yok gibi, kısa süreliğine kampanya vardı Oyak kampanyasından Askerler hepsini almış, gelecek olan 1-2 araç var bayilere, hala kaldıysa bunları alabilirsin fiyat sabitlemeli ekim 15 teslimli, en üst donanımda fiyat 200 ü geçmeyecek şekilde ayarlama yapılı karışık opsiyon ekli geliyor araçlar, sen şu olsun diyemiyorsun

Citroen, araç yok kasımda gelecekler var, donanımlar kırpılmış

tüm markalarda seçim hakkın yok gibi şuan, aşırı sıra var, gelecek araç varsa aralarında seçebiliyorsun, istediğim renk donanım şunlar olacak diye seçim yaptırmıyorlar şuan...

bu arada korona azdı yine, fabrikalar durursa zaten unutun sıfır araçları...

haa unutmadan, fazileri çaktırmadan milim milim arttırıyorlar,araçlarada zam gelecek, dün sorduğum araca bugün 2 binlira bindirmişler, listede 200 gözüküyorsa sana 196 diyorlar mesela, 2. gün gidiyorsun 198 diyorlar, sende listede 200 aman ne güzel diyorsun, yavaş yavaş biniyor, sonra bakmışsın liste fiyatı 210 olmuş sana 200 diyorlar sende aman ne güzel ucuz kampanya var diyorsun, taktik güzel :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

boşa uğraşma ben dün Balıkesir bayini aradım, direk Corolla sedan cvt şanzıman Flame+xpack alacağım dedim, adam kusura bakmayın araç yok, şuan Balıkesirde 400 kişi sırada dedi, bende başka markaya gittim, fiyat sabitleme yok araç ayırtma kapora falanda yok şuan...

Valla bi tanıdık soktuk. Ocak ayına ayarlarız 2021 dedi :) az bişe kapora istiyor. Fiyat sabitleme yok. 

bu arada bugün galeriden sıfır araç fiyatı ile ocak ayında 2021 model araç fiyatı ne olur bilinmez. 5 ayda 30 bin koydu toyota. Galeriler sıra gelince oluşacak araç fiyatına bugün satıyorlar işte. Ben öyle anladım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...