İçeriğe Yönlendir

Sonradan Aux Girişi Nasıl Takılır?

Aslı Yılmaz

Recommended Posts

Aslı Yılmaz

Merhabalar,

2007 model Ford Fiesta Ghia 1.6 otomatik aracımda aux girşini bulamadım. Aux seçeneği var fakat girişi mevcut değil.

Sanırım düz viteslerde oluyormuş ama otomatiklerde olmayabiliyormuş gibi yazılar okudum.

Sonradan ekletmek gerekiyorsa bu iş çok maliyetli midir? Hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Aslı Yılmaz yazdı:

Merhabalar,

2007 model Ford Fiesta Ghia 1.6 otomatik aracımda aux girşini bulamadım. Aux seçeneği var fakat girişi mevcut değil.

Sanırım düz viteslerde oluyormuş ama otomatiklerde olmayabiliyormuş gibi yazılar okudum.

Sonradan ekletmek gerekiyorsa bu iş çok maliyetli midir? Hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Vitesin hemen ön kısmında çakmaklığın yanında aux girişi olması lazım kontrol ettiniz mi ?

Ayrıca otomatiklerin hepsinde aux mevcut değil diye biliyorum.

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Eğer usb girişi varsa daha basit şekilde yapılabilir, yok ise üniteyi söküp içerisindeki cd kontrol kısmından lehimleme yoluyla çıkış alınıp uygun yere takılabilir. 

Sonrasında bir cdyi ters şekilde takarsanız aux çalışacak ekranda cd bulunamadı tarzında hata alsanızda işiniz görülecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

2006 sonrası makyajlı kasalarda torpido içerisinde aux girişi en azından benim eski aracımda orada idi. benim aracımda otomatik vitesti.

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan

Aracın üzerindeki ünite 6000cd ve üzerinde aux tuşu varsa Bluetooth aparatı var orjinal soketli alıp takabilirsiniz . Ben  kendim taktım sitede aratırsanız fotoları mevcut .

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Teyp sökülecek, arkasında C konnektörü var. Hatırladığım kadarıyla 5,6 ve 11 numaralı pinlere kablo takılacak.(Şase, Sol, Sağ)

Yorum bağlantısı
Samet Düzgün
Ü.Emre Kartal yazdı:

Eğer usb girişi varsa daha basit şekilde yapılabilir, yok ise üniteyi söküp içerisindeki cd kontrol kısmından lehimleme yoluyla çıkış alınıp uygun yere takılabilir. 

Sonrasında bir cdyi ters şekilde takarsanız aux çalışacak ekranda cd bulunamadı tarzında hata alsanızda işiniz görülecektir. 

2002 Mondeo'da bulunan 6006E teyp için bu uygulamayı yaptım. Youtube'da yabancı bir kanalda görüp uygulamıştım. CD çıkışından aux kablosunu lehimledim. Sessiz bir cd çektim. Aux kablosunu da 15 TL'lik bluetooth cihazına bağladım. Bluetooth'la müzik dinliyorum. CD modunu açtığımda aux^tan müziği veriyorum. Gayet güzel iş görüyor. Sürekli CD yazma derdinden de kurtulmuş oldum. :) 

Direk güçle beslenen bir Bluetooth cihazı daha aldım, iyileştirme olarak onu teybin içine direk eklemeyi düşünüyorum. Sadece 5V u nereden alacağımı tam bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Samet Düzgün yazdı:

Direk güçle beslenen bir Bluetooth cihazı daha aldım, iyileştirme olarak onu teybin içine direk eklemeyi düşünüyorum. Sadece 5V u nereden alacağımı tam bilmiyorum. 

Bu riskli bir iş, ben olsam eğer usb çıkışı yoksa hiç girişmem. Kartı yakma ihtimali yüksek diğer türlü. 

En mantıklısı direk güçle beslendiğine göre 12 den 5 e dönüştürücüsü vardır dediğiniz şekilde ise. O devredeki güç girişini araçta arka taraftan olacak şekilde çakmaktan, veri iletimini yine aux veya başka kanaldan bağlayabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Focus 2 lerde aux girisi torpidonun icinde degilse aux soketi torpidonun arkasinda hazir duruyordu. Yapilacak olan islem, torpidoyu sökmek ve arkasinda bosta duran kirmizi  soket varmi diye bakmak. Varsa aux girisini servisten temin edip herhangi bir elektrikcide veya kendiniz taktirabilirsiniz. Forumda konusu vardir bu islemin

Yorum bağlantısı
Aslı Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Torpido içinde soket vs var mı baktınız mı?

Evet baktım ama göremedim öyle bir giriş.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Vitesin hemen ön kısmında çakmaklığın yanında aux girişi olması lazım kontrol ettiniz mi ?

Ayrıca otomatiklerin hepsinde aux mevcut değil diye biliyorum.

Evet öyle bir yer var açtım ama içi boş :D 

Ü.Emre Kartal yazdı:

Usb girişi de yok. Sanırım benim bir servise gitmem lazım

Mehmet Boylan yazdı:

Aracın üzerindeki ünite 6000cd ve üzerinde aux tuşu varsa Bluetooth aparatı var orjinal soketli alıp takabilirsiniz . Ben  kendim taktım sitede aratırsanız fotoları mevcut .

Teşekkürler

Ümit Türk yazdı:

en güzeli double ekran almak.

her türlü özelliğini kullanabiliyorsunuz. 

haklısınız ama iyi bir şey olsun istersek maliyetli bir seçenek sanırım bu

Mustafa Şahin2 yazdı:

Teyp sökülecek, arkasında C konnektörü var. Hatırladığım kadarıyla 5,6 ve 11 numaralı pinlere kablo takılacak.(Şase, Sol, Sağ)

Teşekkürler.

Samet Düzgün yazdı:

2002 Mondeo'da bulunan 6006E teyp için bu uygulamayı yaptım. Youtube'da yabancı bir kanalda görüp uygulamıştım. CD çıkışından aux kablosunu lehimledim. Sessiz bir cd çektim. Aux kablosunu da 15 TL'lik bluetooth cihazına bağladım. Bluetooth'la müzik dinliyorum. CD modunu açtığımda aux^tan müziği veriyorum. Gayet güzel iş görüyor. Sürekli CD yazma derdinden de kurtulmuş oldum. :) 

ben bu kadar şeyi yapabiliyor olsam zaten size sormadan hallederdim :)

Yorum bağlantısı
Aslı Yılmaz
Eren Gökmen yazdı:

Focus 2 lerde aux girisi torpidonun icinde degilse aux soketi torpidonun arkasinda hazir duruyordu. Yapilacak olan islem, torpidoyu sökmek ve arkasinda bosta duran kirmizi  soket varmi diye bakmak. Varsa aux girisini servisten temin edip herhangi bir elektrikcide veya kendiniz taktirabilirsiniz. Forumda konusu vardir bu islemin

Teşekkürler.

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

2006 sonrası makyajlı kasalarda torpido içerisinde aux girişi en azından benim eski aracımda orada idi. benim aracımda otomatik vitesti.

yani benim de aklıma ilk orası geldi ama bir yerde de bazılarında olmuyor diye okudum o da bana denk geldi sanırım

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Aslı Yılmaz yazdı:

haklısınız ama iyi bir şey olsun istersek maliyetli bir seçenek sanırım bu

kalitesine göre değişir. 

benim araca 600 TL  avgo 1835 double ekran aldım. android değil ama işim görüyor. 

takıyorum telefonu istediğimi yapıyorum.  konuşma, film izleme, navigasyon kullanma vs. bildiğiniz telefonu ekrana aktarıyorsunuz. elinde telefona gerek bile kalmıyor. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aslı Yılmaz
Ümit Türk yazdı:

kalitesine göre değişir. 

benim araca 600 TL  avgo 1835 double ekran aldım. android değil ama işim görüyor. 

takıyorum telefonu istediğimi yapıyorum.  konuşma, film izleme, navigasyon kullanma vs. bildiğiniz telefonu ekrana aktarıyorsunuz. elinde telefona gerek bile kalmıyor. 

Çok teşekkürler, ben bi sanayiye gideyim :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Aslı Yılmaz yazdı:

Çok teşekkürler, ben bi sanayiye gideyim :)

istanbul anadolu yakası için(  pendik civarı) önerebilirim. 

Yorum bağlantısı
Aslı Yılmaz
Ümit Türk yazdı:

istanbul anadolu yakası için(  pendik civarı) önerebilirim. 

buyurun aklımda olsun hafta sonu belki uğrayabilirim 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Aslı Yılmaz yazdı:

buyurun aklımda olsun hafta sonu belki uğrayabilirim 

0507 889 33 78

Alp bey,

firma otosessistem. işçilikleri sağlamdır. 

oto sessistem olarak instagram sayfasıda mevcut yapılan çalışmaları görebilirsiniz. 

adımı vererek selamımı söyleyin  hertürlü yardımcı olacaktır. 

pendik devlet hastanesinin yakınlarında. google mapstande görebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Aslı Yılmaz
Ümit Türk yazdı:

0507 889 33 78

Alp bey,

firma otosessistem. işçilikleri sağlamdır. 

oto sessistem olarak instagram sayfasıda mevcut yapılan çalışmaları görebilirsiniz. 

adımı vererek selamımı söyleyin  hertürlü yardımcı olacaktır. 

pendik devlet hastanesinin yakınlarında. google mapstande görebilirsiniz. 

Çok teşekkürler Ümit Bey

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...